Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

TOP5: Volby, festivaly, narozeniny legend a trocha jazzu

kultura | 20. 10. 2013

Volební týden bude pravděpodobně velmi napjatý. Kampaně kulminují, koblihy jsou sladší a sladší, urny se leští, novináři se předhánějí, kdo najde větší špínu... A právě v tomto týdnu si pro vás Praha připravila akce, na kterých od všech těchto předvolebních shonů utečete. Tedy kromě hned pondělního tipu – koncertu Nikagdá nezabuděm. Dále ale hned dva legendární pražské kluby slaví narozeniny a také probíhají tři festivalyDny Severu a dva jazzové. Najdete si něco svého?

Nikagdá nězabuděm – Jde se volit - pondělí

Někomu se vybaví píseň Karla Kryla Tak vás tu máme, kterou složil po okupaci v srpnu `68. Tímto veršem totiž píseň končí. V novém kabátě ji nedávno představili Dan Bárta, David Kraus, David Koller, Ben Cristovao, Vladimír 518, Vojta Dyk, Oskar Petr, Milan Cais, Jan Maxián a Jaroslav Smejkal. Video se šíří sociálními sítěmi a je možné, že už jste jej viděli. Na koncertě iniciativy Nikagda nězabuděm, který vypukne hned v pondělí v pět hodin na Staroměstském náměstí, uvidíte mimo jiné kapely PSH, Lucie, Gipsy.cz nebo Vojtu Dyka. Koncert bude zdarma a klade si za cíl přesvědčit mladé lidi, aby šli k volbám a nenechali moc spadnout do rukou komunistů.
Be Twenty One – od pondělí do neděle

Roxy slaví společně s kavárnou NoD dvacáté první narozeniny! (Můžou tedy už chlastat i v Americe...) Jak jinak než muzikou – a to rovnou celotýdenním multižánrovým festivalem Be Twenty One. Nabídne vše od výstav, přednášek, koncertů performancí nebo parties. Předejde mu odhalení levitujícího sousoší Vznášení Kurta Gebauera v Dlouhé. Jedním z highlightů týdne bude čtvrteční koncert britské kapely Morcheeba, kteří přivezou hity z nového alba Head Up High. Organizátoři akce se připravují na přeplněný klub, půjdete taky? You and me we`re meant to be. Všechno nejlepší! (Program v jednom článku ZDE)


roxy1.jpg
 
Dny Severu 2013 – od úterý

Skandinávský dům pořádá opět po roce multižánrový festival severských filmů. Minulý týden jsme mohli chodit na německy mluvené snímky, tento týden se posouváme k vyšším rovnoběžkám. Skvělou podívanou bude blok islandských komedií – ty se konají ve středu a ve čtvrtek v odpoledních nebo večerních hodinách. Uvidíme filmy Říše léta, Bjarnfreðarson a Doprava doleva. Islandský humor je prý těžko pochopitelný a pro Středoevropany obzvlášť. Pojďme se o tom tedy přesvědčit sami!

[%C4%8Dl%C3%A1nky2/beecka.jpg]Pro registrované uživatele máme samozřejmě zase soutěž! Tentokrát o dvakrát dvě vstupenky na cestovatelské přednášky Cestujeme na sever s humorem o Grónsku, Islandu a bizarních místech Skandinávie, které se budou konat 26. října od dvou hodin v Městské knihovně. Pošlete nám email s předmětem „sever“ na soutez@citybee.cz  do středeční půlnoci. Desátý a jedenáctý mail vyhrává! 


35th International Jazz Festival Praha  – celý týden

Reduta Jazz Club, na jehož prknech zahrál i prezident Bill Clinton, hostí jubilejní třicátý pátý mezinárodní jazzový festival. Ten začal již minulý týden, ale i v následujících sedmi dnech přinese rozličné barvy jazzu, stejně jako listí chytá rozličné barvy podzimu. Velmi slibně vypadá úterní koncert české skupiny Jazz Efterrät (švédsky zákusek), kteří míchají latinu s funky a jazzem. Za své působení doprovázeli třeba Andreu Bocelliho nebo Pražský výběr. Zdá se, že to nebude jen tak ledajaký jazzový počin, ale skvělá míchanice.

%C4%8Dl%C3%A1nky2/hazz1.jpg

94. Narozeniny Chapeau Rouge - čtvrtek

Třípatrový klub v Jakubské ulici baví lidi už od roku 1919! Roxy má tedy ještě co dotahovat! Ve čtvrtek oslaví ChR 94. narozky a "ohulí" repráky na maximum. V patře Live Underground zahrají pražští SKA králové Sto zvířat nebo duo Kay & Tvzek, kteří namíchají pořádnou elektroniku. V patrech Dance Klub a Bar se pak představí prvotřídní čeští i zahraniční DJ`s. Všechno nejlepší i do Chapeau Rouge


Tak to jsou tipy CityBee na následující pracovní týden! Na nejlepší akce víkendu se opět těšte ve čtvrtečním CityBeekendu!

 


 
 

Nevybrali jste si? Podívejte se na všechny akce na CityBee!


 


Vaše CityBee

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Přinášíme vám tipy na 13 dalších míst v Praze a okolí, kam se můžete společně vypravit za okřídlenými, ozubenými, čtyřnohými nebo třeba chlupatými tvory.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!