Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Víkend nabídne fashion bazary, osvícení, vědu i whisky

doporučujeme | 4. 11. 2016

Je právě tolik, kolik je, protože právě čtete nový CityBeekend s tipy na nejlepší akce od pátečního večera do nedělní půlnoci. A tentokrát je opravdu nový - převlékli jsme ho do nového grafického kabátu a hlavně už v něm nenajdete výběr akcí pro rodiny s dětmi. Vyslyšeli jsme mnoho našich čtenářů a připravili “CityBeekend pro děti”, výběr těch nejzajímavějších akcí pro rodiny s dětmi jsme už registrovaným uživatelům poslali na mail, brzy ho najdete i na webu.

P.S.: Je něco, co vám v CityBeekendu chybí nebo překáží? Napište nám na mail redakce@citybee.cz
P.S.2: Jestli chcete, aby vám tento přehled nejlepších víkendových akcí v Praze chodil do mailu, zapište se prosím ZDE.

clanky4/whisky-kopie.jpg 

Kdykoli je správný čas připít si na víkend. Foto: Whisky Life! Prague

KAM V PÁTEK VEČER

Z pracovní džungle brainstormingů a reportů to vezměte zkratkou rovnou do Afriky přes novou výstavu fotografií Terra Africa. Úplně jinak se na svět budete dívat taky po návštěvě festivalu whisky, bourbonů a koktejlů. Z filmových premiér jsme nejvíc zvědaví na snímek Fuocoammare, který má na ČSFD sice jenom 67 %, ale svým netradičním pohledem na uprchlickou krizi ovládl prestižní festival Berlinale. A jestli jste dosud neviděli kultovní Osvícení od Kubricka, zvolte směr Aero.

clanky4/signature.jpg 
Signature store & café - jeden z tahounů renesance holešovického distriktu.

KAM V SOBOTU

Tři tipy, kde si na začátku víkendu udělat radost při nakupování: 1/ Za prohlídku rozhodně stojí interiér nového holešovického obchodu Signature s designovými kousky. 2/ Street fashion seženete na Andělu. 3/ V Divadle Na Fidlovačce budou tamní herečky na dobročinném bazaru prodávat, co se jim do šatníku už nevejde.

Pak tu máme jednu hodně netradiční sportovní pozvánku. V sobotu odpoledne můžete zafandit na roller derby na kolečkových bruslích.  Ačkoli pojedou ženy, bude to bolet.

clanky4/showpic.jpg 
Koloniální zelená řasa - k vidění na Týdnu vědy a techniky. Foto: Petr Znachor

KAM V NEDĚLI

V úterý odstartoval Týden vědy a techniky, v rámci něho můžete v neděli dopoledne prozkoumat, jak doopravdy pracují sběratelé kostí, nebo si vyzkoušet, jaké to je žít jako nevidomý. Na oběd zveme do La Locy - mají zbrusu nové menu, které jsme v týdnu ochutnali a rozhodně doporučujeme.

Odpoledne máte na výběr, zda se vydáte na komentovanou obhlídku pražské perly brutalismu = obchodní dům Kotva, nebo nahlédnete do romského světa v Cross Clubu.

news

Kam vyrazit v listopadu v Praze ZADARMO
POLÉVKÁRNY v Praze: Velký přehled, který vás opravdu zahřeje
Sedm nejzajímavějších divadelních premiér této sezóny
ROZHOVOR: Město je nejúžasnější vynález lidstva, říká architekt Okamura

víkend  

přehled článků

Navzdory koronakrizi začaly na jaře v Praze fungovat téměř dvě desítky nových podniků. Tady je 18 nováčků, včetně unikátních konceptů jako je podnik zaměřený pouze na plněné knedlíky, muzeum slivovice nebo galerie na veřejných záchodech.

Vybrali jsme sedm pražských kaváren, kde je skvělá káva standardem, ale servírují k ní vždy ještě něco navíc. P.S. Neukazujte tento seznam na Pražském hradě!

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!