Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
26
září

Svatý Václav - film s živou hudbou

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK

zpět na výpis akcí
 

Uvedení filmu Svatý Václav s živou hudbou.

Datum:26. 09. 18
Cena:od 300 Kč
Čas:19:30 - 21:30
Kategorie: kultura|koncerty

„Hudba celého filmu má žádoucně ušlechtilý a vážný výraz, je diskrétní v barvách a v celku šťastně uhozuje na starobylý, romanticko-legendární tón.“ Tak popisuje dobový kritik hudbu k jednomu z posledních němých filmů a zároveň k prvnímu československému historickému velkofilmu Svatý Václav z roku 1930. Velikost zakázky vyžadovala spolupráci hned dvou předních skladatelů Oskara Nedbala a Jaroslava Křičky. Uvedení filmu s živou hudbou je možné díky náhodnému objevu původní partitury v roce 2009 muzikologem Viktorem Velkem a následné rekonstrukci dirigentem Janem Kučerou. Po uvedení Obchodu na korze je Svatý Václav dalším výsledkem partnerské spolupráce s Národním filmovým archivem, který má film ve jméně stejně jako FOK.

OSKAR NEDBAL, JAROSLAV KŘIČKA Svatý Václav
SYMFONICKÝ ORCHESTR HL. M. PRAHY FOK
Jan KUČERA | dirigent

SETKÁNÍ S UMĚLCI
27. 9. 2018 v 18.15 hod.
Cukrárna Obecního domu

Koncert se koná ve spolupráci s Národním filmovým archivem.

Symfonický orchestr ...
Tel: 222 002 425
nám. Republiky 5
Praha 1, 110 00
Navigovat
MHD

INZERCE

[reklama_square/200X200-A.jpg]

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Není zapotřebí žádných drahých přímořských dovolených, k naprosté spokojenosti stačí se v podvečer posadit na lavičku a poslechnout jazzový koncert, shlédnout film pod hvězdami nebo si jít zatančit. Přinášíme 21 důvodů, proč vybalit kufry a zůstat v červenci v Praze.

Doporučujeme vyzkoušet: