Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
11
října

Řemesla živě 2022

Novoměstská radnice

zpět na výpis akcí
 

Akce Novoměstské radnice věnovaná řemeslům a především těm, kdo jsou jejich mistry i každému, kdo se pro svou budoucí kariéru teprve rozhoduje.

Začátek:11. 10. 22
Konec:12. 10. 22
Cena:Zdarma
Čas:09:00 - 17:00
Kategorie: poznání|workshopy

Od roku 2014 se každý rok v historických prostorách radnice potkáváme s řemesly, řemeslníky a školami, kde se řemesla vyučují. Záměr akce zůstává stále stejný – dostat se do přímého kontaktu s představovanými řemesly, vyzkoušet si pod odborným dohledem práci s dlátem, štětcem, jehlou, drátem, papírem a v posledních letech i s malým robotickým ramenem spojeným s počítačem. 

Řemesla živě proběhnou 11.–12. 10. 2022 na Novoměstské radnici oba dva dny od 9 do 17 hodin. Znovu bude možné si zkoušet různé druhy řemesel i promluvit si se zástupci jednotlivých škol.

Ředitel Novoměstské radnice Albert Kubišta k festivalu říká: „Rok od roku je zajímavější pozorovat vývoj v oblasti reputace řemesel, zájmu návštěvníků o ně a směřování škol i jejich studentů. Po mnoha letech pořádání této akce s velkou vděčností a hrdostí můžeme říct, že školy jsou našimi spolehlivými partnery a jejich prezentace jsou rok od roku sebevědomější a zajímavější.“

Zuzana Menhartová, produkční a dramaturg festivalu, dodává: „Řemesla živě patří k těm akcím, které pořádáme nesmírně rádi. Novoměstská radnice je v těchto dnech vždy naplněna nejen šikovnými a zdatnými řemeslníky, ale i čilým ruchem, o který se starají školáci, školačky, studenti a studentky, rodiny s dětmi i další milí návštěvníci. A tak to má být. Naše radnice byla postavena již před staletími právě pro lidi a my se snažíme o důstojný návrat k samotné podstatě jejího vzniku.“

Díky svému edukativnímu charakteru je tento festival workshopů akcí oblíbenou u široké veřejnosti v čele s rodinami s dospívajícími dětmi a studenty. 

VSTUP ZDARMA

KDY: úterý 11. 10. a středa 12. 10. 2022

V KOLIK: oba dva dny 9:00 – 17:00 hod

KDE: Novoměstská radnice, Karlovo náměstí 1/23, 120 00 Praha 2

Na prohlídku a zkoušení řemesel si pro jistotu rezervujte optimálně dvě hodiny. 

Novoměstská radnice
Tel: 224 947 190
Karlovo náměstí 1/23
Praha 2, 120 00
Navigovat
MHD

Další akce pořadatele:

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Doporučujeme vyzkoušet: