Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

TOP akce: Výměnný obchod, hokej na divadelních prknech i velké koncerty

doporučujeme | 24. 9. 2018

Pokud vás nedělní větrná smršť odnesla na okraj hlavního města, nasedněte na autobus a rychle se vraťte zpátky. Protože tento týden v Praze za to opravdu stojí! Budou se vyměňovat rostliny i oblečení, zahrají Monkey Business i PSH, pozveme vás na několik netradičních představení nebo na sklenici vína. Poslední zářijový týden má jenom čtyři dny a tady jsou naše tipy, jak si je pořádně užít.

clanky5/haenke_FB.jpg

Kam v pondělí

Nevíte, co s nevhodnými dárky či zachovalým oblečením, které se vám už nelíbí? Přijďte ho vyměnit za něco, co se vám bude hodit! Máte na to celý týden.

Situace v naší zemi přímo vybízí zvednout kotvu a poznávat svět. Začněte třeba Evropou. Zajděte na workshop Evropského sboru solidarity a dozvíte se víc.

 

Rozjeď s námi Evropský sbor solidarity!

Dům zahraniční spolupráce

24.09. 16:00

Pokud jste přesvědčeni o své dokonalosti a neomylnosti, budiž vám přáno. Nová pouliční inscenace Iriny Andreevy vás však poučí o opaku. (Ne)oficiální klaunská historie lidských omylů.

 

Teatr Novogo Fronta ZERO

Kasárna Karlín

24.09. 19:00

Kam v úterý

Přijďte dát sbohem významnému historickému místu v srdci Smíchova - bývalému nákladovému nádraží. Na rozloučenou zahrají David Koller, Monkey Business, PSH i Prago Union. Vstup zdarma.

Žít bez odpadu? Jde to! Přednáška v městské knihovně.

 

Proč a jak žít bez odpadu?

Městská knihovna v Praze

25.09. 19:00

100 let české hokejové historie na divadelních prknech. Na toto divadelní představení s vámi půjde i přítel. A bez řečí.

 

Se lvem na prsou - Premiéra

NoD - Experimentální prostor

25.09. 19:30


Kam ve středu

Všefest - to je koncert studentských kapel. Vstup a nealko drinky zdarma!

 

VŠEFEST 2018

VŠEFEST

26.09. 14:00

Projekce filmu Oskara Nedbala Svatý Václav v doprovodu živé hudby v podání symfonického orchestru hl. města Prahy. Nenechte si ujít tuto jedinečnou oslavu Dne české státnosti. (Akorát bacha, státní svátek je až v pátek!)

 

Svatý Václav - film s živou hudbou

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK

26.09. 19:30

DÓ je propojení nového cirkusu a tance inspirované japonskými básněmi haiku.

clanky5/starbucks-reserve-1.jpg
Takhle vypadá nový Starbucks. Ano, čtete správně, tohle je kavárna, kde vám počmárají kelímek. Více ZDE.

Kam ve čtvrtek

V předvečer svého svátku projede již podruhé Vršovicemi svatý Václav na koni. Akci doprovodí hudební a šermířská vystoupení.

 

Svatováclavský průvod s koňmi

Farnost Vršovice

27.09. 18:00

Táborák, buřty a kapela Knokaut. Přijďte na zahajovací koncert hudební sezony do KC Zahrada.

Ester Kočičková si bere na paškál kdeco. Tentokrát to budou oblíbené i otravné jazzové hity.

 

Ester Kočičková & Moody Cat Band

Jazz Dock

27.09. 19:00


Kam v pátek

Vinobraní. Tentokráte v Richterově vile u Hradu. K dobrému vínu nebude chybět občerstvení ani bohatý doprovodný program.

 

Svatováclavské vinobraní

Villa Richter

28.09. 11:00

Výstava nejlepších prací soutěže mladých architektů na téma Architektonické dílo, které iniciuje společenský život a rozvoj místa.

Pokud patříte k těm šťastlivcům, jimž kaktus nezajde žalem hned druhý den, přijďte si své zelené výpěstky vyměnit v rámci akce SWAP.

 

Plant swap with Haenke

Prostor39

28.09. 15:00

P.S. Připravujeme pro vás obsáhlejší manuál, kde a jak strávit sváteční pátek. Sledujte náš web, Facebook, nebo se zaregistrujte k odběru newsletterů a vše se velmi brzy dozvíte.

 

přehled článků

V květnu si zdarma prohlédnete více než 70 běžně nepřístupných budov, po setmění nahlédnete do kostelů, vezmeme vás na hudební festival i velkolepý ohňostroj, designové trhy, zadarmo do kina, poradíme vám, kam můžete bezplatně vyrazit s dětmi. Ale nejen to!

Vezmeme vás na místa, kde jste ještě zaručeně nebyli. Poradíme vám, kde si dát ta nejlepší křidýlka, kde najdete automatizovanou kantýnu nebo kde oslavit narozeniny vašeho psa.

Ať vás ani nepadne zapínat televizi! Máme pro vás pět tipů, kam vyrazit s dětmi, když je za okny zrovna nečas. Co třeba chytat ryby v muzeu, zkusit najít králíka v rádiu nebo si vytvořit vlastní plechový hrnek?