Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Top 10 týdne: Signal festival, Das Filmfest a Gaudeamus Alkotour

doporučujeme | 12. 10. 2014

Pokud prahnete po jedinečných akcích, příští týden se jich dočkáte. Těšte se na kinokoncert, alkoholovou bitvu, německy mluvící filmy, pracovní veletrh, rozzářený Signal festival i delikatesy z celého světa!

signal%283%29.jpg
Signal festival


Celý týden
Mezinárodní festival dokumentárních filmů s tématikou přírodních a zemědělských věd se bude konat již tradičně na České zemědělské univerzitě v Praze. Všichni návštěvníci mají vstup na festival zdarma.

 

Life sciences film festival

Harvest Films o.s.

13.10. - 17.10.


 

Pondělí 13. 10.
Cyklus CINEGOGA je unikátní syntézou kina a synagogy spojující němý film, živou hudbu a historickou architekturu. Nyní se můžete na kinokoncert vypravit do Španělské synagogy - čeká vás němý expresionistický film Město bez Židů s živou hudbou Orchestru BERG.

 

CINEGOGA: Město bez Židů

Orchestr BERG

13.10. 19:30

 
 

Úterý 14. 10.
Pokud patříte mezi studenty, čerstvé absolventy nebo se jen chcete porozhlédnout po lepší a třeba zajímavější práci, vydejte se na Veletrh pracovních příležitostí na VŠE. Můžete se zúčastnit panelových diskuzí, zkonzultovat své CV nebo podnikatelský záměr.

 

Veletrh pracovních příležitostí ŠANCE

Vysoká škola ekonomická v Praze

14.10. - 15.10.


 

Středa 15. 10.
Odvážné dokumenty odhalující praktiky světa vysoké ekonomiky i pozadí moskevských procesů s Pussy Riot, filmy bojující o Oscara i adaptace slavných bestsellerů. To všechno přinese přehlídka německy mluvených filmů (z Německa, Rakouska a Švýcarska), která zaplaví kina Lucerna a Atlas.

 

Das Filmfest

Das FilmFest

15.10. - 19.10.

Hlavně pro studenty (ale i absolventy) je tady Gaudeamus Alkotour. Protože se čeká velká smršť účastníků, odehraje se alkoholová bitva hned ve dvou klubech - v Mecce a Hany Bany. Přijďte zjistit, jestli největší ochmelkové chodí na UK, VŠE, ČVUT, ČZU nebo VŠCHT.

 

Gaudeamus Alkotour 2014

Gaudeamus Alkotour

15.10. 20:00


 

Čtvrtek 16. 10.
Z historického srdce města Prahy se na čtyři říjnové dny stane centrum nových technologií, úžasných nápadů a nespoutané kreativity.Proběhne tu totiž rozsvícený Signal festival. Více info o něm, se dozvíte v našem článku.

 

Signal - Prague light Festival 2014

Fresh Films s.r.o.

16.10. - 19.10.

Pokud je techno vaší láskou, pak už vás jistě v kapse hřejí lístky na amerického producenta Scotta Hansena, který vystupuje pod přezdívkou Tycho, nedávno vydal desku Awake a v poslední době se rád nechává doprovázet živou kapelou. 


 

Pátek 17. 10.
Australská a jihoafrická vína, novozélandské jehněčí, britské fish&chips, irská a skotská whisky, indická kuchyně, barbadoský a jamajský rum nebo kanadské palačinky s javorovým sirupem, to vše s MULTI kulturní kulisou uprostřed pražských Vinohrad přinese druhý podzimní Delifest.

 

Delifest - COMMONWEALTH - ZRUŠENO

DELIFEST PRODUCTION

14.11. - 16.11.

V prostředí Kostela sv. Vavřince budete moci okoštovat delikatesy z různých koutů světa. Těšte se na vína, kvalitní destiláty, kávy, sýry, uzeniny, čokolády a další pochoutky z Argentiny, Izraele, Jihoafrické republiky, Libanonu, Nového Zélandu nebo třeba ze Španělska. 

 

Festival vína a delikates "Tastes of the World 2014"

Kostel svatého Vavřince

17.10. - 18.10.


 

Kam za bourbonem
V centru Prahy se v září otevřel prvním bourbon bar v Praze. Nachází se v lobby Prague Marriott Hotelu a opít se tu můžete jednou ze 76 druhů whiskey. V nabídce najdete i jiné koktejly a netradiční pokrmy, třeba krabí miniburgery s omáčkou Marie Rose.

 

The Bourbon Bar

Bar specializující se na bourbon a koktejly inspirované bourbonem ....


 

přehled článků

Jděte si zabruslit! Jestli ještě nevíte, kde se letos v metropoli bruslí, mrkněte na náš velký přehled 16 venkovních kluzišť a běžte se klouzat – v centru, na střeše, na Letné, zadarmo, v noci, s dětmi...

Poradíme vám, jak vrátit figuru a finance do kondice a ještě se u toho pobavit, vzdělat či si odpočinout. Zadarmo si v lednu můžete zabruslit, zajít na návštěvu do muzeí a galerií. Nebo na několik koncertů...

Vybrali jsme pro vás 11 nejzajímavějších saun v Praze. Kdy mají otevřeno? Kolik stojí vstup? Kde nabízejí něco navíc? Vše najdete v jednom přehledném článku. A pokud byste si nevybrali, máme pro vás jedno mrazivé překvapení na závěr...