Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

TOP5: Sváteční a halloweenský týden v rytmu reggae

doporučujeme | 27. 10. 2013

Pondělí bude tentokrát nejlepším dnem týdne! Nejen proto, že si připomeneme vznik Československa, ale taky proto, že nemusíme do práce ani do školy a prodloužíme si víkend! A protože čtvrtek je malý pátek a pátek je prostě pátek, máme jenom úterý a středu a je zase volno! Takový uvolněný týden musíme využít k zábavě, a proto vám přinášíme tradiční výběr pěti nejlepších akcí, kde nesmíte chybět!

Den otevřených dveří a koncert pro republiku - pondělí

[%C4%8Dl%C3%A1nky2/OBECNIDUM.jpg]

Pondělí nám otevře dveře do několika institucí, které si jen tak prohlédnout nemůžeme. Začněte Poslaneckou sněmovnou, jejíž osazenstvo se po volbách zásadně promíchá, po obědě zajděte do rezidence primátora Prahy a po svačině pak do Obecního domu. Tam můžete zůstat až do večera, protože zde proběhne tradiční koncert pro republiku, kdy zazní nádherné tóny jedněch z nejkrásnějších skladeb na světě – cyklus Má vlast Bedřicha Smetany. Lístky v předních řadách už jsou samozřejmě vyprodány, ale volná místa ještě stále seženete. Kdy jindy si vychutnat tak nádherný zážitek než o narozeninách Československa.

Festival studentských divadel – pondělí až středa

Na prknech Divadla v Celetné vystoupí 8 studentských souborů z celé republiky se 14 inscenacemi. 3. ročník Festivalu studentských divadel pořádá skupina herců OLDstars, kteří program doplní inscenacemi z vlastní dílny, a to například představeními Vraždy podle abecedy, Vzpoura mozků nebo Tvář v ohni, na které s OLDstars spolupracuje přímo Divadlo v Celetné. Zajímavou podívanou bude i Jiráskova Kytice souboru Korek, komedie A do Pyžam, Maryša nebo premiéra experimentální inscenace Maurice Maeterlincka Slepci představená souborem z DAMU.

Švihadlo slaví 30 let v Lucerna music baru - úterý

Třicetiletí průkopníci českého reggae Švihadlo (dříve Nouzový východ) slaví kulatiny! V rámci turné se v úterý zastaví také v LMB a přivezou desku s těmi největšími hity nazvanou Best of 30. Vstupenky na tenhle reggae chill out můžete koupit v předprodeji jenom za 150 korun na pokladně LMB. Vytáhněte ze skříně váš baret v trikolóře, smotejte dready a doražte!
 

KomiksFEST – od středy

%C4%8Dl%C3%A1nky2/KOMIKSFEST.jpg
 

Komiks unlimited! Tak zní motto 8. ročníku mezinárodního festivalu komiksů ! Na deseti místech po celém městě proběhnou workshopy, autogramiády, besedy, představení nebo promítání filmů. Ti z vás vás, kteří milujete komiks, a stejně jako organizátoři festivaluho  chcete povýšit na plnohodnotné moderní médium, určitě se zúčastněte. Potkat budete moci třeba Jaromíra Švejdíka neboli Jaromíra 99, Lorenza Mattottiho, Jiřího Gruse nebo Lukase Jüligera, který vytvořil letošní vizuál. Nezapomeňte také přispět do nadačního fondu Pink Bubble, který pomáhá mimo jiné onkologicky nemocným dětem a náctiletým. A těšte se na sobotu – to bude v MeetFactory vrchol festivalu!


SOUTĚŽ S KOMIKSFESTEM[%C4%8Dl%C3%A1nky2/beecka.jpg]
Máme pro vás 5 volných vstupů na sobotní akci v MeetFactory! Napište nám mail na soutez@citybee.cz motto letošního festivalu. A první, pátý, desátý, patnáctý a dvacátý z příchozích emailů se může těšit na svou vstupenku. 

 

Lucky Hazzard Halloween - čtvrtek

[%C4%8Dl%C3%A1nky2/LUCKY.jpg]Je jasné, že o víkendu obrazíte pražské kluby ve svém děsivém kostýmu a propaříte dvě halloweenské noci! Malý nástřel proběhne ale už ve čtvrtek ve Futuru ! Vystoupí psychobilly šílenci Green Monster, rock’n’rolloví Carlos and His Coyotes a punkáči Queens of Everything, kteří míchají punk rock s dechovou sekcí a rock’n’rollovými rytmy a je to prostě super pecka! Navíc všechny kapely vystoupí v maskách!


Výběr toho nejlepšího na pátek, sobotu a neděli čekejte opět ve čtvrtečním CityBeekendu! Hezký týden!

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Přinášíme vám tipy na 13 dalších míst v Praze a okolí, kam se můžete společně vypravit za okřídlenými, ozubenými, čtyřnohými nebo třeba chlupatými tvory.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!