Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
09
prosince

Knihovánky: dětský knižní pop-up + koncert kapely Hm

Kampus Hybernská

zpět na výpis akcí
 

Prodejní pop-up těch nejkrásnějších dětských knih. Malé návštěvníky čekají dílničky a workshopy, divadélka a neopakovatelný koncert.

Datum:09. 12. 23
Čas:10:00 - 18:00
Kategorie: kultura|koncerty, poznání| knihy, pro děti| Kultura, Zábava, Kreativita

Poprvé se v Kampusu Hybernská koná prodejní pop-up těch nejkrásnějších dětských knih, které vybírá knihkupectví 2veverky a nakladatelství Verzone. Během celého dne čekají na malé i větší návštěvníky dílničky a workshopy, krátká divadélka a neopakovatelný koncert.

Scénografka, malířka, ilustrátorka a autorka mnoha knih pro děti Dagmar Urbánková v lecčems navazuje na absurdní, nonsensový humor, který se po celé 20. století dá vystopovat od Marcela Aymého přes Williama Saroyana po Ivana Vyskočila, k němuž se, jako ke svému učiteli, vždy ráda hlásí. Její způsob vyprávění i jazyk nemají daleko k divadlu, její příběhy jsou vždy potěšující, neambiciózní, a přesto v naší mysli dlouho rezonují.

Dagmar Urbánková v rámci Knihovánek uvede své divadelní představení Mechanický cirkus a osobně se s ní můžete setkat při čtení z její nejnovější knihy pro děti s názvem Jmenuji se Emanuel Fajahyla.

Nenechte si také ujít jedinečnou možnost naslouchat příběhům poetického světa Daisy Mrázkové přímo z úst její dcery, paní Veroniky Pávkové. V prostoru Čítárny přečte nejenom ze své nejoblíbenější knihy, ale možná poodhalí i některá tajemství, která jsou za příběhy skrytá… V letošním roce si připomínáme 100 let od narození výtvarnice, spisovatelky a ilustrátorky Daisy Mrázkové. Na místě bude možné zakoupit její knížky.

Po dlouhé době se objeví na veřejnosti i kapela Hm… s písněmi z alba Klukoviny. Pro hodně malé i hodně velké. Čtyři tátové vám kromě veselých písní předvedou, co dělají na rockových koncertech malíři pokojů, jak se dělá šišatý zvuk nebo co udělá maminka s nočními přízraky. Pomůžou jim v tom i jejich kamarádi básníci František Hrubín, Josef Hiršal, Pavel Šrut a další. A všechny klukoviny, co vám ukáží, můžete dělat s nimi.

Na místě bude možnost i swapu dětské literatury – přineste ve velmi dobrém stavu dětské knihy, které mohou udělat radost dalším, a odneste si kousek, který potěší zase vaše malé čtenáře.

Kampus Hybernská
Tel:
Hybernská 4
Praha 1, 110 00
Navigovat
MHD

Další akce pořadatele:

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Doporučujeme vyzkoušet: