Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
[design/2015/icon-vizitka-detail-header.png]

Divadlo Ungelt

Praha 1, Malá Štupartská 1, 110 00

zpět na výpis
Tip
Divadlo Ungelt

Komorní divadlo na Starém Městě. Divadelní srdce Prahy s nejlepšími českými herci na dosah.

Telefon:224 828 081
Kategorie: kultura|divadla

Pražské Divadlo Ungelt disponuje dvěma scénami – komorní kamennou scénou pro necelou stovku diváků a Letní scénou na hradčanském Novém Světě. Zaměřuje se na hry pro dvě až tři postavy, které nabízejí výjimečné příležitosti výjimečným hercům.

Hrají zde například Petr Kostka, František Němec, Richard Krajčo, David Švehlík, Jiří Langmajer, Pavel Liška, Vojtěch Dyk, Petr Stach, Martin Písařík, Jan Holík, Jitka Smutná, Alena Mihulová, Regina Rázlová, Simona Postlerová, Taťjana Medvecká, Petra Nesvačilová, Bára Štěpánová nebo Tatiana Dyková.

V současné době Milan Hein, zakladatel, ředitel a majitel divadla, spolu se svým uměleckým šéfem Pavlem Ondruchem do centra pozornosti stále staví herce, leč s vědomím, že bez dobrého dramatického textu nemůže být dobrého herce. Umělecký tandem Hein-Ondruch se tak kontinuálně snaží, aby Divadlo Ungelt bylo v nejlepším slova smyslu zástupcem kvalitního středního proudu, který je přístupný široké divácké obci, ne však za cenu pokleslosti či podbízivosti. Zaměřují se proto především (avšak nejen) na anglosaskou dramatiku vycházející z klasické tradice dobře udělané hry. Inscenace Ungeltu tak vždy vyprávějí příběh prostřednictvím jednání dramatických postav. O zvolených aktuálních tématech (která zdaleka nejsou omezena jen na mezilidské vztahy) vypovídají výhradně skrze autentický herecký projev vyhýbajíce se vnějším efektům a scénickým kudrlinkám.

Ungelt pěstuje „hereckou dramaturgii“ – repertoár je sestavován s ohledem na potenciál velkých hereckých kreací. Vzniká tak na tělo konkrétním uměleckým individualitám (ať už hercům či režisérům). Obsazování hereckých hvězd dovoluje Ungeltu vybírat nebulvární repertoár, který po umělecké stránce uspokojí jak herce, tak i náročnější diváky. Ungelt se navíc zaměřuje především na texty, které u nás dosud nebyly uvedeny, a jejichž překlad často vzniká přímo na naši zakázku.

Již čtyřikrát získali herci Divadla Ungelt nejprestižnější české divadelní ocenění - Cenu Thálie. V roce 1997 ji získala Alena Vránová za roli Gertrudy Matthews ve hře Bouřlivé jaro, v roce 2001 Marta Kubišová za své účinkování v muzikálu Andrew Lloyd Webbera Líp se loučí v neděli, v roce 2006 Vilma Cibulková za roli slečny Fischerové v inscenaci Picasso a v roce 2012 Richard Krajčo za roli Dennyho ve hře Deštivé dny. Na Cenu Thálie byli nominováni i František Němec za roli sira Cecila ve hře Ledňáček, Vendula Křížová za titulní roli ve hře Sylvie, Richard Krajčo za ztvárnění postavy Richieho ve hře Láska a porozumění a Milan Kňažko za roli Pabla Picassa ve hře Picasso. František Němec za roli sira Cecila ve hře Ledňáček získal Cenu Sazky a Společnosti Divadleních novin za nejlepší herecký výkon v sezóně 2007/2008.

Malá Štupartská 1
Praha 1, 110 00
Navigovat
MHD

Další akce pořadatele:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Přinášíme vám tipy na 13 dalších míst v Praze a okolí, kam se můžete společně vypravit za okřídlenými, ozubenými, čtyřnohými nebo třeba chlupatými tvory.

Doporučujeme vyzkoušet: