Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
26
dubna

Bienále experimentální architektury

Galerie Jaroslava Fragnera

zpět na výpis akcí
 

Prezentace tvorby akademických ateliérů, jenž vznikly v poslední dekádě.

Začátek:26. 04. 13
Konec:26. 05. 13
Čas:11:00 - 19:00
Kategorie: kultura|design, galerie, ostatní

Praha bývala v minulosti jedním z významných center avantgardy, průsečíkem architektonických hnutí, směrů a tendencí.

Během minulého století proběhlo mnoho změn, od pádu monarchie až po národní diverzifikaci a rozrůznění kulturních ostrovů, a stranou nezůstala ani středoevropská architektura. Kulturní propojení Berlína, Prahy a Vídně zesláblo. Vznikla nová Praha vymezující se vůči okolním trendům a nová Vídeň posilující svou globální propojenost.

Zatímco rakouská architektura  se stala nejen exportérem nových utopií, ale též transatlantickým importérem nových tendencí, česká postupně rezignovala na internacionální ambice a zmrazila své akademické prostředí. Slovenská tvorba mezi těmito dvěma sousedícími světy osciluje.

Iniciativa prvního Bienále experimentální architektury  v Praze si klade za cíl oživení zájmu o architektonické uvažování překračující uzavřené hranice lokálních hodnoticích kritérií.  Představuje ateliéry, jež vznikly v posledních dekádách transformací modernistických škol analogové architektury  na akademické prostředí zaobírající se experimentálními a asociativními metodami digitálního navrhování „computer aided design” za pomoci kombinovaných a nových technologií výroby.

Galerie Jaroslava Fr...
Tel: 222222157
Betlémské náměstí 256/5
Praha 1, 11000
Navigovat
MHD

Další akce pořadatele:

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Doporučujeme vyzkoušet: