Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Kam vyrazit v prosinci v Praze zadarmo?

kultura | 27. 11. 2014

Klidně můžete šetřit peníze na dárky i jedinečného Silvestra. Našli jsme pro vás desítky prosincových akcí, které jsou zadarmo! Takže neseďte jak pecky doma a vydejte se do města!


Martin Mraz - Photographer

 


29. listopadu - 6. ledna - Vánoční trhy
Po pražských náměstích budou už tradičně rozesety vánoční trhy, na kterých si můžete dopřát svařák i další dobroty. Ty největší proběhnou jako obvykle na Staromáku. V sobotu 29. listopadu proběhne slavnostní rozsvěcení stromu, poté doprovodný program.

 

Vánoční trhy 2014

Taiko, a.s.

29.11. - 06.01.

1. prosince - 17. ledna - Transfiguring
Zajímá vás, jaké je současné umění Makedonie? Pak se vydejte na výstavu do Českého centra, která se koná u příležitosti 20. výročí navázání diplomatických vztahů mezi Makedonií a ČR.

 

TRANSFIGURING

Česká centra

27.11. - 10.01.

3. prosince - Mikuláš nejen na ledě 
Pokud chcete oslavit Mikuláše netradičním, atraktivním a zároveň trochu sportovním způsobem, přijďte do Holešovic. V Incheba Aréně vás kromě bruslení s  hokejisty HC Sparta Praha čeká spousta her, soutěží a zábavy.

 

Mikuláš nejen na ledě

Incheba Praha spol. s r.o.

03.12. 16:00

3. prosince - Diplomky na stojáka
 Přijďte si poslechnout prezentace nejzajímavějších diplomek, bakalářek nebo disertací z ekonomických oborů! Čeká nás čtveřice desetiminutových prezentací. Ten nejlepší vyhrává  10.000 Kč na studijní cesty dle vlastního výběru.

4. prosince - Střed zájmu: KULTURA 360° 
V jakém stavu je česká kultura? Co nabízí a co potřebuje?  Přijďte to zjistit na konferenci Institutu umění, která představí průběh a výsledky mapování kulturních a kreativních průmyslů v regionech. Bude se diskutovat a hledat řešení.

 

Střed zájmu: KULTURA 360°

Národní technická knihovna

04.12. 09:00

5. prosince - 1. ledna - Výstava Art for Amnesty
Art for Amnesty je dobročinná prodejní výstava předních českých výtvarníků pořádaná neziskovou organizací Amnesty International. Každý, kdo si zakoupí výtvarné dílo, podpoří zároveň ochranu lidských práv či např. boj proti mučení.

 

Výstava Art for Amnesty

ČSOB Inspirace

05.12. - 01.01.

5. prosince - Otevření knihkupectví + autogramiáda J. Duška
Přímo na Václavském náměstí bude otevřeno nové knihkupectví. První návštěvníci se mohou těšit na přípitek od Vinařství u Kapličky, autogramiádu herce, režiséra a autora divadelní hry Čtyři dohody Jaroslava Duška či návštěvu zpěváka a tanečníka Bena Cristovao.

 

Otevření knihkupectví+autogramiáda J. Duška

Knihy Dobrovský - Václavské náměstí

05.12. 12:00

5. prosince - Mikuláš na Nádru
Nejen děti slaví Mikuláše, ale i dospělí! Všichni velcí pekelníci a pekelnice jsou zváni na Dejvickou nádražku, kde bude nadílku písní rozdávat litvínovský písničkář a kytarista Xavier Baumaxa.

 

Mikuláš na Nádru

Restaurace Dejvické Nádraží

05.12. 20:00

6. prosince - Mikulášský jarmark
Na Mikulášském jarmarku pořádaném Tvrzí Hummer si na své přijde úplně každý. Pro dospělé budou připraveny tradiční staročeské adventní pokrmy, medovina, víno, děti se mohou těšit na  středověké rytířské klání s rytíři a princeznami, rozsvěcení vánočního stromu či vypouštění lampionů přání.

 

Mikulášský jarmark

Tvrz HUMMER s.r.o.

06.12. 10:00

6. prosince - Nenechte Ježíška ve štychu
Přijďte načerpat atmosféru českých Vánoc. Zhlédněte vyprávění O Ježíškovi, poslechněte si koledy, dejte se pro radost vyfotit na polaroid nebo se projděte se svými ratolestmi centrem staré Prahy, splňte drobné úkoly a získejte malý dárek.

