Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
01
října

Architekti Malostranského hřbitova - procházka

Open House Praha

zpět na výpis akcí
 

Místo odpočinku celé řady významných osobností i inspirace pro sbírku básní Jana Nerudy Hřbitovní kvítí – to je Malostranský hřbitov na Smíchově.

Datum:01. 10. 22
Cena:260 Kč
Čas:14:30 - 16:00
Kategorie: poznání|po praze, památky, ostatní

Založen byl při morové epidemii na konci 17. století a před vznikem hřbitova na Malvazinkách sloužil jako městské pohřebiště pro celý levý břeh Vltavy.

Vycházka po hřbitově se bude věnovat nejen barokním stavitelům Kryštofovi a Kiliánu Ignáci Dientzenhoferovým, kteří jsou zde na neznámém místě pochováni, ale představí i odkazy dalších osobností. Leží tu například architekti Jan Klement Zober a Josef Zobel, autoři rekonstrukce Vrtbovského paláce, slavný malostranský stavitel Josef Jäger, dále pak známí sochaři, malíři či představitelé národního obrození.

Otec a syn Dientzenhoferové nemají s Prahou 5 společné jen místo svého posledního odpočinku. Kilián Ignác si na Smíchově pro potřeby své rodiny postavil letní sídlo, dnes známé jako letohrádek Portheimka. Společně se svým otcem pak navrhli nejslavnější barokní chrám Prahy – jezuitský kostel sv. Mikuláše na Malé Straně. Vycházka se uskuteční u příležitosti 300. výročí úmrtí Kryštofa Dientzenhofera (1655–1722).

Open House Praha
Tel:
Malostranský hřbitov, Plzeňská ul.
Praha 5, 15000
Navigovat
MHD

Další akce pořadatele:

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Přinášíme vám tipy na 13 dalších míst v Praze a okolí, kam se můžete společně vypravit za okřídlenými, ozubenými, čtyřnohými nebo třeba chlupatými tvory.

Doporučujeme vyzkoušet: