Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Top 10 týdne: Polštářová bitva, Severské pohádky i Václav Havel

doporučujeme | 14. 12. 2014

Budete celý týden shánět dárky jako šílení, nebo vám zbyde čas i na zábavu? 

ntm.jpg
Národní technické muzeum


Pondělí
Jeden z nejlepších novocirkusových soubor Cirk La Putyka slaví páté výročí. K této události uvede mimořádné představení plné zahraničních hostů, jejichž výběr vás jistě překvapí. Těšte se na kombinaci akrobacie, tance, loutek a sportovních výkonů od pondělí do pátku.

 

La Putyka de luxe

Jatka78

15.12. 19:30

Chcete si užít zábavu a vychutnat si vánoční atmosféru? Přihlašte se do sportovně-poznávacího závodu smíšených dvojic, v němž je podle organizátorů "povoleno téměř vše". Budete plnit rozmanité úkoly v centru Prahy a podíváte se do míst, kam se třeba často nedostantete. 

 

Vánoční Prague City Race

Standard Café

15.12. 18:00


 

Úterý
Čas pohádek se blíží. Ještě předtím, než se podíváte na ty klasické české, můžete zkouknout severské skvosty v kině Evald. Podívejte se na dvě díla, na která se koukají děti v Norsku, a jedno dánské.

 

Severské filmové pohádky

Kino Evald

16.12. - 18.12.


 

Čtvrtek
Na Staroměstském náměstí před Orlojem proběhne flashmob - polštářová bitva. Chcete se jí zúčastnit taky? Vezměte kamarády, počkejte na hvizd píšťalky, vytáhněte skrytý polštář a pusťte se do ostatních hlava nehlava. Po dalším hvizdu se vydejte domů.

 

Polštářová bitva v centru Prahy

Pražský orloj

18.12. 19:45

Díky Pražské muzejní noci se dostanete do Národního technického muzea zdarma. Pokud si tedy vystojíte pořádnou frontu. Jen párkrát za rok máte pak šanci vypravit se tam za hubičku. Kromě Dne učitelů a výročí vzniku Československa také na výročí úmrtí Václava Havla.

 

Do Národního technického muzea za 50 Kč

Národní technické muzeum

18.12. 09:00

Už jen pár vstupenek zbývá na hokejové utkání Channel One Cupu v O2 areně, v němž se proti sobě postaví týmy Česka a Švédska. Součástí utkání bude i unikátní 3D ice videomapping, díky kterému se fanoušci podívají do historie národního týmu.


 

Pátek
Naposledy se letos otevřou prostory paláce v Cihelné, který všechny své pokoje (cca 30) zaplní pop-up story zajímavých českých designérských značek. Kromě toho se připravte na kluziště, venkovní bar, blešák, světelné instalace, workshopy, vegan i meat friendly občerstvení.

 

Brick&Chick {Pokoj(né) Vánoce}

Containall

19.12. - 21.12.

Lenny Kravitz se měl na pražské podium postavit už v listopadu. Protože něco chytil, koncert jednoho z nejlepších rockových hudebníků naší doby byl přesunut na tento pátek. Neváhejte, lístky ještě jsou!

 

Lenny Kravitz

Live Nation

19.12. 20:00Vyzkoušejte tyto 2 nové podniky:

 

Story

...


 

Presto meat-market

Gurmánské řeznictví....

...nebo od víkendu opět otevřené

 

Lázně na Lodi

Klasická finská sauna s výhledem na Hradčany....

Premiéry v kině:
Noc v muzeu: Tajemství hrobky
Sněhová královna
Šťastná

Divadelní novinky:
Studio Hrdinů - Mlčky křičet
Divadlo Ypsilon - Zábava
Divadlo Radka Brzobohatého - Cyrano
Stavovské divadlo - Othello, benátský mouřenín
Polský institut - Láska na Krymu
Divadlo DISK - Kill them all! - The Prague DUB version
Strašnické divadlo - Den Bez Rusáka
Divadlo Pod Palmovkou - Dva ubohý Rumuni, co mluvěj polsky
MeetFactory - Malina
Divadlo Pod Palmovkou - Celebrity 
 

přehled článků

Navzdory koronakrizi začaly na jaře v Praze fungovat téměř dvě desítky nových podniků. Tady je 18 nováčků, včetně unikátních konceptů jako je podnik zaměřený pouze na plněné knedlíky, muzeum slivovice nebo galerie na veřejných záchodech.

Do Chorvatska se vám nechce a jinam k moři se letos nedostanete? Přestaňte ronit slzy, vlastní malé moře si doma v paneláku stejně nevypláčete, a vyrazte radši na koupaliště.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!