Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Na co do kina: Duchové pro děti i dospělé

doporučujeme | 3. 7. 2014

Slavný přípitek Francovkou si tento týden připomeneme v kině MAT. Odrostlejší fanoušci duchařin si zajdou na nový film s Ericem Banou. Prostě horor pro všechny věkové kategorie.

Připravuje: Lucie Šimůnková

Kinozážitky týdne:

filmy/Untitled-7.jpgCyklus: Léto klasických dětských filmů
Premiéra: Chraň nás od zlého
Letní kino:  127 hodin (Karlín)


Aktuální premiéry:
Arcibiskup Bezák Zbohom, Chraň nás od zlého, Běž, chlapče, běž
 

[filmy/leontynka.jpg]
"Dejte ty pochodně pryč!" aneb blízké setkání s duchařským filmem.


Vzhledem k tomu, že začaly prázdniny, je nutné adekvátně upravit obsah našeho pravidelného shrnutí. Pojďme si říct, jak bezbolestně zabavit děti a další osoby, které se najednou bezcílně potulují po bytě.  V kině MAT startuje Léto klasických českých dětských filmů. Za zvýhodněnou cenu (50 Kč) zde každý všední den zhlédnete dětskou klasiku – toto úterý například skvělou komedii Ať žijí duchové! 

Pokud však chcete svým starším dětem dopřát závažnější duševní potravu, vezměte je na válečné drama Běž, chlapče, běž. Společně můžete sledovat inspirativní příběh o chlapci, který uprchne z varšavského ghetta a snaží se přežít válku. Snímek je vypráví o skutečné události a je natočený podle románu Uriho Orleva, který získal cenu Hanse Christiana Andersena za mimořádný přínos dětské literatuře. 

Dětem nepřístupná je ale další premiéra tohoto týdne – horor Chraň nás od zlého. Tady žádné duchy, kteří opravují hrady a pijí Francovku, nepotkáte. Naopak se spolu s Ericem Banou pořádně zapotíte při vyšetřování záhadných zločinů. Nechybí ani staré dobré vymýtání a dlouhovlasý kněz  s pochybnými praktikami, zkrátka to vypadá na správný letní horor.

Když jsme doporučili něco hodnotnějšího dětem, nesmíme zapomenout ani na dospělé. Opět nám na pomoc přichází kino MAT, které si na tento víkend připravilo přehlídku filmů Woodyho Allena. Pokud máte rádi tohohle lehce podvyživeného intelektuála se silnými brýlemi, můžete si připomenout hned šest jeho posledních fimů – včetně toho nejnovějšího s Oscarem oceněnou Cate Blanchett.


Ostře sledované vlaky
Běž, chlapče, běž         
Je muž, který je vysoký, šťastný?
V minulém díle jste četli: 

filmy/841da5ab168f.jpg  filmy/LucieSimunkovaNEW.jpg

 

přehled článků

Máte hlad? Hledáte inspiraci do šatníku? Nebo chcete ulovit nové zážitky v metropoli? Mrkněte na 11 nováčků na pražské módní, oděvní i gastro scéně.

Do Chorvatska se vám nechce a jinam k moři se letos nedostanete? Přestaňte ronit slzy, vlastní malé moře si doma v paneláku stejně nevypláčete, a vyrazte radši na koupaliště.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!