Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
[design/2015/icon-vizitka-detail-header.png]

Divadlo Minor

Praha 1, Vodičkova 6, 110 00

zpět na výpis
Tip
 
Divadlo Minor

Divadlo pro celou rodinu! Od roku 2001 přestěhované do pasáže naproti Novoměstské radnici.

Telefon:222 231 351
Kategorie: kultura|divadlapro děti|Kultura, Divadlo

Kromě hraní v dopoledních časech pro mateřské a základní školy, se Minor zamě- řuje na rodiče s dětmi, čemuž odpovídá jak repertoár, tak také hrací časy. Pro ve- řejnost hraje od čtvrtka do neděle na dvou scénách. Minor se díky podvečerním představením stává mnohem více otevřeným prostorem, který zajímá i tvůrce, kteří se tvorbě pro děti jinak moc nevěnují.

Repertoár Minoru tvoří pestrá škála titulů, zahrnující dramatizace klasických děl dětské literatury, adaptace pohádek i autorskou tvorbu včetně různých experimentálních forem. Žánrově je škála repertoáru také poměrně pestrá, ve většině inscenací účinkuje živá kapela složená z profesionálních muzikantů. Minorské inscenace jsou za hudební složku inscenací oceňovány veřejností i kritikou.

Na obou minorských scénách (velký sál pro 224 diváků a Malá scéna v 1. patře s kapacitou 80–100 diváků) se experimentuje s různým uspořádáním sálu a s ním spojeným kontaktem s diváky.

V roce 2001 divadlo rovněž navázalo pravidelnou spolupráci s Katedrou alternativního a loutkového divadla DAMU. Tento oboustranně prospěšný projekt zprostředkovával studentům praxi v oboru ve spolupráci s profesionálním divadlem a zároveň umožňoval divadlu Minor koncepčně rozvíjet kontakty s nejmladší tvůrčí generací. V rámci této spolupráce vznikla řada inscenací: Sedmero krkavců, Píseň písní, Vražda v Orient expresu, Díra ve zdi, Sny o bizonech.

Vodičkova 6
Praha 1, 110 00
Navigovat
MHD

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Doporučujeme vyzkoušet: