Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
[design/2015/icon-vizitka-detail-header.png]

ROXY

Praha 1, Dlouhá 33, 11000

zpět na výpis
Tip
ROXY

Legendární pražský klub s 20tiletou tradicí proslulý skvělými party i koncerty a nezaměnitelnou atmosférou.

Telefon:224828285
Kategorie: zábava|party a kluby, elektroswing

Experimentální prostor ROXY/NOD patří od svého otevření v roce 1992 mezi jedny z nejdůležitějších míst tuzemské taneční scény, kde se krom parties uskutečnila také celá řada dnes již kultovních koncertů. Krom klubu ROXY funguje v prvním patře také kavárna, galerie a divadlo NoD.

 

Na adrese Dlouhá 33 se v dobách první republiky dařilo restauraci, kinu a také tanečnímu sálu, který se proslavil vyhlášenými tanečními bály. Nepřízeň komunistického režimu se bohužel podepsala i na stavu celého objektu, který byl po pádu Komunismu ve stavu mohutné zchátralosti a poničení. I přes to atmosféra a genius loci zdejších prostorů dýchly na skupinu lidí z Linhartovi nadace soustředěné okolo architekta Jana Mayera. Na základě úspěšného konkurzu v roce 1992 se tak mohlo začít s nejnutnějšími stavebními úpravami a odčerpáním vody ze zatopeného podzemního sálu.

 

Od té doby zde zahrála celá řada světových DJs a kapel. Z DJs zmiňme jména jako  John Digweed, Sasha, Paul Kalkbrenner, Sébastian Léger, Oliver Koletzki, Vitalic, James Zabiela, Andy C, High Contrast, Netsky, Brookes Brothers, Camo & Krooked, Benga, Caspa, Miss Kittin or Skream just to name a few. Roxy has not been just a base for big name DJ’s, but also known for it’s live shows from Indie Rock to Hip Hop and everything in between such as Franz Ferdinand, Stereo MCs, Apparat band, I AM X, Dub FX, Kosheen, Soulfly, Onyx, Coldcut, Apollo 440, Asian Dub Foundation, Glitch Mob, Enter Shikari, Pendulum Live, Faithless, Freestylers, Roisin Murphy, Coldcut, Yeah Yeah Yeahs, Guru and Jazzmatazz, Public Enemy a mnoho mnoho dalších.

 

V roce 2010 prošel klub ROXY kompletní rekonstrukcí, která vdechla dobře známým prostorám nový život. Návštěvníci si zde tak krom čtyř barů mohou užít také komfortnější a příjemnější prostředí včetně zbrusu nového prostoru chill outu, jemuž dodávají na atmosféře klenuté stropy historického sklepení.

Dlouhá 33
Praha 1, 11000
Navigovat
MHD

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Doporučujeme vyzkoušet: