Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Designblok: Proč tam letos musíte

doporučujeme | 6. 10. 2014

Možná, že jste ho zažili loni (předloni, předpředloni…koneckonců, je to letos už 16. ročník) a možná letos budete mít svoji premiéru. Ať tak či tak, ještě než to zítra vypukne, chceme se s vámi podělit o pár důvodů, proč si letošní ročník Designbloku nenechat ujít. 

Text: Zuzana Čmielová
Foto: Designblok

album/News_Model_News/782/nendo.jpg
Nábytek z dílny Nendo


Jako první nemůžeme nezmínit zcela nové výstavní prostory, ve kterých se letošní ročník bude konat. Prvním je prémiové Superstudio umístěné v Grand hotelu Evropa na Václavském náměstí, kde se na pěti patrech představí ti nejlepší čeští a zahraniční designeři. Oproti industriálnímu prostředí loňského Nákladového nádraží Žižkov nás čeká zcela odlišná atmosféra a taky jedinečná příležitost tuhle historickou stavbu vidět opravdu zblízka.

Druhým prostorem je v docházkové vzdálenosti umístěné Openstudio v renesančním domě U Minuty na Staroměstském náměstí. Třetí novou lokalitou letos bude další Superstudio v bývalé základní škole Mikulandská a věřte tomu, že základní škola to není jen tak pro nic za nic.

Hlavním tématem letošního Designbloku je HRA a tomu bude odpovídat i prezentace v Superstudiu Mikulandská. Šestice designerů v tomto prostoru připraví speciální interaktivní instalaci, která po vás chce jediné. Vrátit se do dětství, pustit uzdu fantazii a trochu si pohrát. A to přece vůbec nezní špatně.

album/News_Model_News/782/SuperstudioHraMikulandska.jpg
Superstudio HRA Mikulandská
 


Tip ředitelky Designbloku Jany Zielinski: Maxim Velčovský navrhl pro Vitru instalaci ve stromě. V korunách lípy si můžete dát drink nebo ochutnat speciality z Čestru od Ambiente. Strom najdete uprostřed dvora Superstudia HRA v Mikulandské.Designblok není ani zdaleka jen akce česká a svoji tvorbu tady představí i řada zahraničních zvučných jmen. My se těšíme na kolekci šperků z dílny Nizozemce Gijse Bakkera, která bude mít svou samostatnou instalaci. Druhou představitelkou nizozemského designu bude Ineke Hans, která se Designbloku zúčastní už potřetí, tentokrát s kolekcí skleněných puntíkatých setů navržených exkluzivně pro českou značku Křehký. Do třetice a opět z Nizozemí dorazí Frank Tjepkema, který představí svou nádherně snovou kolekci nábytku s názvem Doba bronzová.

album/News_Model_News/782/268_BraceletWithHoles_Silver.jpg
Prsten z dílny Nizozemce Gijse Bakkera


Když je řeč o Designbloku, byl by hřích nezmínit také Fashion stage umístěnou v kostele Sv. Šimona a Judy, kde mimo jiné uvidíte přehlídky nejznámějších návrhářů české módní scény, mezi které bez výhrad patří Liběna Rochová, Monika Drápalová, Klára Nademlýnská nebo Hana Zárubová. Celkem bude během akce k vidění 40 návrhářů, z toho více než polovina zahraničních a účast si nenechají ujít ani známé módní a kosmetické domy jako Chanel, Swarovski nebo Giorgio Armani Cosmetics. 

Rychlý přehled... Interiérový design najdete v Superstudiu Evropa. Pokud si nějakým designovým skvostem chcete udělat radost, zajděte do Domu u Minuty, kde bude možná i nakupovat. Projekty na pomezí umění a designu najdete v Art House v Colloredo-Mansfeldském paláci u Karlova mostu, instalaci na téma HRA najdete v základní škole Mikulandská a na módní přehlídky se vydejte na Fashion Stage v kostele Svatého Šimona a Judy.

album/News_Model_News/782/VERAROGGLI.jpeg
Model z dílny Vera Roggli
 

vcela%286%29.jpgCo chystá...


Polský institut
Polští umělci Bartosz Mucha a Ola Mirecka se představí interatkivními instalacemi na téma dětství v hlavní výstavě Designbloku. V Openstudiu se budou prezentovat polská studia Beza Projekt, Pani Jurek a Krystian Kowalski. Na přehlídce finalistů mezinárodní soutěže Diploma Selection se představí Julia Kaleta, letošní absolventka Akademie výtvarných umění ve Varšavě.

 

Designblok - polští umělci

Polský institut v Praze

07.10. - 12.10.


 

fusion hotel
Partner Designbloku fusion hotel pořádá hned tři lákavé akce. V restauraci Epopey nabídne speciální designblok menu. Ve 360° Lounge Baru proběhne ve speciálně připraveném Design Meeting Pointu setkání s designéry. A 12. října se ve fusionu uskuteční závěrečný mejdan Design Lovers Párty.

 

fusion hotel na Designbloku

360° Lounge Bar

07.10. - 12.10.


 

Francouzský institut
Na programu letošního ročníku nalezneme mimo jiné i práce francouzských umělců Claire Lavabre a Numéro 111 (studio se dvěma designéry a jedním architektem).

 

Designblok 2014 - francouzští umělci

Francouzský institut v Praze

07.10. - 12.10.


 


Na Designbloku se poprvé v České republice představí nová ŠKODA Fabia. Pokud vás auta nové generace zajímají, vydejte se do Visionstudia v ulici Na Příkopě, do Superstudia HRA nebo do Kostela sv. Šimona a Judy.

album/News_Model_News/782/SkodaFabia.png


přehled článků

Navzdory koronakrizi začaly na jaře v Praze fungovat téměř dvě desítky nových podniků. Tady je 18 nováčků, včetně unikátních konceptů jako je podnik zaměřený pouze na plněné knedlíky, muzeum slivovice nebo galerie na veřejných záchodech.

Do Chorvatska se vám nechce a jinam k moři se letos nedostanete? Přestaňte ronit slzy, vlastní malé moře si doma v paneláku stejně nevypláčete, a vyrazte radši na koupaliště.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!