Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

TOP 5 tohoto týdne: Mezipatra, koncerty a husa!

doporučujeme | 10. 11. 2013

Tento týden můžete denně chodit na filmy v rámci festivalu Mezipatra. V pondělí si ale dejte před tím pořádnou husu! Navíc můžete vybírat opět ze svělých koncertů - v Arše nebo MeetFactory. CityBee Vám přináší váběr těch nejlepších akcí!

Svatomartinské slavnosti a pečená husa

pondělí

Týden začíná hned svátkem svatého Martina. To je ale skvělá zpráva – můžeme si dát do zlatova upečenou voňavou husičku a k tomu lahvinku dobrého svatomartinského vína. To, že nám svatomartinské moc chutná, dokazuje číslo prodaných lahví z minulého roku. Byly to dva celé miliony! Tento rekord bychom mohli letos zlomit, co myslíte? Dojděte si v pondělí ochutnat víno a husu třeba na Farmářské trhy na Jiřáku, tentokrát s doménou Svatomartinské slavnosti a pečená husa! Svá vína přiveze 20 vinařů, k doplnění atmosféry bude hrát cimbálovka, funky kapela Marow, která se stala Hudebním objevem festivalu Colours of Ostrava 2012 a také ukrajinská skupina Atmasféra. Tak nezapomeňte – vše vypukne tradičně v 11:11 hodin!

John Scofield: Return of Überjam  

úterý

Naprosto unikátní koncert světového kytaristy Johna Scofielda, který se v Divadle Archa vrátí ke svému veleúspěšnému projektu Überjam z roku 2002. Tehdy zahrnoval dvě alba – Überjam a Up All Night. Neuvěřitelný zážitek, kde uslyšíme jazzovou kytaru Johna Scofielda smíchanou s novodobými elektronicko-samplovými zvuky, si nemůžete nechat ujít. Koncert pořádá Jazz Dock, a protože minule se diváci do prostor klubu už ani nevešli, přemístili letos koncert právě do Archy

Imodium křtí nové album

úterý

Na konci října vydala broumovská grungová kapela Imodium nové album s názvem Valerie. Valerie je podle kytaristy Thoma dívka, kterou milujete, ale která vás zároveň ničí a dovede vás ke dnu. Konecertního křestu v Paláci Akropolis se zúčastní mnoho hudebníků z okolí kapely Imodia, tedy členové kapel Support Lesbiens, Nanosféra nebo Divokej Bill. Jako předskokani vystoupí Wild Tides. Součástí večera bude také autogramiáda, takže skalní fanynky a fanoušci mohou nasbírat další podpisy do sbírky. 

Mezipatra

celý týden

Jeden známý glosoval festival slovy: „Kdo nejde na Mezipatra, je buzna!“ Čtrnáctý ročník neziskového soutěžního festivalu s queer, homosexuální, bisexuální a transgender tématikou odstartoval už minulý týden. Probíhat bude až do pátku a program je opravdu nabitý. Festival má přiblížit tuto tematiku širšímu spektru diváků a smývat mainstreamová klišé a stereotypy, se kterými se postavy uváděných filmů musí často potýkat. Uvede stovky špičkových humanistických filmů, v doprovodném programu se ale najde i bezpočet velmi zajímavých přednášek, workshopů, diskusí a parties. Kompletní program najdete ZDE.

%C4%8Dl%C3%A1nky2/Mezipatra.jpg

Crystal Fighters

čtvrtek

MeetFactory ve čtvrtek ovládne britsko-španělská pětičlenná formace, jejíž hudební styl je něco, co jste možná ještě neslyšeli. Jedná se o směsici indie, folku a elektroniky, kterou tahle londýnská kapela publiku naservírovala už na druhém albu, se kterým právě obráží světová pódia. Ve čtvrtek se k nám po dvou letech vrátí a chystají se roztancovat nacpanou MeetFactory 

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Přinášíme vám tipy na 13 dalších míst v Praze a okolí, kam se můžete společně vypravit za okřídlenými, ozubenými, čtyřnohými nebo třeba chlupatými tvory.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!