Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Listopad v Praze nemá chybu! Vše, co musíte vědět, v jednom článku

doporučujeme | 10. 11. 2013

Víte, proč je listopad skvělý měsíc? Sepsali jsme pro Vás vše důležité a inspirativní z jedenáctého měsíce do jednoho článku. Na vás už je jen nesedět doma.

Připravil: Tým CityBee, kresby Martin Kadeřábek

1. Protože jsou svatomartinské hody
(klikem na obrázek uvidíte, kde všude)

[album/News_Model_News/489/goosefacebook.jpg]

2. Protože na podzim je stylové vyrazit na koncert České filharmonie  
Koukněte na její skvělou, i když už starší reklamu a kupte si lístky třeba na koncert pod taktovkou Ingo Metzmachera, na kterém společně s Pražským filharmonickým sborem  provedou Hartmannovu Symfonii č. 3. V druhé polovině večera se oddáte poslechu dodnes provokujícího a známého díla Dmitrije Šostakoviče, vokální Symfonie č. 13 b moll op. 113 „Babij Jar“. Tématem je největší masová vražda Židů spáchaná nacisty, báseň ale obsahuje i odkazy na události tehdejší sovětské společnosti. Příležitost máte hned třikrát3. Protože nás čeká první Noc divadel (a Restaurant Day)
Poprvé v Česku bude noc patřit divadlům v sobotu 16. listopadu. Zapojilo se víc než 80 souborů a divadel. Akce se koná v 11 zemích. Pražská divadla otevřou svá zákulisí a třeba v Divadlo v Dlouhé uspořádá ve foyer Severskou party  s drinkem Sex on the Fjord. Naplánujte si svůj program .

[album/News_Model_News/489/moonsFB.jpg]

album/News_Model_News/489/restaurantday.jpgA než to celé vypukne, doporučujeme vyrazit do jedné z mnoha jednodenních pražských restaurací, které nebyly a zase nebudou. Opět se koná Restaurant Day, kde se možná potvrdí známé rčení: "co pražák, to restauratér".4. Protože se otevře nový bar La Loca
A my víme, že každý večer budou návštěvníkům servírovat své sety rozliční Djs a kapely a vstup bude vždy zdarma! A navíc pořádné burgery a tapas. Už brzy napíšeme více.

album/News_Model_News/489/LaLoca.jpg

5. Protože už se otevřel Pavilon na Vinohradech
A náš redaktor Lukáš Rozmajzl tvrdí: "... ze všeho nejvíc připomíná třípatrovou výstavní plochu. Taková o 500 procent lepší IKEA - vše vystavené ve velkorysém prostoru, naaranžované do detailu a maximálně působivě, decentně nasvícené a žádné davy mačkající se mezi modely křesel. Mimochodem menší galerie tu je taky - aktuálně v ní probíhají dvě výstavy obrazů. A až vás prohlídka designu unaví, můžete spočinout ve zdejší kavárně. Kávu servírují za běžné ceny bez přirážky za design." A to to původně byla továrna na mlýnské stroje a pak tržnice, kde se za komunismu stály fronty na banány.

album/News_Model_News/489/_DSC0039.jpg album/News_Model_News/489/_DSC0008.jpg album/News_Model_News/489/_DSC0006.jpg

6. Protože se koná i spoustu dalších akcí přesně pro Vás, ať jste, kdo jste!

Pro sportovce
16. - 17. 11. Street Arena – street / skate / snb prodejní veletrh 
21. - 24. 11. Mezinárodní festival Alpinismu 
23. 11. FMX Gladiators Games 
23. 11. Pražský parkový survival

Pro intelektuályalbum/News_Model_News/489/intelektual.jpg
10. - 25. 11. Den poezie 2013
16. 11. TEDxYouth - "The Spark"  

Pro zamilované
11. 11. Svatomartinská plavba na Vltavě 
15. 11. Invaze humrů a jejich mořských přátel 
21. - 27.11. Festival francouzského filmu 2013 
23. 11. Večerní koupání a saunování při svíčkách 

Pro hipstery
8. 11. Swingová tančírna s Aurora Jazz Band  
13. - 16.11. Famufest 2013 
20. - 30.11. Alternativa 2013 
album/News_Model_News/489/hipsteri.jpg

A kam s dětmi? Přečtěte si náš článek o nejlepších listopadových akcích pro děti. A příští týden budou děti naše hlavní téma.

A nebo chcete na party? Výběr těch nejlepších podle naší kritičky Mariany je ZDE.

A pokud vám to všechno stejně nestačí, tak se mrkněte do našeho přehledu akcí. Na listopad je jich tam ještě cca 1000:)

Užijte si skvělý měsíc!!!
 


 


 

Vaše CityBee! 

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Přinášíme vám tipy na 13 dalších míst v Praze a okolí, kam se můžete společně vypravit za okřídlenými, ozubenými, čtyřnohými nebo třeba chlupatými tvory.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!