Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
[design/2015/icon-vizitka-detail-header.png]

Elias

Praha, Štepánská 40, 11000

zpět na výpis
 
Elias

Místo pro milovníky dobře připravené kávy a jídla s nápadem, které je připravené ze sezónních a vysoce kvalitních ingrediencí lokálního původu.

Kategorie: gastro|kavárny, občerstvení

Elias se nachází v samém srdci Prahy, v prostorách ikonického hotelu Alcron, který prošel celkovou renovací a v březnu 2023 byl znovuotevřen jako Almanac X Prague. Sesterskou pobočku ELIAS s totožným konceptem najdete ve vídeňském hotelu Almanac Palais Vienna, který je v provozu od letošního jara.

Místo Vás na první pohled zaujme příjemnou atmosférou, design pracuje s přírodními materiály a světlými barevnými tóny. Menu sází na nápaditost, lokálnost a udržitelnost a zaujme chutnými a promyšlenými pokrmy s unikátním charakterem.

ELIAS přináší závan svěží inspirace na pražskou kulinární scénu a brzy se jistě stane oblíbenou destinací pro oblíbený šálek kávy s přáteli, nutričně vyváženou snídani i rychlý oběd. Pokud zrovna nestíháte posedět, můžete si dobroty z místní nabídky odnést sebou domů či do kanceláře. Nebo si je vychutnat na jarním pikniku v parku pod rozkvetlými stromy…

ELIAS je synonymem bezvadně připravené kávy. Jedná se o výběrovou, lokálně praženou kávu Nordbeans, kterou doplňuje široká nabídka alternativního mléka. Milovníci čaje ocení stálou sezónní nabídku Harley & Sons. Vynikající je i místní horká čokoláda.

V nabídce chlazených nápojů nechybí smoothies, lokální limonáda, mošty, kombucha nebo nepasterizované sirupy. Pokud hledáte něco opravdu speciálního, vyzkoušejte místní signature drink. Jedná se o chuťově velmi zajímavý nealko mocktail, na bázi domácí limonády a kombuchy.

Součástí nabídky je pečlivě sestavené menu, zaměřené na plnohodnotnou výživu a balanc mezi chutí a zdravím. Skvěle poslouží jako osvěžující oběd nebo lehký snack. Těšit se můžete na chutné saláty, sendviče, wrapy i dezerty. Přednost zde opět mají lokální suroviny. Důraz je kladen nejen na chuťovou stránku, ale také na nutriční přínos. Všechny pokrmy vznikly ve spolupráci se specialisty na výživu, a tak si můžete být jistí, že si nejen pochutnáte, ale uděláte i něco pro sebe.

Koncept menu pracuje s pěti benefity pro vaše zdraví a dobrou kondici. Unikátní spojení ingrediencí v pokrmech a nápojích podporuje lepší koncentraci a přemýšlení, získání kvalitní a postupně se uvolňující energie (například před cvičením), obranu organismu (díky obsaženým antioxidantům), regeneraci a požitekz jídla.  To byste měli určitě vyzkoušet!

ELIAS najdete na adrese Štěpánská 40, 110 00 Praha. Je součástí hotelu Almanac X Prague, má však samostatný vchod z ulice. Otevřeno je od pondělí do pátku, od 8:00 do 15:30.

Štepánská 40
Praha, 11000
Navigovat
MHD

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Doporučujeme vyzkoušet: