Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
[design/2015/icon-vizitka-detail-header.png]

Fortuna Arena

Praha 10, U Slavie 1540/2a, 100 00

zpět na výpis
   
Fortuna Arena

Fortuna Arena je situována v Praze 10 - Vršovicích.

Kategorie: sport|fotbal

U Slavie 1540/2aStadion je ohraničen ze severu ulicí Vladivostocká, z jihu železniční dráhou, ze západu ulicí U Slavie a z východu tréninkovými hřišti. Od centra města (Národní muzeum) je vzdálen zhruba 4 kilometry, to znamená 7 minut jízdy při plynulém provozu.

Recepci naleznete v jihozápadní části stadionu blízko ulice Pod Altánem, kde jsou i pokladny a úschovna zavazadel. Uprostřed západní části mezi Komerční bankou a McDonald´s se nachází vstup do Slavia Museum a zároveň vstup do VIP prostor. Fanshop je pak v severní části kousek od hotelu Iris. Veškerá důležitá místa včetně parkování naleznete v mapě níže.

Kapacita stadionu
Kapacita Fortuna Areny je 19 370 sedících diváků, všechna místa jsou krytá. Stadion má 6 podlaží (suterén, přízemí a 4 patra). VIP místa v centrální části stadionu čítají celkem 520 míst. Po obvodu stadionu je rozmístěno 41 VIP boxů se 460 místy. Pro vozíčkáře je vyčleněno 36 míst (plus stejný počet míst pro jejich doprovod). Stadion má 4 vstupní koridory, do hlediště vede 36 vstupů.

Hrací plocha
Velikost hrací plochy je 105x68 metrů, trávník je vyhřívaný. Osvětlení stadionu splňuje svou svítivostí směrnici UEFA Lighting Guide na úrovni A. Osvětlovací tělesa jsou umístěna přímo ve střeše stadionu.

Zajímavosti
Hrací plocha je situována stejně jako ve starém Edenu, jedna branka je tedy směrem k ulici Vladivostocká (kotel fanoušků Slavie), druhá k železniční dráze. Také střídačky jsou umístěny na stejném místě, kde se nacházely dříve. Hřiště je umístěno 5 metrů pod úrovní okolních komunikací, Fortuna Arena je tak přirozeným kotlem. Střecha je upevněna na táhlech mimo hlediště, ve výhledu divákům nebrání ani jeden sloup. Podhledy střechy jsou vyrobeny z kanadského cedru, jeho stáří se odhaduje od třiceti do sta let.

U Slavie 1540/2a
Praha 10, 100 00
Navigovat
MHD

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Doporučujeme vyzkoušet: