Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

CityBee průzkum: Nejzábavnější jsou Staré Město, Anděl a Dejvice

doporučujeme | 7. 8. 2014

Když jsme v červnu 2012 vydali první číslo našeho časopisu, hlavním tématem byla Dlouhá ulice, kterou jsme vybrali jako "pražskou Stodolní". Po dvou letech jsme si ověřili, že jsme vybrali dobře.

%C4%8Dl%C3%A1nky3/fb-medals2.jpg

Při příležitosti našich druhých narozenin jsme se dohodli s pořadateli pražského Majálesu (30. dubna 2014) na malém výzkumu. Zeptali jsme se 639 návštěvníků, která z pražských čtvrtí je podle nich nejzábavnější. Samozřejmě je nám jasné, že jsme se ptali takřka výhradně vysokoškolských studentů, a tak je třeba chápat také výsledky.

Někteří definovali místa konkrétněji, jiní udali třeba jen číslo městské části. Na prvním místě se jednoznačně umístilo staroměstské centrum, z něhož byla nejčastěji zmíněna právě Dlouhá ulice.

%C4%8Dl%C3%A1nky3/IMG_0425.jpg 

To, že odpovídali převážně studenti, také nejspíš ovlivnilo překvapivě dobrý výsledek Dejvic, domovské čtvrti ČVUT, VŠCHT a FTVS. Naopak překvapením je absence velmi populárních Vinohrad nebo hipsterských Vršovic

O tom, že je v Praze zřejmě dost velmi lokálních patriotů, svědčí, že minimálně jednou zaznělo v dotazníku 78 lokací včetně například Jižního i Zahradního města, Bohnic nebo Letňan.
 

Pořadí

Celkově (639 hlasů)

Ženy (396)

Muži (243)

1.

Centrum (Dlouhá) 210

Centrum (Dlouhá) 143

Centrum (Dlouhá) 67

2.

Anděl 87

Anděl 51

Dejvice 33

3.

Dejvice 48

Žižkov 18

Anděl 36

Přečtěte si naše články o Žižkovu a o Dejvicích. Anděl i Staré Město samozřejmě chystáme.

A která čtvrť by to vyhrála u vás?

 

přehled článků

Navzdory koronakrizi začaly na jaře v Praze fungovat téměř dvě desítky nových podniků. Tady je 18 nováčků, včetně unikátních konceptů jako je podnik zaměřený pouze na plněné knedlíky, muzeum slivovice nebo galerie na veřejných záchodech.

Vybrali jsme sedm pražských kaváren, kde je skvělá káva standardem, ale servírují k ní vždy ještě něco navíc. P.S. Neukazujte tento seznam na Pražském hradě!

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!