 

Nenechte Ježíška ve štychu

ČSOB Inspirace

06.12. 13:00

7. prosince - Knihex 4½
Nakoupit knížky pro své nejbližší pod stromeček můžete zajít na Jatka78, kde se 7. prosince pořádá Setkání nakladatelů a čtenářů pod jednou střechou. Kromě knih se můžete těšit i na hudbu, divadlo, čtení nebo předvánoční rozjímání.

 

Knihex 4½

Knihex

07.12. 10:00

7. prosince - Vánoční bazar v neonové čtvrti
Nejen exkluzivní kousky přímo od designerů a umělců, velký výběr second hand party outfitů a doplňků, hudbu a dobroty nabídne Vánoční bazar v neonové čtvrti. Pokud si nevíte rady s nákupem vánočních dárků, tak tady vaše problémy vyřeší.

8. prosince - AppParade 17
AppParade  je přehlídka tuzemské tvorby v oblasti aplikací pro přenosná komunikační zařízení -  tedy pro mobilní telefony a tablety. Pokud vás zajímají nejnovější trendy v této oblasti, nesmíte 8. prosince chybět v Bio Oku.

 

AppParade 17

Bio Oko

08.12. 20:30

11. prosince - Listování v DOXu
Zajímá vás, co se nachází v Archivu výtvárného umění? Pak se stavte v DOXu na předvánoční prohlídce. Akce bude provázet knižní trh, kde bude možné zakoupit řadu zajímavých uměleckých publikací a katalogů za symbolické ceny a pořídit jedinečné vánoční dárky. 

 

Listování v Doxu

Archiv výtvarného umění

11.12. 17:00

11.-14. prosince - Stříbrné vánoční dny
Výběr z více než 6000 dárků, Fashion zóna s autorskou tvorbou, Český jarmark s rukodělnými výrobky, nízké ceny, gurmánské i tradiční speciality. Navíc hudební a taneční program i sportovní aktivity. To všechno najdete na Stříbrných vánočních dnech v Letňanech.

 

Stříbrné vánoční dny

Výstaviště Letňany

11.12. - 14.12.

12. prosince - Snídejte šampaňské s Jakubem Kohákem a Markem Prchalem
Další zábavné dopoledne přijde na řadu 12. prosince v Era světě. Tentokrát pozvání na pozdní snídani přijali režisér Jakub Kohák a idea maker Marek Prchal.

12.-13. prosince - Vánoční bazááár
Jedná se o kulturně-charitativní akci, jejímž cílem je získat finanční prostředky na podporu dětí z Prahy 6, které se nacházejí v obtížných životních situacích. Pro příchozí budou připraveny koncerty zdarma - například Jiřího Suchého, Kašpárka v rohlíku nebo Tata Bojs.

 

Vánoční bazááár

Divadlo Semafor

12.12. - 13.12.

12. prosince - Balkan Session
Přehlídka tradiční hudby, tance a jídla ze zemí Balkánského poloostrova zaplaví Vinohradský pivovar. Během večera zazní tradiční balkánský ethno-folk v podání hned několika skvělých kapel. Chybět nebudou ani kulinářské speciality, rakije a podobně.

 

Balkan Session

Vinohradský pivovar

12.12. 19:30

12. prosince - Interstate FM Night
Vydejte se na party ve vnitřních prostorách přilehlé budovy Containallu. Máte kamarády v zahraničí? Pozvěte je taky. Akce bude přenášena přes internet. Hrát se bude Underground House, Acid House, Electro, Minimal i Techno.

 

Interstate FM Night

Containall

12.12. 21:00

13.-14. prosince - Dyzajn market × Zima
Už se nemusíte ptát, co koupit za vánoční dárky! Stačí se vypravit na Piazettu Národního divadla a něco skvělého jistě objevíte. A co vás čeká? Spousta stánků naditých designovými dárky, koledy, vůně svařáku, polévka, dětský koutek s vánočním workshopem, módní přehlídky, koncerty, dětská vánoční pohádka... 

 

Dyzajn market × Zima

Dyzajn Márket

13.12. - 14.12.

13. prosince - Hispanské Vánoce 2
Na hispánském vánočním trhu se těšte na produkty, jídlo a pití z Peru, Argentiny, Kolumbie, Venezuely, Chile, Mexika a Španělska. Součástí bude i zajímavý kulturní program. Přijďte zažít netradiční vánoční atmosféru!

 

Hispanské Vánoce 2

ČSOB Inspirace

13.12. 14:00

14. prosince - Zimní blešák ve Fabrice
Co tak místo nákupu předražených cetek prohrábnout second-hand zboží a vytáhnout nějaký ten vintage poklad? Oproti minule se přidají světla a rozšíří se blešák i na divadelní sál, což znamená víc prostoru, víc stánků a víc věcí!

 

Zimní blešák ve Fabrice

MeetFactory

14.12. 13:00

16. prosince - Tropical Night
Tropickou noc v La Loce zažijete díky setům DJ Pocoloca. Ten je součástí djského kolektivu Cabaret Manana, dává důraz na neotřelé rytmické a taneční skladby. Michá v nich afro-kubanské rytmy s funkovými beaty a tropickými melodiemi.

 

TROPICAL NIGHT * DJ Pocoloco

La Loca MUSIC BAR & LOUNGE

16.12. 20:00

17. prosince - Světové malířství - Amaedeo Modigliani
Patříte mezi milovníky umění a zajímáte se o umělce Amaedea Modiglianiho? Pak se dostavte do Městské knihovny na Opatově. Čeká vás tu přednáška z cyklu "Světové malířství".

 

Světové malířství - Amaedeo Modigliani

Městská knihovna v Praze

17.12. 15:00

17. prosince - Vánoční setkání se zvířaty
Přijde vám předvánoční Praha jako jeden velký blázinec? Pak si přijďte i s prcky odpočinout do Toulcova dvora. Těšit se můžete na výtvarnou dílnu, povídání se zvířaty i předání dárků živáčkům. Vstupné je dobrovolné.

 

Vánoční setkání se zvířaty

Toulcův dvůr

17.12. 16:00

18. prosince - Polštářová bitva v centru Prahy
Na Staroměstském náměstí před Orlojem proběhne flashmob - polštářová bitva. Chcete se jí zúčastnit taky? Vezměte kamarády, počkejte na hvizd píšťalky, vytáhněte skrytý polštář a pusťte se do ostatních hlava nehlava. Po dalším hvizdu se vydejte domů.

 

Polštářová bitva v centru Prahy

Pražský orloj

18.12. 19:45

19.-21. prosince - Brick&Chick Pokoj(né) Vánoce
Naposledy se v tomto roce otevřou prostory paláce v Cihelné, který všechny své pokoje (cca 30) zaplní pop-up story zajímavých českých designérských značek a obchodů. Kromě toho se připravte na kluziště + venkovní bar, blešák, světelné instalace, workshopy, vegan i meat friendly občerstvení.

 

Brick&Chick {Pokoj(né) Vánoce}

Containall

19.12. - 21.12.

20.-21. prosince - Boutique Market
Téměř poslední šanci, kde koupit stylové dárky, budete mít na Boutique Marketu v hale č. 13 Pražské tržnice. Pozornost je zaměřena na vysoce kvalitní produkty, od delikates po designové výrobky. Nabídka je zaměřena na rodiny, expaty, matky s dětmi a všechny, kdo chtějí nakoupit exkluzivní a jedinečné dárky! 

 

Boutique Market

Nové trhy

20.12. - 21.12.

20. prosince - Turné LP Warm-Up
Pokud vás baví počítačové hry, určitě byste neměli vynechal těsně před Vánocemi Turné LP Warm-Up v OC Letňany. K dispozici bude herna s nabušenými herními počítači, show, autogramiáda a podobně.

 

Turné LP Warm-Up

OC Letňany

20.12. 14:00

23. prosince - Party On * DJ Maara / all hits
Už se k vám sjíždí babičky a tetičky, aby s vámi oslavily Vánoce? Pokud před nimi chcete ještě na chvíli uniknout nebo se jen vidět s kamarády, vydejte se do klubu La Loca. Tady můžete tancovat do aleluja.

 

Party On * DJ Maara / all hits

La Loca MUSIC BAR & LOUNGE

23.12. 20:00

24. prosince - Muzicírování v Saském dvoře na Štědrý den
Stromeček je ozdobený, betlémy zhlédnuty, co teď? I na Štědrý den se můžete bavit. Zamiřte do Muzea Karla Zemana s celou rodinou! Kromě poetiky filmů vás pohladí po duši i koledy a vánoční písně, které rozezní Saský dvůr.

24. prosince - XMas DNB Wednight
Nechce se vám celý Štědrý večer strávit sledováním pohádek v televizi? Po večeři to zabalte a zamiřte na mejdan do Stormu. Klub bude stejně jako loni připraven jako "Storm lounge", což zajistí intimnější atmosféru a menší distanc z parketu na bar.

 

XMas DNB Wednight

Storm Club

24.12. 21:00

25.-31. prosince - Týden sportu zdarma
Co by to bylo za konec roku bez Týdne sportu zdarma. Pražané si budou moci grátis zasportovat v desítkách sportovišť po celé metropoli. Pozor! U některých je vzhledem k jejich kapacitě vyžadována telefonická či online rezervace. 

 

Týden sportu zdarma

Praha sportovní - MAGISTRÁT HL. M. PR…

25.12. - 31.12.

31. prosince - Silvestrovská párty
Pokud musíte na Silvestra tvrdnout v Praze a nechce se vám utrácet majlant za degustační menu a pofidérní zábavu, zamiřte do Movies baru. Šampaňské a drinky potečou proudem a pro nejrychlejší bude vstup zdarma.

 

Silvestrovská párty

Movies bar

31.12. 20:00


 

pia.jpg
Dyzajn Market


Podniky...

Cross club 
Kromě pátků a sobot nemusíte za filmová promítání, přednášky, divadelní představení, koncerty a mejdany v industriálním klubu platit! 

 

Cross Club

Jídlo už jsme darovali potřebným a teď už jen doprodáváme pivo společně se sbírkou...

Storm club
Každou středu si můžete v multižánrovém Storm clubu užít dubstepové či drum & bassové beaty dýdžejů zdarma!

 

Storm Club

Multižánrový klub, který je úzce spjat s festivalem Let It Roll....

Roxy
Free Mondays klubu Roxy jsou už vyhlášené. V dubnu nás čekají nejen interpreti z českého rybníčku, ale i zajímavá zahraniční jména jako americká indie kráska Sara Jackson-Holman nebo rakouští In This Temple. 

 

ROXY

Legendární pražský klub s 20tiletou tradicí proslulý skvělými party i koncerty a...

La Loca
Nekuřácký hudební bar najdete v přízemí funkcionalistické budovy Mosaic House. Ať jde o vystoupení vyhlášených DJs či koncerty skvělých kapel, za vstup (většinou) platit nemusíte.

Městská knihovna v Praze
Městská knihovna není jen místo, kde si můžete půjčit knížky či učebnice. Sama pořádá mnoho akcí v pobočkách po celé Praze, z nichž většina je zdarma.

 

Městská knihovna v Praze

Městská knihovna v Praze je všem přístupná veřejná univerzální knihovna, kterou...

Chapeau Rouge
Tento klub má kromě baru v přízemí ještě dvě podzemní patra. Jedno z nich - Dance club - je věnováno taneční hudbě, hrají tu špičkoví zahraniční a domácí DJ's a za vstup se neplatí.

 

Chapeau Rouge

Chapeau Rouge, to jsou 3 patra, 4 bary, 3 stage a galerie. Každý den DJs, koncerty a...

Retro Music Hall
Klub má otevřeno ve středu, v pátek a v sobotu. Na všechny párty zejména českých dýdžejů je tu vstup zdarma.

 

Retro Music Hall

Jediné místo v Praze, kde zažijete opravdu tu nejlepší atmosféru a nejlepší mejdan ve...

Rock Café
Také v legendárním klubu blízko Národní třídy najdete akce, za které platit nemusíte. Jde o filmová představení, koncerty s ozačením "Freezone" nebo pokud se žádná akce nekoná a z klubu je Music bar.

 

Rock Café

Nejstarší hudební, nyní multikulturní (Hudba, Divadlo, Kino, Galerie) klub v Praze....


 


Chceš mít každý čtvrtek v mailu přehled nejlepších akcí na víkend? Zaregistruj se na CityBee! 

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!