Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

5 originálních kinosálů, kde se budete cítit jako doma

kultura | 18. 9. 2013

Ať už jste typ, který vzruší jenom střílečky a potoky krve, nebo hollywoodské bijáky ani nepovažujete za filmy, určitě sem tam zajdete do kina. Přinášíme vám výběr těch nejlepších a nejpohodlnějších kinosálů v Praze - od luxusních multikin přes intelektuální klasiku až po malé sály pro fajnšmekry.

Napsala: Johana Fundová

bio_oko.jpg
Bio Oko


%C4%8D%C3%ADsla/blue-01.jpgBIO OKO
Podle mnohých filmových fanoušků je Bio Oko jeden z nejlepších klasických biografů v Praze. Co je na něm tak ojedinělého? Například si můžete vybrat hned několik druhů sezení. Pokud jste konzervativní a máte rádi klasiku, zvolte původní sedačky. Jestliže se spíše chcete rozvalit, zaberte si sedací vaky. Pokud si chcete při promítání připomenout léto, můžete si vybrat plážová lehátka. A to nejlepší na konec: sednout si můžete i do karosérie retro automobilu, tedy do žlutého kabrioletu, a připadat si jako v americkém letním kině v minulém století. Samozřejmě si do sálu můžete přinést z baru pití nebo menší občerstvení.

Atmosféra v Bio Oku je uvolněná a příjemná - kdo tenhle sál jednou navštíví, rád se do něj vrací. A na jaké filmy se do Oka můžete těšit? Kino kombinuje artovou produkci a klasickými komerčními filmy, takže si vybere téměř každý. Na většinu představení můžete přijít i se svým psem, takže svoje domácí mazlíčky klidně vezměte s sebou. V tomhle kině se zkrátka budete cítit jako doma!

 

Bio Oko

Nejlepší kino na Praze 7...


 

%C4%8D%C3%ADsla/orange-02.jpgGOLD CLASS CINESTAR
Pokud netrpíte nedostatkem peněz a sledování filmu si chcete propojit s luxusním zážitkem, navštivte jeden ze dvou Gold Class sálů v Cinestar na Andělu. Čím je tento sál tak unikátní, že byste za lístek do něj měli zaplatit 399 Kč? Připravte se na pohodlné sedačky, do kterých by se vešel i váš nejtlustší kamarád. Sedačky v tomto sále totiž připomínají spíše prostorná křesla, ve kterých vás nebude bolet celé tělo ani po tříhodinovém filmu. A co je na těchto křeslech  nejlepší? Jsou polohovatelná, takže je jen na vás, jestli se rozhodnete, že při filmu chcete téměř ležet. Samozřejmostí je kvalitní promítací plátno, takže by se rozhodně nemělo stát, že si budete stěžovat na obraz.

Ještě před filmem máte možnost si objednat občerstvení, které vám bude přineseno při usazování. U každé dvojice křesel se totiž nachází malý stůl, který je určen právě pro jídlo a pití. A v Gold Class opravdu není na výběr jen popcorn a kola. V tomhle sále se zkrátka budete cítit jako v první třídě.

 

Cinestar Anděl

Multikino CineStar Anděl s kapacitou 12 sálů + 2 sály Gold Class....

goldclass_cinestar.jpg
 

%C4%8D%C3%ADsla/green-03.jpgKINO LUCERNA
Je pro vás návštěva kina důležitou událostí? Myslíte si, že je film v biografu stejně hodnotným večerem jako třeba představení v divadle? V tom případě vám doporučujeme zhlédnout film v kině Lucerna, které se nachází v paláci Lucerna. Kino bylo postavené již v roce 1909, tudíž se jedná o nejstarší stále hrající kino v České republice! Můžete si být jistí, že v Lucerně se budete cítit opravdu slavnostně.

Pokud jste zde zatím nebyli, nepochybně vás překvapí neobvykle luxusní a historický interiér kinosálu. Navíc se zde často promítají i různé klenoty světové kinematografie, takže pokud nejste průměrný konzumní divák, měli byste kino Lucerna navštívit. 

 

Kino Lucerna

V současnosti jedno z neprestižnějších kin reflektující premiéry českých i světových...

kino_lucerna.jpg

 

%C4%8D%C3%ADsla/red-04.jpgIMAX CINEMA CITY
Říká se, že nikde jinde si neužijete film 3D tolik jako v IMAXu. Pravda je taková, že se opravdu jedná o nejlepší a nejdražší sál pro promítání 3D filmů. Provozovatelé nezapomínají při propagaci sálu opakovat, že filmové plátno je vysoké jako sedm slonů stojících na sobě. Plátno je zkrátka opravdu vhodné na kvalitní promítání, ať už svými rozměry nebo zakřivením. To však není jediná věc, proč se do IMAXu vydat.

Ačkoliv je sál opravdu velký, není v něm tolik sedaček, kolik by se dalo "nacpat" do klasického kinosálu v multikinech. Sedadla jsou přece jen o něco širší. Nejdůležitější však je, že řady sedadel mají mezi sebou mnohem větší mezery, než je zvykem, takže si můžete poměrně pohodlně natáhnout nohy. To může být výhodou především pro ty, kteří kvůli své nadprůměrné výšce v kině většinou trpí. Stejně tak pokud se díváte na tříhodinový film a chcete si dojít pro pití, na záchod a nebo snad sál opustit, nemusíte si moc lámat hlavu s tím, že byste obtěžovali ty, kteří sedí vedle vás. Díky velkému místu na nohy není problém uličkou projít. Pokud tedy toužíte nějaký film vidět ve 3D, radíme vám, abyste si připlatili a navštívili právě IMAX.

 

IMAX Praha

Kino s největším plátnem v České republice...

imax_flora.jpg

 

%C4%8D%C3%ADsla/purple-05.jpgKINO MAT
Ačkoliv se jedná o nejmenší kino v České republice, rozhodně s návštěvou neváhejte. Do komorního kinosálu se vejde pouze 46 diváků, ale v žádném případě to neznamená, že by se snad proto šetřilo na technice nebo vybavení. Klimatizace, kvalitní plátno a pohodlná křesla - to vše je samozřejmostí. Malá kapacita a velikost sálu je naopak pozitivem. V kině MAT si díky tomu můžete připadat skoro jako u někoho v obýváku, v podstatě se jedná o úplný opak multikin.

Hned u východu z kinosálu se nachází Restaurace MAT, kam si můžete zajít na jídlo po skončení promítání. Pokud tedy chcete shlédnout film na velkém plátně, ale nechce se vám mezi davy lidí do multikina, můžete zvolit kompromis a navštívit právě MAT.

 

Kino Mat

Nejmenší kino v České republice...

kino_mat.jpg
 

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Přinášíme vám tipy na 13 dalších míst v Praze a okolí, kam se můžete společně vypravit za okřídlenými, ozubenými, čtyřnohými nebo třeba chlupatými tvory.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!