Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Na co do kina: Multižánrové týdny s romantikou a Sin City

doporučujeme | 28. 8. 2014

Vysokokalorické občerstvení patří ke kinu jako sůl do popcornu nebo led do coly. Co se ale stane, když už samotný film bez ustání ukazuje různé dobrůtky a lahůdky? Pokud chcete slyšet plný sál kručících žaludků, nenechte si ujít Lásku na kari.
 
Připravuje: Lucie Šimůnková

[filmy/step_up_all_in_2014_movie-wide.jpg]


[filmy/filmari-klapka-logo.gif]Premiéry 28. srpna: Zoran, můj synovec idiot, Let’s Dance All In, Fakjů pane učiteli

Komedie Fakjů pane učiteli byla natočena a uvedena v Německu vloni na podzim. Název tentokrát není rádoby vtipným výmyslem distributora, ale překladem originálního titulu. Z toho je patrné, že Němci taky nejsou moc vtipní. Byť jde o příběh ze školního prostředí a v kinech poběží v českém dabingu, nenechte se zmást a své děti vezměte raději do jiného sálu.      
                             
Podobně bizarní jméno má i italsko-slovinská variace na Rain Mana, ve které mírně opožděný mladík Zoran místo počítání karet hází šipky. Zoran, můj synovec idiot byl s úspěchem uveden na několika festivalech a rozhodně stojí za návštěvu. Pokud naopak vyhledáváte spíše mainstreamovější zábavu, doporučuji třísté pokračování ze série Let’s Dance. Upozorňuji ale, že Channing Tatum ji opustil už po prvním dílu a od té doby to značně pokulhává.

Léto už nás také opustilo a s koncem srpna zavře své brány většina letních kin. Například v Karlíně ale hrají až do 13. září a tento týden tam můžete vidět třeba superúspěšnou pohádku Tři bratři. BIO na Vzduchu ve Stromovce zase uvede premiéru tohoto týdne – snímek Zoran, můj synovec idiot. Pokud jste tedy letos opět žádnou letní projekci nestihli, můžete to ještě dohnat. 
 

[filmy/green-sin-city-brand-new-poster-for-sin-city-a-dame-to-kill-for.jpeg]

[filmy/filmari-klapka-logo.gif]Premiéry 4. září: Láska na kari, Nejhledanější muž, O koních a lidech, Pod zemí, Radio Alice, Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil, Století Miroslava Zikmunda

Letos jsme již přišli o několik výrazných herců. Jednoho z nich teď můžeme vidět v roli, která mu dost možná vynese posmrtného Oscara. Phillip Seymour Hoffman exceluje ve špionážním thrilleru Nejhledanější muž podle románu klasika žánru Johna le Carré (Jeden musí z kola ven). Hoffman se objeví ještě v poslední části Hunger Games, ale zde dostává nepoměrně více prostoru, a tak si film nenechte ujít.

Na veselejší notu – máte rádi čokoládu? A co Čokoládu? Vysokokalorický film s Johnny Deppem a Juliette Binoche potrápil nejednoho dietáře. Nyní přichází stejný režisér s další kuchyňskou romancí. Láska na kari spojuje indickou exotiku s francouzskou romantikou – uvidíte, že tuhle fusion stojí za to ochutnat.

Náš multižánrový týden zakončíme pokračováním komiksového Sin City a hororem Pod zemí. Nejvýraznější žena "chlapáckého" 300: Vzestup říše, Eva Green, se vrací v neméně atraktivní roli dámy, pro kterou stojí za to vraždit. Hvězdně obsazený film s jedinečnou noirovou atmosférou si nenechte ujít. A pokud chcete něco ještě brutálnějšího, vyražte na americký horor, který se odehrává v Paříži. Každý přece ví, že peklo nemůže být nikde jinde než pod Francií

filmy/Expendables-3-Sylvester-Stallone.jpg  filmy/LucieSimunkovaNEW.jpg

 

přehled článků

Navzdory koronakrizi začaly na jaře v Praze fungovat téměř dvě desítky nových podniků. Tady je 18 nováčků, včetně unikátních konceptů jako je podnik zaměřený pouze na plněné knedlíky, muzeum slivovice nebo galerie na veřejných záchodech.

Vybrali jsme sedm pražských kaváren, kde je skvělá káva standardem, ale servírují k ní vždy ještě něco navíc. P.S. Neukazujte tento seznam na Pražském hradě!

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!