Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
19
srpna

Jindřich Štreit: Ze tmy ke světlu

Staroměstská radnice

zpět na výpis akcí
 

Rozsáhlou výstavu fotografií předního českého dokumentárního fotografa Jindřicha Štreita připravila Vězeňská služba ČR.

Začátek:19. 08. 20
Konec:29. 09. 20
Cena:150 Kč
Čas:10:00 - 19:00
Kategorie: kultura|galerie, ostatní, vizuální umění

Rozsáhlou výstavu fotografií předního českého dokumentárního fotografa Jindřicha Štreita připravila Vězeňská služba ČR spolu se spolkem Vězeňská duchovenská péče. Fotografická výstava s názvem Ze tmy ke světlu zachycuje zcela originálním způsobem službu vězeňských kaplanů při práci s lidmi, kteří mají snahu napravit a změnit svůj život. Projekt vznikal dva roky, během kterých autor navštívil dvacet vězeňských zařízení a fotografoval zde nejen vězněné osoby, ale také kaplany, vychovatele, příslušníky sboru a další, kdo s vězni pracují.

Jindřich Štreit sám považuje tuto výstavu za zásadní ve své dosavadní tvorbě. Nejen proto, že je to poslední výstava, která se uskuteční na Staroměstské radnici, kde, jak autor dodává doposud neměl samostatnou výstavu, ale také proto, že toto téma jej velice oslovilo: „Pochopil jsem, že kaplani jsou ve vězení velmi potřební a důležití. Mnohdy suplují psychology. Pomáhají lidem, kteří spáchali těžké zločiny, najít sebe samy. Rozebrat příčiny a hledat východisko. Považuji tento cyklus za velmi důležitý i pro společnost, která nemá představu, jak důležitá je role kaplana v opuštěnosti, s výčitkami svědomí a hledání nové cesty.“

Záštitu nad výstavou převzali ministryně spravedlnosti Marie Benešová, ministr kultury Lubomír Zaorálek a arcibiskup olomoucký Jan Graubner.

Staroměstská radnice
Tel:
Staroměstské náměstí 4/1
Praha 1, 11000
Navigovat
MHD

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Doporučujeme vyzkoušet: