Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
27
září

Vinobraní na Grébovce

Městská část Praha 2

zpět na výpis akcí
 

Oslavy vína na Náměstí Míru a v Havlíčkových sadech. Burčák pro všechny Aloise zdarma!

Začátek:27. 09. 13
Konec:28. 09. 13
Cena:Zdarma
Čas:14:00 - 22:00
Kategorie: zábava|zábava - ostatní, gastro| občerstvení, vinárny, ostatní

Radnice Prahy 2 přišla s netradičním způsobem, jak uctít památku spisovatele Aloise Jiráska. Během vinobraní bude nabízet všem mužům se jménem Alois nebo s příjmením Jirásek sklenku burčáku zdarma.

Vinobraní na Grébovce se totiž letos bude celé odehrávat v duchu Jiráskových Starých pověstí českých.

Letošní sedmý ročník vinobraní bude lákat na středověkou tematiku. Na Jiráskovy pověsti tu narazíme na každém kroku.

„Děti dnes často považují staré české pověsti za nudnou látku ve škole. Chceme jim je proto předvést naživo a zapojit je do nich. Budou moci například dovést Šemíka k Vyšehradu, vysvobodit Kazi a Tetu nebo rybařit jako Přemysl ve Vltavě,“ doplňuje starostka Černochová. Kromě toho budou dílo spisovatele připomínat i divadelní hry, které uvede Divadelní stan, například „Libuši to sluší“ v podání Evy Hruškové a Jana Přeučila.

Vinobraní na Grébovce se koná 27. září na náměstí Míru a 28. září v nově zrekonstruovaných Havlíčkových sadech.

K dispozici budou stánky, v nichž se budou prezentovat vinaři z celé České republiky. Velkým lákadlem bude také burčák. Toho se každoročně během dvoudenních oslav vypije několik tisíc litrů. Připraveny budou také řemeslné stánky, výtvarné dílny pro děti i dospělé a bohaté občerstvení.

Na návštěvníky čeká i unikátní možnost návštěvy Gröbeho vily, kterou nad údolím Botiče nechal koncem 19. století postavit podnikatel Moritz Gröbe. Chybět nebude ani živá hudba. Tradiční cimbálová kapela zahraje moravské písně i světové hity. V sobotu vystoupí také Pavel Dobeš, Kamil Střihavka a rocková skupina Progres.

Kompletní program zde.

Vstup volný!


 

Městská část Praha 2
Tel: 236044111
náměstí Míru, Havlíčkovy sady
Praha 2, 12000
Navigovat
MHD

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Doporučujeme vyzkoušet: