Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
[design/2015/icon-vizitka-detail-header.png]

Restaurace La Gare

Praha 1, V Celnici 3, 11000

zpět na výpis
Tip
   
Restaurace La Gare

Příjemné posezení s přáteli u výborného jídla a sklenky dobrého francouzského vína či belgického piva a dalších lahůdek.

Telefon:222 313 712
Kategorie: gastro|gastro prodejny, restaurace

Milovníci francouzské kuchyně, kteří od začátku března 2019 zavítají do La Gare, se mohou těšit na zcela nové prostory. Z původního vzhledu nezbylo nic – od prostorových dispozic až po originální pojetí interiéru, kterému dominuje otevřený gril. Zcela také zanikla prodejna lahůdek, která byla součástí původní brasserie.
 
S návrhem a realizací celé proměny oslovila skupina GARE Restaurants předního českého architekta Pavla Kříže, který stojí za tak úspěšnými a výraznými realizacemi, jako je například olomoucký Entreé Restaurant. Jeho typický rukopis samozřejmě najdeme i v novém La Gare. „Interiér La Gare je kombinací dřeva a bronzových uměleckých prvků, doplněný o květinové instalace a originální tapety vytvořené pouze pro tuto restauraci,“ říká architekt, který navrhoval vše přímo na míru pro La Gare.
 
Největšími novinkami jak v interiéru, tak v menu jsou potom otevřený gril a vlastní prostory pro staření masa. „Zadáním ze strany majitelů bylo poskytnout hostům pohled přímo pod ruce mistrů kuchařů.Za mě je to fajn zážitek, vidět jak si hrají s přípravou jídel. Na druhou stranu je to pocta i pro kuchaře, když je vytáhnete mezi hosty a postavíte na pomyslné pódium,“ doplňuje designér Pavel Kříž.
 
A jak se gril, umístěný uprostřed dřevěného masivu pod uměleckou instalací s motivem francouzského kohouta, promítne do nového menu? „Stále nám na menu zůstanou osvědčené pokrmy z Alsaska a severnějších francouzských regionů. Nabídku ale rozšiřujeme o jižnější, teplejší regiony,“ vysvětluje generální ředitel gastronomické skupiny GARE Restaurants Jan Mudroch. Hosté si tak mohou denně dopřát čerstvé grilované ryby i mořské plody a další lahůdky, které nabízí nový jídelní lístek La Gare.
 
Náležitou pozornost věnují v La Gare také vínům. „Nejenže si vozíme francouzská vína přímo od tamních vinařů. Rozhodli jsme se udělat radost sobě i našim hostům a nově rozléváme po skleničce i dražší vína. Navíc jsme zařadili po skleničce i originální francouzské šampaňské,“ ozřejmuje Jan Mudroch neobvyklý krok, díky kterému se La Gare, v kombinaci se skvělou kuchyní, řadí k předním pražským restauracím vůbec.
 
V přední části restaurace je nově také prostor pro kolemjdoucí, kteří si ve francouzském stylu chtějí vychutnat pouze sklenku vína a jít zase dál. Další prostory jsou dispozičně i designově rozděleny na bistro, sharing zónu s kulatými stoly pro stále populárnější koncept sdílení jídla a nakonec komfortní salónek. Celkovým redesignem projde v květnu také zahrádka, která se stane skutečnou oázou klidu v samém centru města.
 
Rukopis uznávaného kreativního šéfkuchaře Jana Kvasničky a dokončená velkorysá rekonstrukce dělají z La Gare luxusní, ale přitom velice svěží, moderní a komfortní podnik, který potěší každého milovníka francouzské kuchyně.

V Celnici 3
Praha 1, 11000
Navigovat
MHD

Další akce pořadatele:

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Nadopujeme vás cukrem v nově otevřené pobočce Waf-Waf v Palladiu. Pak si skočíte na jedno do Old Smíchov Pub. A veselou mysl udržíte i na kurzech malování v nové škole. Otevřela i kočičí kavárna nebo mexické bistro.

Doporučujeme vyzkoušet: