Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
28
dubna

Malý židovský festival - MAŽIF II.

Městská knihovna v Praze

zpět na výpis akcí
 

Malý židovský festival je určen všem, kteří chtějí lépe poznat židovskou kulturu, protože ta zaujímá právě svojí originalitou. 

Datum:28. 04. 13
Čas:17:00 - 22:00
Kategorie: zábava|zábava - ostatní, poznání| ostatní

Nabídneme posluchačům to nejzajímavější z oblasti hudby, která na rozdíl od převážné většiny festivalů čerpá ze zcela jiných pramenů a navazuje na žánr, který byl od nástupu fašismu až po konec totalitní éry u nás tzv. na indexu. Přesto si židovská melodika i žánrová rozmanitost v posledním desetiletí minulého století opět našla své místo na naší hudební scéně a zájem o ni neustále stoupá jak mezi interprety, tak mezi posluchači.

V druhém ročníku festivalu, který je dedikován státu Izrael chceme oslovit náročnější příznivce židovské kultury.

Obecenstvo si bude mít možnost poslechnout kromě klezmeru i díla židovských komponistů vážné hudby v podání našich a zahraničních vynikajících umělců, jako jsou klavírní virtuozka Marina Kantor (Izrael), Jiří Hošek a Dominika Weiss (Izrael)-violoncello, Alexander Shonert - housle a Natalia Shonert - piano, Michal Foršt a jehoTateloshn, vokální trio Makabara, trio L, chaim, duo Tut Sade, hudební skupina Shirah a orchestr Šarbilach.

Festival bude zahájen znělkou Jaromíra Vogela Mažifintráda. Seznámíme vás také s ukázkou izraelských tanců v podání taneční skupiny Besamim. Moderovat budou Pavla a Eliana Vondráčkovy.

Součástí festivalu bude výstava fotografií z Izraele fotografa Karla Cudlína.

Záštitu na MAŽIF II. (malý židovský festival) udělilo Velvyslanectví státu Izrael, Židovské muzeum v Praze, ředitel divadla Ungelt Milan Hein a Společnost Berty Suttnerové-Kinské.

Městská knihovna v P...
Tel: 222 113 555
Mariánské náměstí 1
Praha 1, 11572
Navigovat
MHD

Další akce pořadatele:

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Doporučujeme vyzkoušet: