Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Velký průvodce letní Prahou... zahrádky, koupaliště i letňáky

doporučujeme | 5. 8. 2014

Jednu prázdninovou vlnu horkého počasí máme za sebou a další nás ještě čekají. Proto jsme pro vás připravili průvodce letní Prahou. Najdete tu všechno, co patří k prázdninám, pěkně pohromadě - zahrádky, koupaliště, prázdinovou Náplavku, beachvolejbalová hřiště, grilování, letní kina i bijáky.

Připravil: Tým CityBee
Foto: archiv podniků

Untitled-1%281%29.jpg


%C4%8D%C3%ADsla/green-01.jpgZahrádky
Zahrádky všichni milujeme, a tak jsme se na ně zaměřili hned dvakrát! Tým CityBee prozkoumával pražské střechy, parky, dvorky i okolí vody, aby našel prvotřídní zahrádky, u nichž se nespletete. A nejmladší členka školy vaření Chefparade Tereza zase testovala svoje tipy, kam se vypatí v Praze vyrazit posedět pod širým nebem.

Není zahrádka jako zahrádka. Kde hledat ty prvotřídní?
Prozkoumejte pražské zahrádky s Terezou z Chefparade

t-anker.jpg
T-Anker


%C4%8D%C3%ADsla/blue-02.jpgVenkovní koupaliště
Nemusíte odjíždět do jižních Čech, pokud se chcete v létě zchladit. I v Praze najdete skvělá venkovní koupaliště. Upřednostňujete čistou vodu, luxusní zázemí nebo plavání v přírodě? Co takhle zkusit bazén bez chlóru? Všechno tu najdete!

15 pražských koupališť, díky kterým zapomenete na moře

koupak.jpg
Hostivařská přehrada


%C4%8D%C3%ADsla/orange-03.jpgLetní kina
Nechcete být v létě zavření v temných sálech, ale užít si čerstvého pražského vzduchu? Pak je čas vydat se do letního kina! Originalitě se meze nekladou, a tak si z různorodé nabídky "vymazlených" projekcí pod širým nebem vybere každý!

Zapomeňte na temné sály: Zkuste skvělá letní kina!

zlute%281%29.jpg
Žluté lázně


%C4%8D%C3%ADsla/purple-04.jpgPrázdninové blockbustery
Některé už dávají v kinech, jiné zatím s napětím očekáváme. Letní bijáky, u kterých nemusíte moc přemýšlet a které vás zaručeně pobaví. A nebojte se, i když není horor nebo romantika vaší krevní skupinou, určitě si vyberete!

5 letních blockbusterů, na které se netrpělivě těšíme

summermovies.jpg


%C4%8D%C3%ADsla/red-05.jpgNáplavka
Alternativní Dlouhá ulice s mnohem příjemnější atmosférou se stala z Náplavky. Už snad není člověka, který by aspoň někdy po práci nepopadl kamarády a nešel posedět nebo si třeba zařádit na electroswing zrovna sem! 

5 důvodů, proč vyrazit v létě na Náplavku

naplavka%281%29.jpg
Facebook Náplavky
 

%C4%8D%C3%ADsla/pink-06.jpgBeachvolejbalová hřiště
Všichni pískomilové, pozor! Máme pro vás největší přehled pražských beachvolejbalových kurtů. Věděli jste, že jich je tu přes třicet? Tak vezměte kamarády, kraťasy a hurá na ně! 

Kam na beach? Sedm nejlepších areálů a velký přehled všech

beach%281%29.jpg
Žluté lázně
 

%C4%8D%C3%ADsla/brown-07.jpgGrilování
Náruživě grilujete? Tak si dejte pozor kde. V Praze nemůžete brikety rozpálit kdekoli. Mohli byste schytat pořádnou pokutu a policajty opečenou klobásou určitě neuplatíte. Pražští radní nám totiž vytyčili a dokonce zařídili přesná grilovací místa. 

Víme, kde vám za grilování místo masa nasolí pokutu

grill%281%29.jpg

 

přehled článků

Navzdory koronakrizi začaly na jaře v Praze fungovat téměř dvě desítky nových podniků. Tady je 18 nováčků, včetně unikátních konceptů jako je podnik zaměřený pouze na plněné knedlíky, muzeum slivovice nebo galerie na veřejných záchodech.

Vybrali jsme sedm pražských kaváren, kde je skvělá káva standardem, ale servírují k ní vždy ještě něco navíc. P.S. Neukazujte tento seznam na Pražském hradě!

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!