Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
Buďte ohleduplní & info o akcích v Praze

Než vyrazíte na akci, ověřte si aktuální informace u pořadatele. A respektujte prosím všechna hygienická opatření.

přehled článků

Designblok: Proč tam letos musíte

doporučujeme | 6. 10. 2014

Možná, že jste ho zažili loni (předloni, předpředloni…koneckonců, je to letos už 16. ročník) a možná letos budete mít svoji premiéru. Ať tak či tak, ještě než to zítra vypukne, chceme se s vámi podělit o pár důvodů, proč si letošní ročník Designbloku nenechat ujít. 

Text: Zuzana Čmielová
Foto: Designblok

album/News_Model_News/782/nendo.jpg
Nábytek z dílny Nendo


Jako první nemůžeme nezmínit zcela nové výstavní prostory, ve kterých se letošní ročník bude konat. Prvním je prémiové Superstudio umístěné v Grand hotelu Evropa na Václavském náměstí, kde se na pěti patrech představí ti nejlepší čeští a zahraniční designeři. Oproti industriálnímu prostředí loňského Nákladového nádraží Žižkov nás čeká zcela odlišná atmosféra a taky jedinečná příležitost tuhle historickou stavbu vidět opravdu zblízka.

Druhým prostorem je v docházkové vzdálenosti umístěné Openstudio v renesančním domě U Minuty na Staroměstském náměstí. Třetí novou lokalitou letos bude další Superstudio v bývalé základní škole Mikulandská a věřte tomu, že základní škola to není jen tak pro nic za nic.

Hlavním tématem letošního Designbloku je HRA a tomu bude odpovídat i prezentace v Superstudiu Mikulandská. Šestice designerů v tomto prostoru připraví speciální interaktivní instalaci, která po vás chce jediné. Vrátit se do dětství, pustit uzdu fantazii a trochu si pohrát. A to přece vůbec nezní špatně.

album/News_Model_News/782/SuperstudioHraMikulandska.jpg
Superstudio HRA Mikulandská
 


Tip ředitelky Designbloku Jany Zielinski: Maxim Velčovský navrhl pro Vitru instalaci ve stromě. V korunách lípy si můžete dát drink nebo ochutnat speciality z Čestru od Ambiente. Strom najdete uprostřed dvora Superstudia HRA v Mikulandské.Designblok není ani zdaleka jen akce česká a svoji tvorbu tady představí i řada zahraničních zvučných jmen. My se těšíme na kolekci šperků z dílny Nizozemce Gijse Bakkera, která bude mít svou samostatnou instalaci. Druhou představitelkou nizozemského designu bude Ineke Hans, která se Designbloku zúčastní už potřetí, tentokrát s kolekcí skleněných puntíkatých setů navržených exkluzivně pro českou značku Křehký. Do třetice a opět z Nizozemí dorazí Frank Tjepkema, který představí svou nádherně snovou kolekci nábytku s názvem Doba bronzová.

album/News_Model_News/782/268_BraceletWithHoles_Silver.jpg
Prsten z dílny Nizozemce Gijse Bakkera


Když je řeč o Designbloku, byl by hřích nezmínit také Fashion stage umístěnou v kostele Sv. Šimona a Judy, kde mimo jiné uvidíte přehlídky nejznámějších návrhářů české módní scény, mezi které bez výhrad patří Liběna Rochová, Monika Drápalová, Klára Nademlýnská nebo Hana Zárubová. Celkem bude během akce k vidění 40 návrhářů, z toho více než polovina zahraničních a účast si nenechají ujít ani známé módní a kosmetické domy jako Chanel, Swarovski nebo Giorgio Armani Cosmetics. 

Rychlý přehled... Interiérový design najdete v Superstudiu Evropa. Pokud si nějakým designovým skvostem chcete udělat radost, zajděte do Domu u Minuty, kde bude možná i nakupovat. Projekty na pomezí umění a designu najdete v Art House v Colloredo-Mansfeldském paláci u Karlova mostu, instalaci na téma HRA najdete v základní škole Mikulandská a na módní přehlídky se vydejte na Fashion Stage v kostele Svatého Šimona a Judy.

album/News_Model_News/782/VERAROGGLI.jpeg
Model z dílny Vera Roggli
 

vcela%286%29.jpgCo chystá...


Polský institut
Polští umělci Bartosz Mucha a Ola Mirecka se představí interatkivními instalacemi na téma dětství v hlavní výstavě Designbloku. V Openstudiu se budou prezentovat polská studia Beza Projekt, Pani Jurek a Krystian Kowalski. Na přehlídce finalistů mezinárodní soutěže Diploma Selection se představí Julia Kaleta, letošní absolventka Akademie výtvarných umění ve Varšavě.

 

Designblok - polští umělci

Polský institut v Praze

07.10. - 12.10.


 

fusion hotel
Partner Designbloku fusion hotel pořádá hned tři lákavé akce. V restauraci Epopey nabídne speciální designblok menu. Ve 360° Lounge Baru proběhne ve speciálně připraveném Design Meeting Pointu setkání s designéry. A 12. října se ve fusionu uskuteční závěrečný mejdan Design Lovers Párty.

 

fusion hotel na Designbloku

360° Lounge Bar

07.10. - 12.10.


 

Francouzský institut
Na programu letošního ročníku nalezneme mimo jiné i práce francouzských umělců Claire Lavabre a Numéro 111 (studio se dvěma designéry a jedním architektem).

 

Designblok 2014 - francouzští umělci

Francouzský institut v Praze

07.10. - 12.10.


 


Na Designbloku se poprvé v České republice představí nová ŠKODA Fabia. Pokud vás auta nové generace zajímají, vydejte se do Visionstudia v ulici Na Příkopě, do Superstudia HRA nebo do Kostela sv. Šimona a Judy.

album/News_Model_News/782/SkodaFabia.png


přehled článků

Vybrali jsme 10 nově otevřených podniků za rok 2020, které podle nás na pražské scéně nejvíc zazářily. Kolik z nich jste už navštívili a ochutnali?

Konečně i Prahu zavalila sněhová peřina, a protože kopce nám snad jen tak nějaký PES nezavře, našli jsme pro vás nejlepší místa, kam můžete v metropoli vyrazit sáňkovat a bobovat.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!