Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
25
května

Výstava: AI obraz pro OBRAZ: Umělou inteligencí prot...

Museum Kampa

zpět na výpis akcí
 

Rádi bychom Vás pozvali na exkluzivní výstavu spojenou s dražbou obrazů na pomoc zvířatům!

Začátek:25. 05. 23
Konec:28. 05. 23
Cena:od Zdarma
Čas:10:00 - 18:00
Kategorie: kultura|galerie

Dražba obrazů: dražit bude možné online zhruba od poloviny května. Vše se dozvíte na našich sociálních sítích.

Čeká na Vás výstava vzbuzující naprosto protichůdné emoce v jeden moment. Upozorňuje totiž na existenci dvou světů, ve kterých se každodenně pohybujeme. Jedním z nich je svět vyspělé společnosti 21. století, ve kterém technologie dospěla do takové fáze, že sama ze zadaných slov dokáže tvořit vizuálně komplexní obrazy. Druhým z nich je svět plný zastaralých a barbarských praktik, jako jsou velkochovy hospodářských zvířat.

Výstava si hraje s kontrastem mezi těmito světy. Právě umělá inteligence totiž vytvořila vystavované obrazy, které zachycují kuřata v různých podobách a situacích. Proč zrovna kuřata? V ČR každoročně „žije“ asi 140 milionů kuřat ve velkochovech. V nich nepoznají nic víc než bolest a utrpení. Známé osobnosti si řekly, že takhle to nemohou nechat a s pomocí umělé inteligence vytvořily vystavované obrazy, které je možné si vydražit na podporu kampaně Rychlokuřata za zlepšení životů milionů kuřat.

Jaké známé osobnosti obrazy vytvořily?
herec Šimon Bilina
herečka Veronika Čermák Macková
youtuberka Anežka Chudlíková alias Not So Funny Any
účastník pořadu Survivor a moderátor Evropy 2 Tomáš Zástěra
zpěvačka Tamara Klusová
influencerka a fotografka Martina Třešňáková
zpěvák a trenér Jakub Bína
právník a aktivista za lidská práva Kryštof Stupka
zpěvačka Pam Rabbit

Ti všichni se rozhodli svým obrazem přispět k tomu, aby měla kuřata ve velkochovech lepší životy. Teď je to na Vás! Přijďte se na výstavu podívat, vyberte si svého favorita a dražte na odkazu výše. Pomůžete tím zvířatům a budete mít připomínku toho, co je pro Vás skutečně důležité. 

Museum Kampa
Tel: 257 286 147
U Sovových mlýnů 2
Praha 1, 118 00
Navigovat
MHD

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Doporučujeme vyzkoušet: