Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Top 10 týdne: Signal festival, Das Filmfest a Gaudeamus Alkotour

doporučujeme | 12. 10. 2014

Pokud prahnete po jedinečných akcích, příští týden se jich dočkáte. Těšte se na kinokoncert, alkoholovou bitvu, německy mluvící filmy, pracovní veletrh, rozzářený Signal festival i delikatesy z celého světa!

signal%283%29.jpg
Signal festival


Celý týden
Mezinárodní festival dokumentárních filmů s tématikou přírodních a zemědělských věd se bude konat již tradičně na České zemědělské univerzitě v Praze. Všichni návštěvníci mají vstup na festival zdarma.

 

Life sciences film festival

Harvest Films o.s.

13.10. - 17.10.


 

Pondělí 13. 10.
Cyklus CINEGOGA je unikátní syntézou kina a synagogy spojující němý film, živou hudbu a historickou architekturu. Nyní se můžete na kinokoncert vypravit do Španělské synagogy - čeká vás němý expresionistický film Město bez Židů s živou hudbou Orchestru BERG.

 

CINEGOGA: Město bez Židů

Orchestr BERG

13.10. 19:30

 
 

Úterý 14. 10.
Pokud patříte mezi studenty, čerstvé absolventy nebo se jen chcete porozhlédnout po lepší a třeba zajímavější práci, vydejte se na Veletrh pracovních příležitostí na VŠE. Můžete se zúčastnit panelových diskuzí, zkonzultovat své CV nebo podnikatelský záměr.

 

Veletrh pracovních příležitostí ŠANCE

Vysoká škola ekonomická v Praze

14.10. - 15.10.


 

Středa 15. 10.
Odvážné dokumenty odhalující praktiky světa vysoké ekonomiky i pozadí moskevských procesů s Pussy Riot, filmy bojující o Oscara i adaptace slavných bestsellerů. To všechno přinese přehlídka německy mluvených filmů (z Německa, Rakouska a Švýcarska), která zaplaví kina Lucerna a Atlas.

 

Das Filmfest

Das FilmFest

15.10. - 19.10.

Hlavně pro studenty (ale i absolventy) je tady Gaudeamus Alkotour. Protože se čeká velká smršť účastníků, odehraje se alkoholová bitva hned ve dvou klubech - v Mecce a Hany Bany. Přijďte zjistit, jestli největší ochmelkové chodí na UK, VŠE, ČVUT, ČZU nebo VŠCHT.

 

Gaudeamus Alkotour 2014

Gaudeamus Alkotour

15.10. 20:00


 

Čtvrtek 16. 10.
Z historického srdce města Prahy se na čtyři říjnové dny stane centrum nových technologií, úžasných nápadů a nespoutané kreativity.Proběhne tu totiž rozsvícený Signal festival. Více info o něm, se dozvíte v našem článku.

 

Signal - Prague light Festival 2014

Fresh Films s.r.o.

16.10. - 19.10.

Pokud je techno vaší láskou, pak už vás jistě v kapse hřejí lístky na amerického producenta Scotta Hansena, který vystupuje pod přezdívkou Tycho, nedávno vydal desku Awake a v poslední době se rád nechává doprovázet živou kapelou. 


 

Pátek 17. 10.
Australská a jihoafrická vína, novozélandské jehněčí, britské fish&chips, irská a skotská whisky, indická kuchyně, barbadoský a jamajský rum nebo kanadské palačinky s javorovým sirupem, to vše s MULTI kulturní kulisou uprostřed pražských Vinohrad přinese druhý podzimní Delifest.

 

Delifest - COMMONWEALTH - ZRUŠENO

DELIFEST PRODUCTION

14.11. - 16.11.

V prostředí Kostela sv. Vavřince budete moci okoštovat delikatesy z různých koutů světa. Těšte se na vína, kvalitní destiláty, kávy, sýry, uzeniny, čokolády a další pochoutky z Argentiny, Izraele, Jihoafrické republiky, Libanonu, Nového Zélandu nebo třeba ze Španělska. 

 

Festival vína a delikates "Tastes of the World 2014"

Kostel svatého Vavřince

17.10. - 18.10.


 

Kam za bourbonem
V centru Prahy se v září otevřel prvním bourbon bar v Praze. Nachází se v lobby Prague Marriott Hotelu a opít se tu můžete jednou ze 76 druhů whiskey. V nabídce najdete i jiné koktejly a netradiční pokrmy, třeba krabí miniburgery s omáčkou Marie Rose.

 

The Bourbon Bar

Bar specializující se na bourbon a koktejly inspirované bourbonem ....


 

přehled článků

Navzdory koronakrizi začaly na jaře v Praze fungovat téměř dvě desítky nových podniků. Tady je 18 nováčků, včetně unikátních konceptů jako je podnik zaměřený pouze na plněné knedlíky, muzeum slivovice nebo galerie na veřejných záchodech.

Vybrali jsme sedm pražských kaváren, kde je skvělá káva standardem, ale servírují k ní vždy ještě něco navíc. P.S. Neukazujte tento seznam na Pražském hradě!

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!