Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

AMERIKA V PRAZE: Víme, kde mají nejlepší hambáče a vanilkovou kolu

gastro | 19. 9. 2012

Přibývají restaurace, v jejichž interiéru si připadáte jako v retro americkém bistru, ačkoliv za hamburger zaplatíte slušnou částku.  Kam se v Praze vydat, když si chcete alespoň jeden večer připadat jako v americkém seriálu? 
 
Napsala Johana Fundová

Když se řekne americké jídlo, mnozí si představí KFC a McDonald's. Především tyto dva fastfoody si totiž v 90. letech Češi oblíbili. V posledních letech se ale objevují i jiné typy amerických restaurací a klubů. Hamburgery a sladké nápoje sice zůstávají, ale jde o zcela jinou kvalitu. Vypadá to, že Pražané si nejrůznější americké podniky zamilovali.

Bez%20n%C3%A1zvu(1).jpg Zaregistrujte se na CityBee.cz a už zítra dostanete do své mailové schránky nejlepší výběr víkendových akcí v Praze. Navíc - každý z podniků v tomto článku si můžete rozkliknout a podívat se na víc detailů. Některé pořádají i akce a koncerty, o kterých byste měli vědět.

Možná se zkrátka chceme cítit jako v některém z našich oblíbených seriálů - popíjet vanilkovou Colu dlouhým brčkem, jíst obří hamburger a sedět v červeném boxu. Gabriela Blahoušová pracující pro pražské Hard Rock Cafe má jasno: "Česká veřejnost a hlavně tzv. střední třída očekává za své peníze odpovídající kvalitu jak pokrmu a pití, tak obsluhy. A tu najde právě v amerických restauracích, pro které je obsluha a kvalita pokrmu prioritou. Synonymum americká kuchyňce = McDonald's naštěstí ustupuje. Lidé začínají rozpoznávat, že v amerických restauracích dostanou jídlo, které je nejen dostatečně nasytí, ale i uchvátí svou kvalitou."
 
Dokonalý retro styl v Jamesu Deanovi

[JamesDean-Leden2012-002.jpg]

Jedna z nejnovějších restaurací ve stylu amerického retra je James Dean poblíž náměstí Republiky. Jakmile projdete dveřmi, ocitnete se v USA v padesátých letech. A o tom, že se nacházíte v Americe, nebudete mít nejmenší pochyby, vše je totiž vyladěno do nejmenších detailů! Od jídelních lístků až po oblečení personálu. Neschází ani klasický jukebox s gramofonovými deskami. A pokud vám hamburgery a koktejly nestačí, můžete se přemístit do sklepních prostor, kde se nachází taneční klub.

A co můžeme z Jamese Deana doporučit? Rozhodně si nezapomeňte důkladně prohlédnout nápojový lístek, jsou zde k dostání všemožné limonády, čaje a koktejly, které Američané zbožňují, ale v ČR se k nim hned tak nedostanete.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:
5 originálních kinosálů, kde se budete cítit jako doma
Pecka týdne: Vyhrajte lístky na koncert Kataríny Knechtové
 
Stoprocentní péče o zákazníky

[hardrock.jpg]

I v Hard Rock Cafe , které najdete na Malém náměstí, výzdobu rozhodně nepodcenili. Hard Rock Cafe se nachází snad v každém evropském hlavním městě, Evropani tuhle restaurační síť bez nadsázky milují a Pražané na tom nejsou jinak. "Hard Rock Café stojí za návštěvu především z důvodu stoprocentního servisu a péče o zákazníky, což je v ČR stále "nedostatkovým zbožím". Dalším z důvodů je autentičnost a kvalita americké kuchyně spojená se čtyřicetiletou tradicí a také propojení s rokenrolovou historií. Proto je Hard Rock Cafe oblíbené po celém světe," vysvětluje úspěšnost tohoto řetězce Gabriela Blahoušová.

A co je podle ní důvod, proč by měli milovníci amerických restaurací navštívit právě tuto? "Žádná jiná restaurace nenabízí to, co Hard Rock Cafe - jedinečný zážitek v unikátním prostředí, kde je host obklopen hudebními artefakty od všech světových hvězd, kvalitními pokrmy a 100% zákaznickým servisem."
 
[burgr.jpg]

Ještě dřív než Hard Rock Cafe se ovšem Pražané zamilovali do jiné restaurační sítě, a to do TGI Friday's , které v USA patří mezi běžné a oblíbené podniky. Tento americký řetězec má po světě téměř 1.000 restaurací. Samozřejmě i ve Friday's je kladen velký důraz na interiér a výzdobu. Podle mnohých stálých návštěvníků zde mají nejlepší vanilkovou a cherry kolu v Praze a kromě toho i nadprůměrně příjemnou obsluhu.
 
Ocitněte se v Pulp Fiction

[thumb%281%29.jpg]

Pokud vám snad všechny tři vyjmenované podniky připadají přehnaně vyzdobené a umělé, ale rádi byste zůstali u amerického stylu, můžete se radši přemístit do restaurace Jáma , ve které naleznete všemožné americké a mexické speciality. Samozřejmostí jsou hamburgery s pořádnou dávkou hranolků. Jáma je v Praze už 18 let a v oblibě jí má i mnoho Američanů, a to o lecčem svědčí.

[mazanej.jpg]

A jestliže se ani v jedné z těchto restaurací necítíte dostatečně jako v americkém filmu, zkuste Mazaného králíčka v Hybernské ulici. Jedná se o velký hudební klub, který se inspiroval snímkem Pulp Fiction. Zde určitě alespoň na chvíli budete mít pocit, že se nacházíte v té pravé Americe.
 
Zaplivaný motorest u Route 66 nebo třeba motelová restaurace u vedlejší kalifornské silnice se sice nedají nahradit, ale aspoň napodobit. Pravou Ameriku tedy hledejte v USA, v Praze si užijte alespoň její napodobeniny. A hlavně nezapomeňte, že americká kuchyně nekončí u hamburgeru z Burger Kinga! 

DRÁŽDĚTE SVÉ CHUTĚ DÁL TADY:
TEST POLÉVKÁREN: Víme, kam chodí na oběd hipstři, důchodci i kravaťáci
5 nejzajímavějších míst, která skrývají pravou Čínu
5 míst, kde vám párty v rohlíku lítají samy do pusy


 

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Přinášíme vám tipy na 13 dalších míst v Praze a okolí, kam se můžete společně vypravit za okřídlenými, ozubenými, čtyřnohými nebo třeba chlupatými tvory.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!