Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
19
září

Jiří Máška | Výstava obrazů, grafiky a soch

A&A Galerie

zpět na výpis akcí
 

Pozvánka na vernisáž a novou výstavu Jiřího Mášky v A&A Galerii na Malé Straně.

Začátek:19. 09. 23
Konec:19. 10. 23
Cena:Zdarma
Čas:18:00 - 18:00
Kategorie: kultura|galerie, vizuální umění zábava| poznání| lifestyle|

Jiří Máška patří v poslední dekádě mezi nejúspěšnější malíře a grafiky nejen v České republice, ale i v Evropě, potažmo ve světě. Svými díly se prezentuje na výstavách napříč celou planetou. Jen v posledních třech letech byl pozván jako reprezentant Ministerstva kultury ČR do Pekingu, dále se zúčastnil výstav ať už soukromě či soutěžně v Bologni, Paříži, Barceloně nebo New Yorku. Na základně posledně jmenovaného velkoměsta, které se neoficiálně považuje za Mekku umění, jej oslovil osobní asistent samotné herecké legendy Roberta Redforda, aby vystavoval na jeho privátní „session“ s dalšími váženými hosty.

Jiří Máška má za sebou vskutku bohatý život. V roce 1983 poměrně dramaticky emigroval do USA, aby tomu předcházela práce na rybářské lodi, následovalo studium na tamějších univerzitách a celkově vzato aklimatizování sebe sama v naprosto jiné mentalitě, s čímž se jeho bohémská, místy i buřičská povaha občasně neslučovala. Na konci minulého tisíciletí začal podnikat na karibském ostrově Roatanu u Hondurasu, kde nechal postavit pivovar a rybářské lodě na bázi replik z Pirátů z Karibiku. Pestrost Máškova života dokazuje i jistá „nesmrtelnost“, přičemž dvakrát havaroval s letadlem a jednou ztroskotal s lodí, aby byl až po 20 hodinách zachráněn místními domorodci.

Vernisáž výstavy v A&A Galerii – 19. 9. 2023 v 18 hod     
Kulturní program
→ Bude tam probíhat fiktivní zatčení Policií, protože pan Máška neprojevuje dostatečné nadšení nad ukrajinskou ofenzívou.

→ Bude také vystupovat Pepa Nos se dvěma protest songy. Zapívá také zpěvák Národní Opery pan Škoda a Matěj Rupert.

→ Bude se losovat o 10 grafických listů a o obraz za Kč 50 000,- Tyto grafiky a obraz může vyhrát každý, kdo své jméno napíše na papírek a vhodí do klobouku.

→ Bude přítomen i slavný imitátor a bude předvádět Miloše Zemana, jak se hádá s Václavem Klausem o obrazech Jiřího Mášky.

A&A Galerie
Tel: +420 257 313 369
Újezd 409/19
Praha 1 - Malá Strana, 110 00
Navigovat
MHD

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Doporučujeme vyzkoušet: