Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
Buďte ohleduplní & aktuální informace o akcích v Praze

Než vyrazíte na akci, ověřte si aktuální info u pořadatele. A respektujte prosím všechna hygienická opatření.

přehled článků

Top 10 týdne: Den poezie, Festival svobody i Cinema Cuisine

doporučujeme | 9. 11. 2014

Jako vždy pro vás máme výběr nejlepších akcí na příštích pět dní. Tentokrát se ponesou v duchu literatury, oslavy 25 let od sametové revoluce, lahodných pokrmů, svatomartinských slavností, rockové hudby i zajímavých filmů.

fest-velkej.jpg
Cinema Cuisine
 

Po celý týden
Festival se každoročně odehrává v desítkách měst po celé České republice. V rámci Dne poezie si desítky regionálních aktérů z řad škol, knihoven, literárních spolků, klubů, divadel, muzeí i jednotlivců připravují literární večery, výstavy, divadelní představení a jiné zajímavé akce. Většina z nich je zdarma!

 

Den poezie

Občanské sdružení Společnost poezie

10.11. - 23.11.

Po několik týdnů si připomeneme 25 let, které uplynuly od sametové revoluce, a to díky Festivalu svobody. Čekají nás desítky výstav, filmový a hudební festival, koncerty, besedy, ale také například mezinárodní konference o lidských právech, karnevalový průvod nebo tradiční happeningy.

 

Festival svobody

Opona o.p.s.

09.11. - 29.12.


 

Pondělí 10. 11.
Nedostali jste se na festival dokumentárních filmů v Jihlavě? Nevadí. Na nejlepší český dokument K oblakům vzhlížíme můžete vyrazit do kina Světozor. Jde o portrét mladého milovníka tuningu a jeho prázdného života v kulisách upadlého regionu severních Čech.


 

Úterý 11. 11.
Připravte si skleničky i vidličky, listopad se ponese v duchu svatomartinských slavností. Článek o tom, kam můžete vyrazit na mladé víno čí pečenou husu vám přineseme v pondělí. Zkuste třeba Svatomartinské na vinici sv. Kláry. 

 

Svatomartinské

Botanická zahrada hl. m. Prahy

11.11. 11:00


 

Středa 12. 11.
Propojení kulinářského umění s uměním filmu, to je projekt Cinema Cuisine. Kino Bio Oko se na jeden večer promění v pop-up restauraci. Promítat se bude černá komedie Divoké historky, díky čemuž hosté okusí pravou Argentinu. Přípravy chodů se ujme temperamentní argentinský šéfkuchař Paulo Martin Barrera ve spolupráci s restaurací El Arriero. 

 

Cinema Cuisine: Volume III.

Bio Oko

12.11. 19:00


 

Čtvrtek 13. 11.
Do kin se chystá akční film s Bradem Pittem a jak píše naše filmová znalkyně Lucka: "Když se Brad Pitt naposledy "zúčastnil" druhé světové války, byli z toho geniální Hanební pancharti. Nikdo se tak nemůže divit, že se všichni těšíme na Železná srdce, i když se tentokrát hraje na vážnější notu."

 

Železná srdce - Premiérový víkend

FALCON a.s.

13.11. - 16.11.

Do O2 areny dorazí jeden z největších rockerů naší doby - Lenny Kravitz. Proč byste neměli prošvihnout jeho show? Odpověď zná náš hudební kritik Jarda Konáš: "Líbí se mi, jak je ten chlapík neúnavný. Prsty mu snad přirostly ke hmatníku, jeho riffy vychází ze staré školy, navíc mu stále bubnuje fantastická Cindy Blackmanová."

 

Lenny Kravitz

Live Nation

19.12. 20:00


 

Pátek 14. 11.
Australská a jihoafrická vína, novozélandské jehněčí, britské fish&chips, irská a skotská whisky, indická kuchyně, barbadoský a jamajský rum nebo kanadské palačinky s javorovým sirupem, to vše s MULTI kulturní kulisou přinese Delifest, který se přesunul z října na listopad.

 

Delifest - COMMONWEALTH - ZRUŠENO

DELIFEST PRODUCTION

14.11. - 16.11.


 

Kam na francouzské speciality?
Pokud milujete francouzskou kuchyni, jistě vás potěší nové bistro á Table! (v překladu "Ke stolu!") na Břevnově. Těšte se na originální francouzské receptury od nekomplikovaných chutí k delikatesám. Otcem i šéfkuchařem je totiž rodilý Francouz Jean-Charles Berger! 

 

á Table!

Nové místo pro milovníky francouzské gastronomie....


 

Kam na drink?
Nový pražský podnik Public Interest magazín Forbes překřtil na "londýnský bar uprostřed Prahy". Těšte se na prémiové destiláty, koktejly, Champagne a víno i atmosféru old fashion baru!

 

Public Interest

Premiové destiláty, koktejly, Champagne a víno v prostorách s atmosférou old...

přehled článků

Nové chutě, vůně, záliby nebo inspiraci do šatníku můžete objevovat v desítce nových podniků, které se pro vás otevřely v srpnu 2020.

Vybrali jsme sedm pražských kaváren, kde je skvělá káva standardem, ale servírují k ní vždy ještě něco navíc. P.S. Neukazujte tento seznam na Pražském hradě!

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!