Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Víkend pro děti nabídne loutky, Harryho Pottera i běh s kočárky

doporučujeme | 24. 11. 2016

Přinášíme nadílku tipů, kde se s dětmi začít těšit na Vánoce. Kupříkladu na Chvalském zámku v sobotu začíná výstava reprodukcí Josefa Lady. Na zámku Nelahozeves (kousek za Prahou) jste zváni na celovíkendové adventní slavnosti včetně jesliček se živými zvířátky nebo velké perníkové dílny.

Od pátku do neděle můžete navštívit prodejní festival mini (oblečení, hračky, knížky, nábytek, šperky… prostě vše pro děti). Připraven je i doprovodný program jako dětská jóga, divadélko nebo potomky přihlaste na kurz fotografování.

clanky4/nanaparty.jpg
Prodejní festival mini o víkendu obsadí Kafkův dům vedle Staromáku.

KAM VYRAZIT V SoBoTU

Ty úplně nejmenší děti můžete vyvézt na výlet na Kampu, kde se uskuteční netradiční běžecké závody s kočárky. Starší ratolesti zveme na odpoledne s magickým světem Harryho Pottera. Pokud kouzelnickou hůlku ještě nemáte, jednu si tu vyrobíte. Především kluci jistě ocení, když jim ukážete herní novinky na několika konzolích Xbox One zdarma v nákupním centru Eden. V sobotu máte poslední příležitost navštívit festival loutek v divadle Zvoneček.

A pak se samozřejmě bude rozsvěcovat vánoční stromek - ten na Staromáku poprvé v 17.30 a poté každou hodinu. Nicméně můžete jít i na jiná náměstí (jejich výběr najdete ZDE).

A co NEDěLE?

V druhé půlce víkendu by se mělo ukázat na obloze slunce, tak vezměte děti do přírody, třeba na obhlídku Toulcova dvora a na farmu hospodářských zvířat. Na akci se musíte předem registrovat. Na bazaru v Dejvicích seženete dětské, ale i těhotenské oblečení.

Na závěr přidáme dvě pozvánky do divadla na loutky: Divadlo v Celetné uvádí Ptačí cirkus (pro děti od 3 let). Na scéně Divadla ABC pak hostuje ostravské Divadlo loutek, které přivezlo Shakespearovu romanci Bouře. Představení je dle anotace určeno zejména rodinám s dětmi, jelikož staví mimo jiné na loutkách v nadživotní velikosti (viz foto níže).

clanky4/DLO_DSC4945_-small.jpg

reklama2/banner_prodeti_small.jpg

 

EXTRA TIP - Kulturní a rodinné centrum Knoflík

Už více než 15 let se Knoflík snaží být místem pro setkávání dětí a dospělých především z okolí Proseku a Vysočan. Součástí centra je atletická přípravka pro malé sportovce, hudební školička nebo kavárna. Knoflík nabízí jak pravidelné kurzy pro děti (cvičení, výtvarka, keramika), tak také třeba pilates pro rodiče se zajištěním hlídání dětí nebo jednorázové akce - divadelní představení, koncerty nebo aktuálně třeba kurz vázání adventních věnců.

clanky4/FotorCreated_knoflik.jpg

přehled článků

Jděte si zabruslit! Jestli ještě nevíte, kde se letos bruslí, mrkněte na náš velký přehled 12 venkovních kluzišť a běžte se klouzat – v centru, na střeše, na Letné, zadarmo, v noci, s děrmi...

Svou drahou polovičku překvapte pozváním do luxusní Závitkárny, za romantikou do sauny nebo do první pražské restaurace s perskými specialitami. Pro pány tu je nálož BBQ, degustace whisky nebo virtuální erotika.

Vybrali jsme pro vás 11 nejzajímavějších saun v Praze. Kdy mají otevřeno? Kolik stojí vstup? Kde nabízejí něco navíc? Vše najdete v jednom přehledném článku. A pokud byste si nevybrali, máme pro vás jedno mrazivé překvapení na závěr...