Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
Buďte ohleduplní & info o akcích v Praze

Pozvánky zde na webu můžou být neaktuální, snažíme se je upravit. Než vyrazíte na akci, ověřte si aktuální informace u pořadatele. A respektujte prosím všechna hygienická opatření.

05
listopadu

The Flowers

Hauch Gallery

zpět na výpis akcí
 

Symbolika květin v dějinách umění

Začátek:05. 11. 18
Konec:11. 11. 18
Cena:Zdarma
Čas:10:00 - 21:00
Kategorie: kultura|galerie

Žádná oslava se neobejde bez květin. Oslavy stejně jako květiny jsou pomíjivé, umění je na rozdíl od nich věčné. Minisérie uměleckých děl v různých médiích jen stručně naznačuje, jak silná je symbolika květin v dějinách umění. Květiny připomínají lidské vazby k přírodě. Symbolizují však nejen nevinnost, krásu a vášeň, ale také zlo, zmar a smrt.

Zatímco staré mimetické umění se marně pokoušelo zobrazit květiny jako živé, moderní umění si je přivlastnilo podle svých okamžitých potřeb. Jejich nejslavnější ikonu ztvárnil Andy Warhol, ve svém dramatickém díle na ně nezapomněl ani Joseph Beuys. Umělci se dodnes ke květinám chovají s velkým respektem, dokonce je učí mluvit a to nejen řečí těla, jak to činí například John Baldessari. 

Vystavení umělci: Tomáš Lahoda, Vladimír Skrepl, John Baldessari, Joseph Beuys, Dušan Šimánek, František Lesák, Petr Písařík, Daniel Seghers, František Matoušek, Jakub Špaňhel, Andy Warhol, Michal Bačák, Eliška Jakubíčková, Janja Prokić

Výstavu připravila Hauch Gallery ve spolupráci se SOFFA CZ & Czech Republic Sotheby's International Realty 

Hauch Gallery
Tel:
Pobřežní 20a
Praha 8
Navigovat
MHD

INZERCE

[reklama_square/200X200-A.jpg]

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Sbalte si svačinu do batůžku a jděte na čerstvý vzduch. Nezapomeňte, že aktuálně je možné ven pouze ve dvou (pokud nejste rodina). Nechte se inspirovat podzimními místy v metropoli a okolí, které máme rádi v redakci CityBee.cz.

Doporučujeme vyzkoušet: