Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

5 nejzajímavějších míst, které skrývají pravou čínskou atmosférou

gastro | 28. 8. 2012

Čínskou kuchyni si Češi zamilovali, i když většina podniků má s tou originální jen pramálo společného. Čínský vliv na naši metropoli už ale dávno hranice kuchyně přesáhl. Máme tady čínské umění, přírodu, produkty i suroviny pro přípravu různých lahůdek. CityBee pro vás má pět tipů, kde v Praze na vás dýchne ta pravá čínská atmosféra.

Napsala Michaela Kratochvílová

%C4%8D%C3%ADna%281%29.jpg1. Čínská restaurace po sečuánsku
Pod krkolomným názvem se skrývá podnik v pasáži Metro u Národní třídy. Právě sem míří mnoho pražských Číňanů, pokud si chtějí pochutnat na jídle, jak ho znají ze své vlasti. Restaurace se specializuje na sečuánskou kuchyni, která je charakteristická výraznými chutěmi. Převládají v ní především pálivé a sladkokyselé tóny. Pokud máte známého sinologa, neváhejte a vezměte ho s sebou. Na lístku psaném čínskými znaky se ukrývají i další pochoutky, které byste na českém menu nenašli.

2. Palác Kinských
V budově paláce Kinských  na Staroměstském náměstí je už léta umístěna expozice asijského umění, orientovaná hlavně na Čínu a Japonsko. Do 16. září je ale návštěvníkům k dispozici i exkluzivní výstava k příležitosti roku draka s názvem Ve spárech draka . Jak název napovídá, zabývá se symbolikou tohoto mocného stvoření v čínském umění. V září a říjnu budou návštěvníkům navíc k dispozici malířské workshopy, zaměřené na čínské malby ptáků.

ar_1344934587.jpgTajemství čínské kuchyně  - 22. listopadu od 16:00 můžete v Paláci Kinských navštívit doprovodný program k výstavě Tajemství čínské kuchyně. Tak daleko neplánujete? Uložte si přes CityBee tuto akci do svého kalendáře už teď, ať na ni později nezapomenete. Stačí se přihlásit a v detailu akce kliknout na šipku s názvem "Export do kalendáře". Jednoduché, ale efektivní!
 
3. Kurzy vaření
Pokud vám zachutnala čínská kuchyně a jste ochotní učit se novým věcem, pak by vás mohly zaujmout kurzy vaření čínských specialit. V průběhu výuky budete mít možnost zeptat se lektorů na vše, co vás zajímá. Na závěr kurzu pak na vás čeká velkolepá večeře, kdy sníte své vlastnoruční výtvory. To je zároveň výborná motivace, abyste pokrm připravovali opravdu pečlivě a s citem. Amatérským šéfkuchařem se můžete stát například na Žižkově, kde sídlí firma Chefparade .

Bez%20n%C3%A1zvu(1).jpgVybrané kurzy školy Chefparade najdete TADY. Přidejte si je do kalendáře nebo si rovnou udělejte rezervaci přes telefon.
 

4. Japonská zahrada
Název zarazí na první pohled. Ale nenechte se zmást. Trojská botanická zahrada založila v roce 1995 oddělení věnované Japonsku. Je rozděleno na dvě části. Jedna představuje právě typickou japonskou zahradu, v druhé potom nalezneme rostliny z jiných koutů největšího kontinentu, především pak z Číny. Asiaté měli své zahrady od nepaměti za zdroj klidu, kde si mohli odpočinout a nabrat sil před dalšími namáhavými dny. V Troji tak může kdokoliv vyzkoušet nalézt klid a vyrovnanost jako oni.

Další akce botanické zahrady v Troji najdete TADY.

5. Asijské potraviny
Uvařit pravou čínu už umíte, ale nedostávají se vám ty pravé suroviny? Pak byste měli zamířit nikam jinam než do tržnice Sapa na pražské Libuši. Vybírat a nakupovat můžete sice i v e-shopu na internetových stránkách www.asijske-potraviny.cz, pokud jste ale maloobchodník a cena vašeho nákupu nepřesáhne 3.000 Kč, budete si jej muset vyzvednout osobně. Není to ale až taková škoda – v Sapě můžete pořádně nasát atmosféru Asie a na chvilku se v duchu přenést do exotických krajů. 

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT:
Víme, proč jsou všichni paf z bobulí v čaji

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Přinášíme vám tipy na 13 dalších míst v Praze a okolí, kam se můžete společně vypravit za okřídlenými, ozubenými, čtyřnohými nebo třeba chlupatými tvory.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!