Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
03
dubna

Příběhy našich sousedů – Praha 2

Novoměstská radnice

zpět na výpis akcí
 

V pondělí 3. dubna  od 17 hodin se na Novoměstské radnici uskuteční slavnostní prezentace projektu Příběhy našich sousedů.

Datum:03. 04. 23
Cena:Zdarma
Čas:17:00 - 20:00
Kategorie: poznání|ostatní

V pondělí 3. dubna  od 17 hodin se na Novoměstské radnici uskuteční slavnostní prezentace projektu Příběhy našich sousedů, který dětem přibližuje vzpomínky deseti proslulých i méně známých pamětníků z Prahy 2, jejichž životy významně ovlivnily dějinné události 20. století, které se odehrály na území České republiky.

Do projektu Příběhy našich sousedů, který se na Praze 2 konal již poněkolikáté, se zapojilo celkem deset žákovských týmů ze šesti základních škol. Letošní ročník probíhá díky finanční podpoře programu iKAP II – Inovace ve vzdělávání. Pod vedením svých učitelů zaznamenali pamětnická vyprávění žáci ze ZŠ Na Smetance, ZŠ Londýnská, ZŠ Kladská, ZŠ Resslova, ZŠ Slovenská a ZŠ Sázavská. V průběhu šesti měsíců žáci nejprve natáčeli vyprávění místních pamětníků a dohledávali dokumentární materiály k jejich příběhům. Ze shromážděných podkladů pak vytvořili vlastní dokumentární díla, která odborné i široké veřejnosti představí právě na slavnostní prezentaci začátkem dubna. Mezi pamětníky, jejichž osudy děti zpracovávaly, je podle regionálního koordinátora pořádající společnosti Post Bellum Jana Duchoslava velice pestrý mix osobností, a to od disidentů, lékaře, učitelky nebo dalších pamětníků, kteří se s minulý režimem museli nějak vypořádat. Děti zpovídaly například zvukového mistra Českého rozhlasu pana Tomáše Zikmunda, který již v srpnu roku 1968 v rozhlasu pracoval a ve svém příběhu zmiňuje, jak se s příchodem okupačních vojsk musel vypořádat. Další osobností, se kterou se děti potkaly, byl farář evangelické církve pan Zdeněk Šorm, který se v minulém režimu pohyboval mezi disidenty a stále vykonával svoji službu duchovního. Žáci se mimo jiných také potkaly s paní Evou Jerochimovou, která zažívala s komunisty těžkosti i díky jejímu židovskému původu. Nakonec ještě před revolucí emigrovala.

V rámci slavnostního podvečera ohodnotí odborná porota zpracovaná dokumentární díla žáků i jejich prezentace před publikem. Prezentace, kterou bude na Novoměstské radnici na adrese Karlovo nám. 1/23, 120 00 Praha 2 moderovat Libor Vacek, je přístupná veřejnosti.

Novoměstská radnice
Tel: 224 947 190
Karlovo náměstí 1/23
Praha 2, 120 00
Navigovat
MHD

Další akce pořadatele:

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Doporučujeme vyzkoušet: