Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Povodně zrušily akce a zavřely podniky. Muzejní noc odložena.

kultura | 3. 6. 2013

Milí čtenáři, tradiční pondělí rubriku CityBee doporučuje: 5 akcí, na kterých nesmíte chybět jsme se rozhodli nahradit tímto průběžně aktualizovaným článkem o tom, jak povodně zasáhly pražské podniky a změnily program akcí na příští týden. 

clanky/dsc_1055.jpg
Střelecký ostrov (foto Barbora Sedláková)

Ekofestival je zrušen a přesouvá se na září. V září se uskuteční také Dny vody ve Stromovce. Zrušené jsou také všechny akce tohoto týdne v Městské knihovně na Mariánském náměstí. Některé akce jsou rušeny i na pobočkách - Klub deskových her na Smíchově a Spisovatelský workshop v Domě čtení. Všechny pobočky Městské knihovny v Praze jsou v provozu, kromě Ústřední knihovny a pobočky Holešovice a Michle. Více aktuálních informací o Městské knihovně najdete ZDE.

O víkendu 7. - 9. 6. se kromě Pražké muzejní noci ruší festival Cinda Open Air, Dámská cyklojízda, diskuze o kohoutkové vodě, filmový festival 60 vteřin do minuty a samozřejmě veškeré akce na náplavce. 
Na jiný termín se přesunují akce Avon pochod, i Den s policí, po němž měl proběhnout taky festival Police for People

Národní divadlo hraje podle plánu. Svá představení na další dny zrušilo divadlo Archa. Divadlo Pod Palmovkou  bude zavřené až do začátku nové sezóny.

clanky/bajkazyl.jpgPovodně zasáhly mnoho oblíbených pražských podniků. Je nám líto, že nejvíce zasaženi byli ti, kteří se snaží rozproudit život kolem Vltavy, což se poslední dobou dařilo čím dál tím více. Oblíbený Bajkazyl, jeden z tahounů renesance pražské náplavky,musel vyklízet své vybavení pomocí slaňování (foto z fcb stránek Bajkazylu).


Katastrofální důsledky mají povodně samozřejmě pro Žluté lázně. Velká část areálu je pod vodou. Středeční termín koncertu Divokého Billa byl zrušen, o víkendu zde nebude zakončen Avon pochod, o jehož konání se zatím ještě nerozhodlo. (foto z fcb stránek Žlutých lázní)
 

clanky/zlutky.jpg

Zrušené Primátorky
Tento víkend se měl jet stý ročník Primátorek, jejichž jsme mediálním partnerem. Kvůli stavu vody a poničeným loděnicím pořádajících veslařských klubů je termín odložen na 20. - 22. září.

clanky/primatorky2.jpg
Výstava fotografií ke stému výročí (fcb stránky Primátorek)
 

Modřanský biograf
Nepromítá, o dalších dnech bude informovat.


clanky/modransky-biograf.jpg
foto Jana Samšuková

(Foto z Fcb stránek ZOO). Část zoologické zahrady se návštěvníkům znovu otevře již ve středu, na svých stránkách však Zoo vyzvala návštěvníky, aby zatím v žádném případě nepřijížděli autem.

clanky/zoo.jpg

Velmi špatně je na tom také Jazz Dock, jeden z nejlepších pražských klubů. Určitě bude zavřený v červnu a možná i v první polovině července.

clanky/jazz-dock.jpg

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!