Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Top 10 týdne: Back to school, Struny podzimu a Designblok

doporučujeme | 5. 10. 2014

Tentokrát se bude mluvit o jídle, poslouchat vážná i moderní hudba, obdivovat světový design i současné umění, nakukovat do pivního atlasu, oslavovat v Muzeu Karla Zemana i hrát divadlo v bytě.

 

[hollar-sirka.jpg]
Foto: Na Hollaru

 

Celý týden
Věděli jste, že 16. října je Světový den potravin? U té příležitosi se v Praze pořádá mezinárodní festival dokumentárních filmů Země na talíři - AlimenTerre. Dozvíte se třeba, na čem smaží v Indonésii, která jsou plodná města nebo jak se daří urban gardeningu.

 

Alimenterre

Festival Alimenterre

06.10. - 10.10.

Struny podzimu nabízejí jazz, world music i současnou vážnou hudbu v podání absolutní špičky. Do Prahy zamíří třeba královna portugalského fada Mariza, respektovaný klavírista Ahmad Jamal či první dáma současného andaluského flamenka Estrella Morente. 

 

Struny podzimu

MHF Struny podzimu

06.10. - 12.11.


 

Pondělí 6. 10.
V rámci festivalu příští vlna/next wave se odehrála premiéra inscenace z dílny Taking off company, ve spolupráci s režiséry Kristianem Kubákem (Golem, Soudný den) a Lucií Málkovou. Jde o bytové divadlo, odehrává se ve specifickém prostoru – obyčejném bytě v Balbínově ulici. Repríza je v pondělí!

 

ME - repríza

Taking Off Company

06.10. 19:00


 

Úterý 7. 10.
Oslavit zahájení nového akademického roku můžete s kapelami Chinaski, Sto zvířat, ATMO music, The Prague Conspiracy a Dolls In The Factory na Vástavišti v Holešovicích. Na open air party se můžete těšit taky na létání s kvadrokoptérami a online hry. To vše zdarma!

 

Back to school

Incheba Praha spol. s r.o.

07.10. 15:00

Opět po roce budete moci na třech místech - ve Superstudiu, Openstudiu a Art House - vidět to nejlepší z českého i světového designu. Součástí je i vyhlídková věž Designblok Cube na Václaváku, jejímiž autory jsou H3T architects Vítek Šimek a Štěpán Řehoř a ze které pořídíte krásně fotografie náměstí.

 

Designblok

Designblok

07.10. - 12.10.

V úterý zavalí svojí katarzní energickou hudbou synthpopová kapelka z Baltimoru Future Islands Lucerna Music Bar. Těšte se na pecky z nové desky Singles, který vyšla u labelu 4AD. Koncert doporučuje i naše hudební kritička Mariana!

 

Future Islands (USA)

Lucerna Music Bar

07.10. 20:00


 

Čtvrtek 9. 10.
Pokud mezi vaše záliby patří ochutnávání piva a za skvělými kousky jste ochotní jet i delší trasu, vydejte se na slavnostní odhalení Českého pivního atlasu. V hospodě U Prince Miroslava bude první oficiální možnost nahlédnout do atlasu a za zvýhodněnou cenu si jej i koupit.

 

Slavnostní odhalení Českého pivního atlasu

U Prince Miroslava

09.10. 18:00


 

Pátek 10. 10.
Oslavy 2. narozenin Muzea Karla Zemana se ponesou v duchu filmu Ukradená vzducholoď. Součástí bude projekce snímku, koncert Clarinet factory, workshopy animace, focení na vzducholodi ve filmovém triku i skutečná obří vzducholoď a prohlídka její řídící jednotky.

 

Slavíme 2. narozeniny a letíme dál!

Muzeum Karla Zemana

10.10. - 12.10.

Pokud vás zajímá současné umění, pak nevynechte mezinárodní festival 4+4 dny v pohybu. Palác U Stýblů, Divadlo Archa, Studio Alta, Ponec, bývalé Ústředí lidové umělecké výroby na Národce a další netradiční místa ožijí divadlem, tanecem, hudbou, výtvarným uměním, filmem i video artem.

 

4 + 4 Dny v pohybu

Čtyři dny o.s.

10.10. - 18.10.


 

Kam za kávou
Ve středu se slavnostně otevřela nová kavárna kousek od Národního divadla Na Hollaru. Nachází se na místě dvou nepoužívaných garáží ve vnitrobloku budovy Hollar (v sídle Institutu komunikačních studií FSV UK) a její vznik iniciovali sami studenti!

 

Na Hollaru

Na Hollaru je multifunkční prostor s kavárnou na Fakultě sociálních věd Univerzity...


 

přehled článků

Jděte si zabruslit! Jestli ještě nevíte, kde se letos v metropoli bruslí, mrkněte na náš velký přehled 16 venkovních kluzišť a běžte se klouzat – v centru, na střeše, na Letné, zadarmo, v noci, s dětmi...

V nové restauraci El Camino ochutnáte španělskou kuchyni. V novém bistru Aperitivo na vás dýchne italský temperament. Nebo můžete ztratit hlavu v novém muzeu s díly katalánského umělce Salvadora Dalího.

Vybrali jsme pro vás 11 nejzajímavějších saun v Praze. Kdy mají otevřeno? Kolik stojí vstup? Kde nabízejí něco navíc? Vše najdete v jednom přehledném článku. A pokud byste si nevybrali, máme pro vás jedno mrazivé překvapení na závěr...