Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Kam po škole? Zkuste 13 čerstvě otevřených podniků

doporučujeme | 2. 9. 2014

Děti! Všude samé děti! Všechno se to baví jenom o škole! Tramvaje jsou zas' přecpané jak brněnské šaliny a ty aktovky na zádech mi snad brzy provrtají díru do břicha! Člověk má chuť vytáhnout pravítko a… narýsovat si nejkratší cestu někam, kde se před tím mumrajem ztratí. Navštivte některý z následujících podniků. Jsou čerstvě otevřené, takže o nich zatím moc lidí neví.

Text: Lukáš Rozmajzl
Foto: Archiv podniků

nejkakolaz.jpg

 

%C4%8D%C3%ADsla/red-01.jpg

Pro vitariány
Na úvod malá lekce cizích slovíček: vegetarián nejí maso, vegan nejí živočišné produkty (včetně mléka nebo vajec), vitarián přijímá jen tepelně NEupravené potraviny (často pouze rostlinné).
Pro strávníky třetí skupiny se před pár týdny otevřela take away restaurace Raw for You v Dejvicích. Iva Jurásková s maminkou připravují všechna vlastní jídla bez lepku, cukru, mouky, ale i jakékoli chemie. Máte chuť na cuketové lasagne nebo nevařené thajské nudle?

 

Raw for you

Vynikající zdravé jídlo plné energie....


 

%C4%8D%C3%ADsla/green-02.jpgPro masožravce
Kráva, neboli tur domácí je sudokopytník. Múúú je charakteristický zvuk, který vydává, ale také brand píseckého řeznictví, které usoudilo, že sudá je dobrá, a tak v srpnu otevřelo druhou pobočku v hlavním městě.
Denně čerstvé hovězí a vepřové maso z jihočeských chovů a uzeniny tak najdete nejen na Tylově náměstí, ale nově i na rohu Žitné ulice a Karláku. Posvícení si můžete dopřát každý den (jen v neděli mají zavřeno).

 

Řeznictví Múúú

Nové řeznictví u Karlova náměstí....


 

%C4%8D%C3%ADsla/blue-03.jpgPro milovníky táboráku (a kultury)
Projekt, který by si už za snahu zasloužil od paní učitelky Krabappelové jedničku s pochvalou. Tahle parta si půjčila hektarový pozemek, opuštěné vlakové seřadiště, a snaží se mu vdechnout život.
Na každý den chystají program, koncerty (28. září třeba Please The Trees), divadlo, nový cirkus a kultivují pro Karlínské novou zelenou plochu. "Jedinečné je naše táborákové menu – vlastnoručně opečený buřt na opravdovém ohni," dodává Michal Tošovský. A proč 18600 v názvu? To je poštovní směrovací číslo, kdybyste jim chtěli poslat čumkartu.

 

Přístav 18600

Životní prostor....

album/News_Model_News/756/pristav1.jpg
Přístav 18600

%C4%8D%C3%ADsla/purple-04.jpgPro nerozhodné
Jít do přírody, nebo pracovat? Dilema už nemusíte řešit. Coworkingovému centru Pracovna se totiž podařilo ve veřejné sbírce vybrat dost peněz, aby si zřídilo jedno detašované pracoviště také v Riegrových sadech. Všem kolemjdoucím jsou k dispozici lavice, stoly, zásuvky a wi-fi zdarma. V provozu by měly být až do začátku listopadu, než se přestěhují někam pod střechu.

 

Pracovna

...


 

%C4%8D%C3%ADsla/orange-05.jpgPro biolidi
Podnik Delmart, který nemůžete minout při výstupu z metra Anděl, je A) supermarket s výběrovými potravinami, nebo B) bistro s možností namíchat si vlastní salát, sendvič nebo cereálie? Je to chyták - obě odpovědi jsou správné.
"V měsíci září se mohou zákazníci těšit na zavedení snídaňových menu, další rozšíření nabídky vín o vína z italské Kalábrie a rozšíření nabídky zeleniny od českých farmářů. V blízké době rovněž zahájíme prodej ryb z českých chovů a nabídku regionálních ovčích sýrů," uvedl jednatel firmy Dušan Mrozek.

 

Delmart

Nový obchod s kvalitními potravinami....

album/News_Model_News/756/Delmart2.jpg
Delmart

%C4%8D%C3%ADsla/pink-06.jpgPro geeky
V Galerii Harfa najdete první pražský showroom jihokorejské firmy LG. Uvnitř obchodu jsou krom všech běžně dostupných kousků v ČR i některé exkluzivní, které neseženete běžně ani na internetu.
V nabídce jsou i prémiové výrobky, jako je například největší UHD televize v Česku s uhlopříčkou 84 palců (213 centimetrů). Pak můžete vybírat od monitorů přes ledničky a mobilní telefony až po klimatizační jednotky.

 

Showroom LG

Společnost LG Electronics (LG) otevřela v pražské Galerii Harfa svoji značkovou...


 

%C4%8D%C3%ADsla/green-07.jpgPro retrovlnaře
Milé děti, kdysi v minulosti, ale nebylo to zas tak dávno, lidi neměli v uších pecky, ale poslouchali muziku z vinylu (ano, to jsou ta obrovská černá cédéčka) a na nohách nosili kecky zvané tenisky (někdo jim říkal sneakers). Několik exemplářů takových tvorů přežilo dodnes a často byly spatřeny na Letné v podniku Garage store a Sneaker Barber. V září se ně můžete přijít podívat v rámci akce Zažít město jinak, připravují koncerty nebo dětskou kreativní dílnu.

 

Garage store

Obchod s vinyly, vintage hifi a teniskami....

album/News_Model_News/756/garage1.jpg
Garage store

 

%C4%8D%C3%ADsla/red-08.jpgPro Moraváky (a Husa)
Chudák Jan Hus. Kdyby býval žil o 600 let později, nemusel být upálen. Stačilo by vzít své kritiky do vinařského Šenku Vrbovec a jistě už by se propili k pravdě. Tím spíš, že tam v létě otevřeli nově zrekonstruovaný suterén až pro 30 lidí, včetně klavíru nebo projektoru.
V tomto týdnu by si Hus mohl poručit burčák z odrůdy Moravský muškát a na konci září zajít na degustaci vín vinařství Waldberg Vrbovec za účasti sklepmistra. Třeba by dopadl lépe než barokní malíř Petr Brandl, který v domě, kde je dnes šenk, dříve žil a taky se tu upil k smrti.

 

Šenk Vrbovec

Vyhlášený vinařský lokál v České republice....


 

%C4%8D%C3%ADsla/blue-09.jpgPro drinkaře
Nový bar v Žitné ulici je v provozu sotva měsíc. Staví jednak na atmosféře celého podniku, včetně piána pro živou muziku, a pak také na unikátních koktejlech. Ochutnejte třeba Painkiller nebo Raspi Moccatini. Třeba po jejich požití přijdete na kloub tomu, proč se bar jmenuje Blah Blah…?

 

Blah Blah Bar

Nově otevřený bar v centru Prahy s neobyčejnou atmosférou a netradiční nabídkou...

album/News_Model_News/756/blahblah2.jpg
Blah Blah Bar

%C4%8D%C3%ADsla/orange-10.jpgPro lidi v kalupu
Kalup je výraz odvozený z německého slova Galopp, které označovalo běh či cval koně. Pokud často přebíháte přes centrum a fakt nechcete dalšího číze, skočte na thajské pokrmy a další asijskou kuchyni do Yam Yam Express.
Už brzy zprovozní ještě expresní okénko pro jídla s sebou. Každý týden jedno speciální menu za 95 korun. Otevřené bude až do tří hodin do rána! (Pro vaši informaci - Yam, nebo počeštěně Jam, je rostlina, jejíž hlízy se dají jíst, ale tu si v Yam Yamu asi neobjednáte.)

 

Yam Yam - Express

(Nejen) thajské jídlo v centru Prahy....


 

%C4%8D%C3%ADsla/purple-11.jpgPro stresaře
"Chodil jsem po hospodách a všechna skripta cestou ztratil," zpívá kapela Devítka (kdo ji zná, ať po mně hodí školním sešitem!) v písni Duše v peří. Pokud jste na tom podobně, jste vystresovaní a potřebujete okamžitou terapeutickou pomoc, zajděte si do stejnojmenného podniku vedle Václaváku. "Nabízíme spojení terapeutických služeb, koučování, galerie a nekuřácké kavárny podkreslené příjemnou hudbou v jednom. Připravujeme Školu emocí a Školu pro ženy," vysvětluje Zdenka Gonsiu.

 

Duše v peří

Ideální místo pro vaše schůzky....

album/News_Model_News/756/duseVperi1.jpg
Duše v peří
 

%C4%8D%C3%ADsla/pink-12.jpgPro všechny, komu to suší, moc suší, paní
Rychlokvíz ze zeměpisu - hlavním městem Vietnamu je?… Nevíte-li, zeptejte se v restauraci Gao Den. Unikátnost tohoto podniku prý tkví ve spojení tradičních vietnamských receptů s chutěmi a kulturou evropské kuchyně. V září obohatí jídelní lístek o několik nových položek. Vypravit se za nimi nemusíte až do Asie, ale jen do Řeporyjí. (P.S.: To hlavní město je Hanoj.)

 

Gao Den

Moderní vietnamská kuchyně....


 

%C4%8D%C3%ADsla/brown-13.jpgPro hladové
Pokud jste hungry, nemusíte už hledat nejbližší fastfood, protože je tady Joe's American Grill. Jídelní lístek je mix poctivých burgerů a mexické kuchyně.
"Burgery připravujeme ze 100% hovězího masa (200 gramů) a čerstvých surovin. Nejoblíbenější je Jack Daniel´s burger," popisuje manažerka restaurace Markéta Gazdová. O víkendu jejich práci můžete ochutnat na Burgerfestu na Výstavišti.

 

Joe's American Grill

Tradiční americké speciality na grilu....


MAPA


Pokud kdykoli objevíte nějaký nový podnik v centru nebo na okraji Prahy, cokoli od nové restaurace po dětské hřiště, dejte nám prosím echo na mail lukas@citybee.cz. Díky!

[LukasRozmajzl%289%29.jpg]
 

přehled článků

Vybrali jsme sedm pražských kaváren, kde je skvělá káva standardem, ale servírují k ní vždy ještě něco navíc. P.S. Neukazujte tento seznam na Pražském hradě!

Nadopujeme vás cukrem v nově otevřené pobočce Waf-Waf v Palladiu. Pak si skočíte na jedno do Old Smíchov Pub. A veselou mysl udržíte i na kurzech malování v nové škole. Otevřela i kočičí kavárna nebo mexické bistro.

Vybrali jsme 13 nejzajímavějších saun v Praze. Kdy mají otevřeno? Kolik stojí vstup? Kde nabízejí něco navíc? Vše najdete v jednom přehledném článku. A pokud byste si nevybrali, máme pro vás jedno mrazivé překvapení na závěr...