Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
21
července

Zrcadlit štěstí

SmetanaQ Gallery

zpět na výpis akcí
 

Zrcadlit štěstí přináší kolekci fascinujících fotografií zachycující okamžiky, kdy lidé prožívají silné emoce při sledování pozitivních videí.

Začátek:21. 07. 23
Konec:20. 02. 24
Cena:Zdarma
Čas:00:00 - 23:59
Kategorie: kultura|galerie

Díky objevu neurofyziologa Giacoma Rizzolattiho se dozvídáme o existenci zrcadlových neuronů, které úžasným způsobem reagují na pohyby, řeč těla, mimiku a emoce druhých. Emoční zrcadlení tedy přináší emocionální prožitky pouhým pozorováním. Co se skrývá za tímto fenoménem a jak může ovlivnit naši vlastní projekci? Snažíme se katalyzovat své vnímání a vyvolat tím pozitivní reakce svého okolí? Další výstava galerie Fasáda, volně navazující na výstavu Zrcadlení, se snaží nejen vyvolat pozitivní emoce, ale také vede kolemjdoucího diváka k hlubšímu zamyšlení nad tím, jak se jeho povahové vlastnosti promítají do okolního světa.
Autor: Jakub Jahn
Vernisáž 20. 7. 2023 od 18.00 v ulici Divadelní

Výstavu si můžete prohlédnout na fasádě domu SmetanaQ z prostoru křižovatky ulic Divadelní a Krocínova.

Fasáda je název mimořádného výstavního prostoru, jenž vznikl za cílem propagace současného českého umění a oživení nejen výbuchem poškozené fasády domu v Divadelní ulici. Hlavními myšlenkami galerie je podpora generační i genderová diverzity, pestrost výběru umělců a různorodost použitých výtvarných technik. Výstavní program, jenž se obměňuje dvakrát ročně, se věnuje převážně apolitickým tématům.

SmetanaQ Gallery
Tel: 774 414 338
Divadelní x Krocínova
Praha, 11000
Navigovat
MHD

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Doporučujeme vyzkoušet: