Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
 

Parádní příležitost, kde před Vánoci najít super cool dárky.

Začátek:07. 12. 23
Konec:10. 12. 23
Cena:Zdarma
Čas:11:00 - 20:00
Kategorie: lifestyle|Nakupování

Kdo si hraje, nezlobí. Oblíbené české pořekadlo vystihne i náladu letošního UMPRUMSHOPu, který se již tradičně odehraje v Technologickém centru UMPRUM Mikulandská. UMPRUMSHOP je jedinečná prodejní výstava děl z řad studujících, absolventů a absolventek školy, jež se koná pod záštitou Ateliéru módní tvorby.

Tato studentská akce dává každoročně příležitost mladým autorům a autorkám prezentovat výsledky své práce a nabídnout je k prodeji široké veřejnosti, která má naopak možnost podpořit lokální autorskou tvorbu. UMPRUMSHOP nabízí produkty desítek designérů a designérek, které jsou originální alternativou (nejen) vánočních dárků.

Téma čtrnáctého ročníku se opírá o pocity dětské radosti a hravosti, které se otiskují do vizuálního zpracování, instalace a částečně také do designérské nabídky. „Naším záměrem bylo otevřít lidskou fantazii a nechat na diváctvu, zda se v instalaci chtějí cítit jako v bludišti či uprostřed dětské stavebnice z kostek a kvádrů. Vyzývali jsme i zúčastněné designéry a designérky, aby se svými výrobky v rámci možností přiblížili tématu a představili barevné a hravé produkty,“ přibližuje koncept akce jedna z jejích kurátorek Markéta Hájková. Ke spolupráci byli osloveni studující architektonických ateliérů školy, kteří na téma zaregovali celkovým pojetím i jednotlivými detaily odkazujícími na dětské vzpomínky a atributy s dětstvím spojené, jako jsou právě motivy hřišť a koupališť. „Hlavním úkolem pro nás bylo vytvořit architekturu výstavy, která by bavila dětského diváka. Šlo o hledání hravosti, která je sešněrovaná strukturou společnosti. V jednotlivých políčkách nabízíme vystavovaným produktům exkluzivitu a návštěvníkovi možnost objevování. Materiálově jsme se snažili hlavně o objemnost, dynamiku a různá měřítka detailu,“ doplňuje architektka výstavy Nikola Beková.

V popředí akce je již tradičně zájem o otázky udržitelnosti a ekologické šetrnosti, a to nejen v případě vystavených produktů, ale i v celkové dramaturgii výstavy. Výstava tímto ukazuje, že recyklace a upcyklace nejsou pouze pomíjivým trendem, ale integrální součástí uvažování mladých tvůrců a tvůrkyň.

Organizační tým
Koordinace: Miro Sabo, Monika Krobová Organizace: Markéta Hájková, Natálie Szegény, Ema Vančová, Magdaléna Seppová, Monika Pavlíková
Architektura: Nikola Beková, Jiří Pernica, Filip Vedra Grafika: Laura Morovská, Stázka Rainischová
PR & sociální sítě: Markéta Hájková, Ema Vančová
Produktový tým: Natália Repkovská, Martin Humpolák, Bára Tomalová, Dominik Švarc, Andrea Berdisová
Instalace: Lenka Hanzáková, Aneta Kadlčíková, Zuzana Ľos-Božiková, Klára Drevenáková
Bar: Linda Vondrášková, Štěpán Mareš, Adéla Králíková
Texty: Veronika Soukupová

Vysoká škola uměleck...
Tel: 251 098 111
Mikulandská 134/5
Praha 1, 116 93
Navigovat
MHD

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Doporučujeme vyzkoušet: