Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
16
října

Signal - Prague light Festival 2014

Fresh Films s.r.o.

zpět na výpis akcí
 

2. ročník mezinárodního festivalu světla, který se odehrává ve veřejném prostoru historického centra Prahy

Začátek:16. 10. 14
Konec:19. 10. 14
Čas:19:00 - 22:00
Kategorie: kultura|design, vizuální umění

Z historického srdce města Prahy se na čtyři říjnové dny stane centrum nových technologií, úžasných nápadů a nespoutané kreativity.

SIGNAL festival oživí známá i tajemná místa Prahy tvorbou předních českých a světových umělců z oblasti audiovizuálního umění.  Nabídne to nejlepší, co v tomto dynamicky se rozvíjejícím uměleckém oboru existuje.

Čekejte:
Venkovní světelné instalace. Architektonické video-mappingy. To nejlepší ze světové i domácí umělecké scény. Workshopy. Noční plavby za světlem po Vltavě. Moderní audiovizuální umění. Light art.

Festival nabídne pestrý doprovodný program pro laiky i odborníky a profesionály z oboru světelného designu a technologií. 

TIPY NA NEJATRAKTIVNĚJŠÍ INSTALACE:
Slavnostní zahájení - 16.10. od 19.00 Staroměstské náměstí
- videomapping DREAMFORGE od MaxIn10sity na boční stěnu Paláce Kinských
DREAMFORGE přináší maximální intenzitu audiovizuálního zážitku. Zatímco autoři plně respektují detailní prvky architektury, fasáda se v jejich interpretaci proměňuje ve fascinující zónu hravosti. MaxIn10sity je nové umělecké uskupení, které vzniklo v roce 2014. Zabývá se videomappingem a audiovizuálním designem. Tvoří ho László Czigány, Andras Sass a Tamás Vaspöri, kreativní profesionálové, kteří jsou mistry obrazu i zvuku.

Jen Lewin - The Pool (park Kampa)
The Pool je interaktivní světelná instalace, složená ze stovky kruhových stupínků. Vstoupíte-li do tohoto prostředí, vstoupíte do světa, kde hra, pohyb a spolupráce vytvářejí vířící efekty světla a barev. Zkuste si představit gigantické plátno, na kterém můžete společně s ostatními malovat světlem. Jen Lewin je významná americká architektka a umělkyně, tvořící interaktivní světelné instalace. The Pool je prezentován s laskavou podporou Velvyslanectví USA v Praze.

Maxime Houot & Nohista - Cyclique (Zítkovy sady)
Cyclique se nachází mezi digitálním minimalismem a monumentální kinetickou instalací. Síť 256 héliem a LED žárovkami plněných balónků autoři používají jako interaktivní světelné pole, svého druhu gigantickou obrazovku s nízkým rozlišením. Balónky se vlivem větru neustále pohybují a vtahují diváky do synestetické krajiny, kde se zvuk stává dirigentem. Duo francouzských umělců vytváří pohlcující světelné instalace, které potvrzují názor, že se technologie má podřizovat myšlence. 

Richard Loskot - Velké Spektrum (Ovocný trh)
Tato světelná instalace je inspirována duhou – jejím spektrálním efektem. Využívá pomalu rotujících skleněných hranolů, které rozkládají bílý paprsek na všechny barvy duhy. V tomto zvětšeném experimentu se stíny diváků stávají součástí spektra. Richard Loskot je mladý český umělec, který se zabývá dekonstrukcí fungování technologií a kritikou společenských systémů. Instalaci komentuje takto: „Můžete přistoupit k duze, ale tentokrát vám neunikne. Dochází k míchání, sčítání a odečítání barev. Světlo je vše, co vidíme, nic víc. Světlo má v sobě veškeré informace."

Jaroslav Bejvl ml. - CRYSTALLATION (náměstí Jana Palacha)
Tato unikátní světelně-křišťálová instalace ve formě průchozího tunelu je interaktivní v tom smyslu, že ji společně s ostatními můžete dotvořit. Také váš křišťálový ověs může zářit, stačí si jej pořídit a umístit na to správné místo. Souhra světla a broušených křišťálů se tak stává společným a jedinečným zářivým zážitkem. Jaroslav Bejvl ml. je Art Director firmy Preciosa, který v roce 2011 získal cenu Czech Grand Design. Instalace vznikla ve spolupráci se sklářskou firmou Preciosa.

David Černý (Tančící dům)
Speederman má za sebou náročnou cestu z ateliéru až na ulici. Nyní už je ale plný síly a rychlosti. Toto autorovo nové sochařské dílo uvádí SIGNAL festival ve světové premiéře. David Černý je významný český vizuální umělec, který často překvapuje vyhraněnými názory, gesty a uměleckými díly. V pražském veřejném prostoru se momentálně nachází několik jeho soch, včetně miminek na žižkovském televizním vysílači. 

Mapa po Praze

Tato akce má více míst konání po Praze

INZERCE

[reklama_square/200X200-A.jpg]

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Vybrali jsme sedm pražských kaváren, kde je skvělá káva standardem, ale servírují k ní vždy ještě něco navíc. P.S. Neukazujte tento seznam na Pražském hradě!

Doporučujeme vyzkoušet: