Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Tipy týdne: Filmové i jiné (pálivé) lahůdky

doporučujeme | 13. 11. 2016

Tentokrát bude pracovní týden o jeden den chudší (ve čtvrtek je totiž státní svátek), ale zato bude bohatší o spoustu mexických, svatomartinských, pálivých, hudebních a filmových lahůdek. Ochutnejte to nejlepší z Prahy!

FotorCreated-zubar.jpg

Pondělí

Pošmákněte si v Cloud 9 Sky Baru na mexickém jídle a zapijte to pivem Corona. Zamotá-li se vám hlava, bude to buď tím, že jste to kapku přehnali s koktejly z tequily nebo tím, že se nacházíte 40 metrů nad zemí.

 

Mexický týden

Hilton Prague

14.11. - 19.11.


Pokud netoužíte po Mexiku, ale dáváte přednost tomu zůstat v Čechách, zkuste Svatomartinské hody v restauraci Zenklovka. Čeká vás tu speciální husí menu, ochutnávka prvního letošního vína a především zbrusu nový interiér. Nedávno otevřeli.

 

Svatomartinské hody v restauraci Zenklovka

Restaurace Zenklovka

10.11. - 17.11.

Úterý

Slovenská ska-reggae kapela Polemic rozhopsá Lucerna Music Bar. Kluci zahrají písničky, které už dlouho nehráli, song Tancuj, který se stal letošním letním hitem, a čeká vás i překvápko.

 

Polemic

Lucerna Music Bar

15.11. 20:00


V klipu Tancuj tančí desítky fanoušků skupiny Polemic od pankáčů po maminky.

Středa

Připomeňte si Den studentstva se studenty Gymnázia Jana Keplera a osobnostmi české akademické, společenské, kulturní i umělecké scény, které promluví o moci, bezmoci, nemoci a snad i pomoci. Hlavní program doplní koncerty, filmy i divadlo. Vstup je zdarma.

 

Symposion 2016

Symposion GJK

16.11. - 18.11.

Na Jungmaňáku se od středy až do konce listopadu setkáte tváří v tvář s ženami, co mají stříbrné vlasy, vlastnosti rodinného stříbra a jdou životem s rovnými zády. Určitě je nepřehlédnete, architekti Martin Rajniš a Oldřich Sládek umístili jejich tváře zachycené objektivem Karla Cudlína na vysoké otáčivé kolo.

 

České stříbro

České stříbro

16.11. - 30.11.Čtvrtek - státní svátek

Článek o tom, kde si připomenout Den boje za svobodu a demokracii pro vás teprve chystáme, ale jste-li nedočkaví, mrkněte sem

Milovníky chilli papriček, omáček a jiných pikantních pochoutek do svých (pálivých) útrob volá MeetFactory. Bude se vařit, nakupovat i soutěžit. Vyhrává ten, jehož huba bude nejplechovější.

 

Plechová Huba 2016

Plechová Huba

17.11. 12:00

O zchlazení vašich popálených úst a ledové ofouknutí vašich rudých tváří se postará přehlídka severských filmů Nordfest v kině Evald. Čekají vás celkem tři filmová promítání a jedna cestovatelská přednáška.

 

Nordfest

Kino Evald

17.11. - 22.11.

P.S.: Ve čtvrtek taky vychází nový CityBeekend - tipy na nejzajímavější akce o víkendu v metropoli a nově i CityBeekend pro děti. Jestli je chcete dostat do mailu, zaregistrujte se. Je to samozřejmě grátis. ;-)

Pátek

Z kinosálů nemusíte vylézat ven do mrazu ani v pátek. V Lucerně a Ponrepu totiž startuje Aussie a Kiwi Film Fest. Těšit se můžete na střet kultur i střety v netypických mezilidských vztazích, například homosexuálních, pěstounských nebo kmenových.

 

Australský filmový festival

Kino Lucerna

18.11. - 23.11.

Australská příroda a mezilidské vztahy vás neminou ani v kině Dlabačov. Projede tudy totiž posádka ve žlutých trabantech. Jejich cesta začne v šest hodin večer a potrvá až do rána - chystá se totiž velký seriálový maraton.

Fesťák Gravity Madness, který vznikl spojením Gravity festivalu a akce Temple of Madness, nabídne hned dva z těch nejlepších zahraničních Djs. Ve Slovanském domě to rozjede Timmy Trumpet i Jauz. Tak se s nimi protančete do soboty.

 

Gravity Madness

Slovanský dům

18.11. 22:00

Novinky v kinech:

Ačkoliv je ve čtvrtek státní svátek, kina do práce jdou a servírují hned šest filmových premiér. Vlastencům doporučujeme film Bratříček Karel o legendárním písničkáři a všem, kteří jsou zklamáni z výsledku amerických voleb a potřebují trochu zlepšit náladu, snímek Americká idyla. Komedii z pera J. K. Rowling s názvem Fantastická zvířata a kde je najít ocení především děti a hraví dospělí.


 

Divadelní premiéry:

V Divadle Disk bude díky hře Kamarádi vládnout přátelská atmosféra a v Divadle Pod Palmovkou vám ukáží Jak je důležité býti (s) Filipem. Více premiér se tentokrát nechystá.

přehled článků

Navzdory koronakrizi začaly na jaře v Praze fungovat téměř dvě desítky nových podniků. Tady je 18 nováčků, včetně unikátních konceptů jako je podnik zaměřený pouze na plněné knedlíky, muzeum slivovice nebo galerie na veřejných záchodech.

Vybrali jsme sedm pražských kaváren, kde je skvělá káva standardem, ale servírují k ní vždy ještě něco navíc. P.S. Neukazujte tento seznam na Pražském hradě!

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!