Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Kde si s dětmi užít víkend? V Praze budou loutky i karneval

doporučujeme | 11. 11. 2016

Přinášíme vám druhý CityBeekend pro děti, neboli naše doporučení na nejzajímavější akce a plán, jak si s rodinou naplno užít víkendové dny v metropoli. Pokud chcete, aby vám podobný přehled chodil na mail, zaregistrujte se.

Dva celovíkendové tipy: Už i batolata mají svůj festival - KUK! Takže pokud máte hodně malého potomka (v rozmezí 10 měsíců až 3 roky), zajeďte do Zahrady na Jižním Městě. Divadlo v Celetné si podmanily loutky. V sobotu hrají pohádku O bílé lani pro děti starší 8 let, v neděli Šípkovou Růženku pro děti od 3 let.

clanky4/KUKfestivalBatosneni.jpg 
Na programu festivalu KUK! jsou divadélka, babyjóga, bludiště i šití panenek.

KAM VYRAZIT V SoBoTU

Všechny holky a mladé slečny zveme na výstavu panenek do Ládví. Kluci by si pro změnu mohli užít den s technikou, modelařinou nebo autodráhou. Pro všechny piráty i námořníky je odpoledne připraven bohatý program na karnevalu na botelu Albatros. Nebo vezměte děti do kina - tento týden mělo premiéru pásmo animovaných filmů výtvarníka Břetislava Pojara, který se proslavil především seriálem Pojďte pane, budeme si hrát!

[reklama2/Hamleys1610_citybee580x150_1107.jpg]  

A co NEDěLE?

V neděli budete mít jednu z posledních příležitostí jít pouštět draky. V kině Dlabačov vám pomohou jeden exemplář vyrobit a pak se půjde létat na Ladronku. Hledáte-li spíš program pod střechou, do kavárny Knoflík zajděte na veršované loutkoherecké představení O třech neposlušných kůzlátkách a po něm si jedno zvířátko budete moci vytvořit.

Podobný program nabízí i kino Aero, tedy nejdřív pásmo pohádek a pak hurá tvořit, zpívat a soutěžit. V hlavních rolích tady budou kočky! Nebo si můžete udělat výlet na okraj Prahy k Chvalskému zámku a po setmění se přidat k lampionovému průvodu.

[reklama2/banner_prodeti_small.jpg]  

EXTRA TIP - Hračkářství Hamleys

V této rubrice představujeme pražské podniky, kde jsou děti více než vítány. Jedním z nich je bezesporu i Hamleys - největší hračkářství v Evropě a zároveň partner tohoto CityBeekendu. Dvoupatrová budova v centru Na Příkopě není pouhou prodejnou, ale nabízí i velké množství zážitků. Dětští (ale i dospělí!) návštěvníci se mohou svézt na velkém kolotoči, vyzkoušet si malé bagříky, projet se s autíčky po závodním okruhu... A samozřejmě tu seženete spoustu hraček - pokud nakoupíte nad 2000 Kč, dostanete navíc dárek v hodnotě 500 Kč.

clanky4/14859747_1709176346068096_2142657433599835853_o.jpg

P.S.: Je něco, co vám v CityBeekendu pro děti chybí nebo překáží? Napište nám na mail redakce@citybee.cz.

přehled článků

Navzdory koronakrizi začaly na jaře v Praze fungovat téměř dvě desítky nových podniků. Tady je 18 nováčků, včetně unikátních konceptů jako je podnik zaměřený pouze na plněné knedlíky, muzeum slivovice nebo galerie na veřejných záchodech.

Vybrali jsme sedm pražských kaváren, kde je skvělá káva standardem, ale servírují k ní vždy ještě něco navíc. P.S. Neukazujte tento seznam na Pražském hradě!

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!