Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Roxy slaví 21. narozeniny!

zábava | 20. 10. 2013

Celý tento týden budou probíhat narozeninové oslavy jedné z legend pražské scény, klubu Roxy. CityBee s Roxy spolupracuje od svého začátku, čehož si ceníme. Gratulujeme a těšíme se na padesátiny.

Přinášíme Vám kompletní program oslav, tak jak nám jej poslali z Roxy včetně jejich anotací.

 

 

Přehled celého festivalového týdne v ROXY:

Od pondělí 21.října bude v rámci festivalu nad Dlouhou ulící umístěno levitující sousoší Kurta Gebauera s názvem Vznášení. Slavnostní zahájení proběhne v NoD v 19:00 a bude následováno spuštěním 3D video-mappingu Františka Pecháčka UP na budovu ROXY v 20:00.

Pondělí 21.řijna – 20:00
ENGINE EARZ EXPERIMENT (UK) + JENNA G (UK)
Bývají nazýváni “Massive Attack 21.století” a stejně jako oni dominují především na pódiu, kde předvádějí až frenetickou show. Tato britská formace reprezentuje nový zvuk BASS MUSIC obsahující prvky dubstepu, elektra, drum&bassu ve spojení s říznými kytarami, ale i netradičními nástroji jako sitáry či flétny. Kapelu doplní živým zpěvem JENNA G, jejíž vokály známe např. z produkce Chase&Status. Český support reprezentuje to nej z domácí scény - úspěšný producent RIDO, dále DEADLY VIPERZ a DJ HLAVA.

Úterý 22.října – 19:00
DOPE D.O.D (NL) 
Druhý den narozenin se v ROXY představí ulítlá a strašidelná holandská formace DOPE D.O.D a základy Dlouhé ulice se budou opět otřásat. Tato trojice z Groningenu se do škatulek nikdy moc nehnala a jejich styl kombinuje prvky horror core, rapu, dubstepu, ostrých basových linek a strašidelných aranží a textů. Mezi extratřídu se vyhoupli v roce 2011 singlem What Happened z alba Branded. Brzy si je pro své turné vyžádali LIMP BIZKIT, KORN nebo SNOOP DOGG. Jak je to možné? To uvidíme všichni v úterý.

Středa 23.října – 18:00
SOUNDZ CZECH
14 kapel, 3 pódia, 8 vystavujících a jedna vernisáž - To v ROXY ještě nebylo!
Jako narozeninový dárek všem fanouškům českých kapel připravil klub ROXY netradiční večírek, na kterém vystoupí nevídané množství kapel, které jsou s ROXY spojené a ke klubu neodmyslitelně patří. 14 kapel to rozbalí netradičně na 3 pódiích, až nebudete vědět, kam se kouknout dřív. Těšte se i na vernisáž výstavy osmi vystupujících umělců ROXY VISUALS v prostorách chill outu. Vystupující: Bonus & Martin Tvrdý Trio, Make My Heart Explode, Kieslowski, Peter Pan Complex, The Linings, Kyklos Galaktikos, Whispering Of Soul, Were Mute, Kuba Alexa, Niceland, DGSBDS, Ježíš táhne na Berlín, Sothein, Vivien"s Shadow a další.
3 pódia – Jedno velké divadlo. To chceš vidět!

Čtvrtek 24.října – 19:00
MORCHEEBA (UK)
Jedním z vrcholů BE TWENTY ONE bude nepochybně vystoupení legendární britské triphop/popové trojice Morcheeba v čele se sametovým hlasem zpěvačky Skye. Kapela českému publiku představí nové album Head Up High, které vychází jen 10 dní před samotným koncertem. Morcheeba svým koncertem v ROXY zahájí své klubové turné a jak je známo, první koncerty mívají neopakovatelnou atmosféru. Jsme si jisti, že narozeninový čtvrtek v tomto nebude výjimkou.

[%C4%8Dl%C3%A1nky2/Morcheeba.jpg]


Pátek 25. října - 22:00
ANDY C (UK) & CULTURE SHOCK (UK)
Andy Clarke aka Andy C je nejen několikrát korunovaným králem drum&bassu a dlouhodobě jedním z nejlepších DJů na světě, ale především vlastníkem vydavatelství RAM, které již přes 20 let udává tempo a směr drum&bassové scény. Pro narozeninovou oslavu si do ROXY s sebou přiveze další těžkou váhu labelu RAM – CULTURE SHOCK. ROXY je Andyho oblíbený klub a při jeho vystoupeních zde je to znát. Není pochyb, že nás čeká jedna z nejočekávanějších DnB klubových akcí tohoto roku. 

Sobota 26.října – 22:00
SÉBASTIEN LEGER (FR) & FUNK D` VOID (UK) 
Cílem sobotní narozeninové oslavy je zajímavé spojení aktuálního housového soundu SÉBASTIENA LEGÉRA s oldschool techno a house rytmy jednoho z pionýrů elektronické scény FUNK D‘VOIDA. Oba dva mají za sebou více než 15 let na scéně, nekonečnou řadu releasů a remixů. I tak je jejich pojetí elektroniky rozdílné a jejich sety jedinečné. Máme před sebou zajímavou noc plnou oldschoolových klasik a současných pecek. Co bude převládat a kdo si více podmaní dancefloor? Nechme se překvapit.

Neděle 27.října – 19:00
EVERLAST (USA)
Hvězdný narozeninový program v ROXY vyvrcholí nedělním koncertem držitele Grammy, skvělého hudebníka, vypravěče a životem ostříleného rappera Everlasta. Ať máte rádi jeho projekty House Of Pain, La Coka Nostra, duet se Santanou nebo jeho sólovky, tento koncert rovná se povinnosti. Do Prahy přijede Everlast představit své nové album The Life Acoustic, na kterém dle svých slov svlékl své nejkvalitnější písně z kůže a odhalil jejich kouzlo v momentech jejich vzniku. Není co řešit!

 

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Přinášíme vám tipy na 13 dalších míst v Praze a okolí, kam se můžete společně vypravit za okřídlenými, ozubenými, čtyřnohými nebo třeba chlupatými tvory.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!