Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
23
srpna

Varhaník u sv. Víta s živou orchestrální hudbou Jana...

Městská část Praha 6

zpět na výpis akcí
 

Projekce filmu Varhaník u Sv. Víta z roku 1929 za doprovodu živého orchestru a ženského pěveckého sboru Bubureza.

Datum:23. 08. 20
Cena:od 120 Kč
Čas:20:30 - 23:00
Kategorie: kultura|koncerty, kina, hudba

Kdybychom měli vyjmenovat pět filmů, kterým se podařilo vystoupit z beznadějného provincionalismu českého filmu dvacátých let, a ne-li námětem, pak alespoň formálním zpracováním se přiřadily k tehdejší špičce filmu evropského, nechyběl by mezi nimi vedle Erotikonu Gustava Machatého ani Varhaník u sv. Víta. Stejně jako u Erotikonu se i v tomto případě scenárista jmenoval Vítězslav Nezval. Hudba Jana Rybáře, která dnes zazní již potřetí (poprvé byla provedena v kině Ponrepo v roce 2017 a naposledy v rámci festivalu Pražské jaro 2019), je jeho druhou prací pro němý film (první byla hudba k Murnauově Upírovi Nosferatu, uvedená v Ponrepu v roce 2015). Napsána je pro desetičlenný orchestr (s využitím varhan) a ženský sbor.

Vzhledem k tématu v ní nalezneme odkazy na duchovní hudbu (např. gregoriánský chorál), ale i názvuky jazzu. Celkově však kompozice využívá dramatického potenciálu snímku a je poměrně různorodá – využívá melodických ploch, repetitivního minimalismu i čistě témbrových prvků. Ženský sbor pracuje s prostorovým efektem a na několika místech vstupuje do děje jako tzv. diegetická hudba – tedy hudba, kterou by hrdinové snímku měli možnost zaslechnout.

Začínáme se setměním, v případě nepříznivého počasí se promítání ruší.

Vstupné:
250,- sezení dospělý
150,- sezení důchodci a studenti
120,- vlastní sezení

Městská část Praha 6
Tel: 220189158
park Maxe van der Stoela
Praha 6, 160 52
Navigovat
MHD

Další akce pořadatele:

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Doporučujeme vyzkoušet: