Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Noc v muzeu i noc plná reklam. První únorový týden bude patřit sovám

doporučujeme | 3. 2. 2019

Patříme mezi noční sovy? Tak první únorový týden si náramně užijete. Máme pro vás noční procházku po palubě Noemovy archy a také noc plnou těch nejlepších reklam. Doporučujeme omezené dávkování, hrozí přesycení! A pro ty, co patří spíš mezi ranní ptáčata, máme pozvánky na nové výstavy, stand-upy i filmové premiéry.

clanky5/owl-50267_1280.jpg

Kde se zasmát

Už jste se někdy smáli tak, až vám tekly slzy, bolela vás pusa a dostali jste z toho škytavku? Tak přesně to se vám stane na těchto akcích. :-)

 

Standup na půdě

Werichova vila

06.02. 20:00clanky5/pavlasek.jpg
 

Kam na koncert

Na indie rock v podání kapely I love you Honey Bunny se můžete vypravit do Malostranské besedy.


Britská kapela Razorlight, jedna z předních indie rockových kytarovek posledních let, vystoupí poprvé v České republice. Ve čtvrtek 7. února představí naživo novou desku Olympus Sleeping.

 

Razorlight

Lucerna Music Bar

07.02. 20:00

Pro vyznavače stoner rocku a grunge v Rock Café zahraje John Garcia spolu s THE BAND OF GOLD.


 


Kam do kina

Pokud si užíváte svět konzumu a v supermarketu bez váhání sáhnete po jogurtu s extra velkými kousky ovoce, pak si jistě vychutnáte noc reklamožroutů. Přes 300 vtipných i dojemných reklam z více než 50 zemí světa. 

 

Noc reklamožroutů 2019

Kino Lucerna

07.02. 19:00

Pásmo krátkých filmů uvede kino Ponrepo jako vzpomínku na režiséra Františka Vláčila, který zemřel před 20 lety. Filmy budou promítány z 35mm kopie.

 

Praha Františka Vláčila

Kino Ponrepo

05.02. 18:00

Ve stejnou dobu, jako přišel na svět malý Miles, se na jiném místě odehrála tragédie. Dvě zdánlivě nesouvisející události se o několik let později propojí děsivým způsobem...

 

Potomek - filmová premiéra

Forum Film Czech, s.r.o.

07.02. - 10.02.

Historický životopisný film pojednávající o skotské královně Marii Stuartovně a její rivalce anglické královně Alžbětě.

Otec sedmnáctiletého Kimmieho je odsouzen za výkon trestu. Od Kimmieho se očekává že naváže na jeho kriminální činnost. Kimmie však není na něco podobného připravený...

 

Goliáš - filmová premiéra

Film Europe

07.02. - 10.02.

Nové výstavy 

Souborná výstava nejpřednějších českých výtvarníků a jejich děl z let 1960 až 1970 bude k vidění v Chodovské tvrzi.

 

České výtvarné umění 1960-1970

Chodovská tvrz

06.02. - 31.03.

Dílo Jiřího Votruby je inspirováno americkým pop artem či japonskými tisky, vše je však vsazeno do českého kontextu. Obrazy, které nepostrádají nadhled a humor, můžete spatřit v Černé labuti.

 

Jiří Votruba: Je jenom to, co je

Černá labuť - Art & Event Gallery

05.02. - 31.03.

clanky5/votruba.jpg

Kam s dětmi

V prvním únorovém týdnu můžete děti vzít na noční průzkumnou misi do muzea, na interaktivní expozici v muzeu filmu, mohou se učit programovat s ozoboty nebo si vyzkoušet libovolný kurz zdarma.

 

Noc v muzeu: Noční prohlídky expozice Archa Noemova

Národní muzeum - Nová budova

08.02. - 09.02.clanky5/muzeum-noc.jpg

 

Týden ukázkových kurzů v Jahodě zdarma

Jahoda, o.p.s.

04.02. - 08.02.


 

Ozoboti aneb Programování kreslením

Městská knihovna v Praze

06.02. 16:00


 

NaFilM: Národní filmové muzeum

Filmové muzeum NaFilM přibližuje fascinující svět filmu a nabízí zážitek pro děti i...

Bundy na Freshlabels

 

přehled článků

Připravte se na Dušičky, Halloween i Movember. Pak vám poradíme, kam zajít na svatomartinskou husu a kde oslavit 30 let svobody. A né-sé-m vám novinu, že na konci měsíce naplno vypukne vánoční šílenství.

13 nových možností, kde se v Praze najíst, pobavit či zasportovat. Nové bistro vyrostlo přímo pod petřínskou rozhlednou, k lepšímu se mění holešovická tržnice, Žižkov má dům plný radosti a sladkou tečku si vychutnáte ve staronové cukrárně Ollies...

Vybrali jsme pro vás 11 nejzajímavějších saun v Praze. Kdy mají otevřeno? Kolik stojí vstup? Kde nabízejí něco navíc? Vše najdete v jednom přehledném článku. A pokud byste si nevybrali, máme pro vás jedno mrazivé překvapení na závěr...