Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
09
prosince

Druhý adventní víkend

Botanická zahrada hl. m. Prahy

zpět na výpis akcí
 

Zhotovování vánočních ozdob z recyklovaných materiálů, například z kapslí od kávy.

Začátek:09. 12. 23
Konec:10. 12. 23
Čas:10:00 - 15:00
Kategorie: poznání|workshopy pro děti|
  • Workshop z upcyclingových materiálů přetvořených v krásné vánoční ozdůbky.

  • Čeká vás práce s tavnou pistolí, zdobení různými materiály, lepení i řezání.

  •  Cena materiálu na výrobu je od 50 Kč do 150 Kč dle volby materiálu a jeho velikosti (platba v hotovosti na místě). Na workshop není potřeba se registrovat. Přijít můžete kdykoliv v čase konání.

 

Nebude chybět voňavý vánoční čaj na zahřátí a občerstvení „návštěvníků - poutníků“, kteří v čase předvánočním i vánočním doputují zimní zahradou k jesličkám v betlémské jurtě. Vinotéka sv. Kláry nabídne hrnek horkého jablečného moštu nebo svařeného vína. 

Betlémská jurta a adventní dílny
V předvánočním čase se mohou návštěvníci botanické zahrady vydat na putování za betlémským příběhem. V zahradě bude připravena stezka s několika tematickými zastaveními, která je dovede do Betlémské jurty Divadla bratří Formanů a jejich přátel. Každé zastavení bude spojeno s vánoční symbolikou a budou pro ně využity přírodní materiály a dřevo přímo z botanické zahrady. V nomádském přístřešku pak příchozí najdou panorama s vyobrazením betlémského příběhu narození Ježíše. Expozice bude interaktivní a do instalace bude možné přidávat vlastnoručně vyrobené figurky. Doprovodí ji autorské básně Radka Malého o lidech a jejich vztahu k Vánocům. Součástí pak budou i víkendové adventní dílny, během nichž si zájemci budou moci vyrobit vánoční ozdoby z recyklovaných materiálů nebo dřevěné hračky a figurky.

Zimní otevírací doba botanické zahrady
Botanická zahrada je otevřená celoročně, v období od 1. listopadu do 29. února je otevírací doba od 9 do 16 hodin, skleník Fata Morgana je v pondělí uzavřený a Vinotéka sv. Kláry má v zimě otevřeno od 10 do 16.30 hodin. Za vstupné do botanické zahrady zaplatí návštěvníci po celý rok 180 Kč za dospělou osobu, 120 Kč za dítě od 3 do 15 let, 95 Kč za seniora nad 60 let a rodina až se třemi dětmi si může pořídit rodinné vstupné za 540 Kč. Vstupenky lze koupit v pokladnách botanické zahrady či online za zvýhodněnou cenu.

Botanická zahrada hl...
Tel: 234 148 111
Trojská 800/196
Praha 7, 17100
Navigovat
MHD

Další akce pořadatele:

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Doporučujeme vyzkoušet: