Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Nově otevřeno v Praze: Našli jsme extra silnou jedenáctku

doporučujeme | 8. 7. 2014

Sice z nich ještě nejsou světoví šampioni, ale brzy možná budou. Představujeme vám základní sestavu nových podniků, které začaly o svou budoucnost kopat v předchozím měsíci - v červnu. A vypadá to na hodně kvalitní ligu...

Text: Lukáš Rozmajzl
Foto: archiv podniků

album/News_Model_News/716/burgerking.jpg
 


%C4%8D%C3%ADsla/orange-01.jpgBurger King Drive
Okay, další fastood, řeknete si, ale není to tak docela pravda. Ještě nikdy jsme v přehledu nových podniků neměli restauraci, jejímuž otevření by asistovali přímo zástupci americké ambasády v Česku. Navíc Burger King na Chodovské ulici v Michli je prvním zástupcem této sítě rychlojídelen, u kterého si můžete objednat rovnou z auta. Zajet k výdejnímu okénku můžete nonstop. Well, whopper with extra ketchup?

 

Burger King Drive

První restaurace Burger King Drive v Česku....


 

%C4%8D%C3%ADsla/blue-02.jpgJedenáctka
Nový komplex bazénů a sportovišť na Jižním Městě. Vlajkovou lodí je 25metrový bazén a 42metrový tobogán, další klasickou výbavou jsou vířivky, brouzdaliště, mokrá i suchá restaurace. Součástí bazénové haly je i wellness centrum s finskou a aroma saunou. Velký prostor dostalo také centrum dětského plavání. Od července mají otevřeno od 6.30 do 21 hodin.

 

JedenáctkaVS

Komplex bazénů a sportovišť....


 

%C4%8D%C3%ADsla/pink-03.jpgLokál - Hamburk
Pro znalce podniků Lokál netřeba blíže představovat, jen upřesníme, že tento najdete v Karlíně. Pro neznalé snad postačí uvést, že Lokál chce vrátit dobré jméno klasické české hospodě. Takže uvnitř čekejte hlavně výborné pivo (Plzeňský Prazdroj, tmavý Kozel a Birell) a česká jídla (smažák, tatarák, zeleninový perkelt, špenát se sázeným vejcem, zeleninové karbanátky, květákový mozeček aj.).
Podnik navazuje na tradici hostince, který na Karlínském náměstí stál už v roce 1829 a odkud vyplouvaly lodě směr Severní moře. Do dřevěného obložení nového Lokálu je údajně vyryt přehled karlínských prvenství. Snad se neleknete...

 

Lokál Hamburk

Výborné jídlo i pivo v Karlíně....


 

album/News_Model_News/716/lokal_hamburk1.jpeg
Lokál Hamburk
 

%C4%8D%C3%ADsla/green-04.jpgKrálovství piva
Jedním slovem - pivotéka. Neb i pivo je možné degustovat na úrovni, jak vám ukážou v Království piva. K prodeji mají až 150 druhů lahvových a šest točených pivních speciálů, především z menších pivovarů. Celý podnik je nekuřácký, uvnitř najdete i piáno. Zasytí vás domácími farmářskými pochutinami - od uzených sýrů po sádlo. Pokud spěcháte, můžete si zde zakoupit exotické lahváče s sebou domů. 

 

Království piva

Pivotéka....


 

%C4%8D%C3%ADsla/red-05.jpgKlub Mapa
Nový klub na Palmovce je určen pro sociálně znevýhodněné děti ve věku 6-12 let, aby netrávily volný čas na ulici. K dispozici mají klubovnu a velkou přilehlou zahradu vedle Sokolovské ulice. Slavností otevření na začátku června doprovázel sousedský piknik, další otevřená akce pro kohokoli je naplánovaný na sobotu 30. srpna, kdy se v areálu uskuteční Dračí den.

 

Klub pro děti Mapa

Smysluplné využití volného času pro všechny děti....


 

%C4%8D%C3%ADsla/purple-06.jpgLa Bottega Express
Florenc je nejen přestupní stanice metra, ale od června i přestupní stanice k dobrému jídlu. Společnost Aromi tu totiž otevřela bistro La Bottega Express, napěchované gastronomickými dárky ze všech koutů Itálie. Velká část je formou take away, nabízejí také obědová menu. Autoři projektu, pánové Riccardo Lucque a Ondřej Rákosník, zároveň vedou i školu vaření Laboratorio.

 

La Bottega Express

Bistro z impéria Riccarda Lucqueho s velkou nabídku take away, obědovým menu a dalším...


 

album/News_Model_News/716/LaBottegaEX1_web.jpg
La Bottega Express
 

%C4%8D%C3%ADsla/orange-07.jpgMimiminigolf
Ještě než vystřelíte k výšinám na palubě "žižkovské rakety", můžete si v jejím stínu zahrát minigolf. Hřiště se nachází hned u její "paty" v Mahlerových sadech a je součástí zahradní restaurace Miminoo. V neděli 20. července pořádají amatérský turnaj o jednodenní pobyt v luxusním One Room Hotelu, tedy o přespání v Žižkovské věži. 

 

Minigolf

Minigolf pod Žižkovskou věží....


 

%C4%8D%C3%ADsla/green-08.jpgPhill's Twenty 7
Tohle bistro na jedné z holešovických magistrál nám o pár dní uteklo v přehledu květnových nových podniků, takže jsme jeho vizitku zařadili opožděně sem.
Ve stručnosti - spousta dobrého jídla (minulý týden třeba domácí otevřená raviola s hovězím ragú a houbami), každý den nové menu, vaří i bezlepkové varianty a navrch servírují čerstvě praženou mamacoffee. Posedět můžete jak na předzahrádce, tak v klidu v zahrádce ve dvoře.

 

Phill's Twenty 7

Restaurace v Holešovicích....


 

%C4%8D%C3%ADsla/red-09.jpgRoyal
Nový multifunkční sál ve zrekonstruovaném prostoru kina Bio Illusion na Vinohradech je přes den kavárnou, zároveň výstavní galerií předmětů hereckých hvězd první republiky, večer se změní v klasické kino či hudební klub.
"V sobotu 19. července bude večer s filmem Pulp Fiction, jehož součástí bude i taneční soutěž o tisíc korun. Na další sobotu 26. července plánujeme večer s tématem Edith Piaf. Budou i koncerty či další speciální akce," přibližuje PR zástupkyně Bára Dlabáčková. 

 

ROYAL

...


 

album/News_Model_News/716/ROYAL9.jpg
Royal
 

%C4%8D%C3%ADsla/blue-10.jpgPortrétní studio Pělucha
Petr Pělucha fotí především svatby v exteriéru, pro portréty si ale zřídil nový fotoateliér v Dejvicích. Z něj si prý spolu se snímky odnesete i vzpomínku na dobře prožitý den. "Chceme, aby si klientky, které k nám přijdou, mohly užít klid v péči vizážistky a kadeřnice a být rozmazlovány nejen dobrým vínem a kávou," popisuje Petr Pělucha.
V červenci získají všichni klienti jako pozornost zarámovaný obraz z fotografie, která se jim bude nejvíce líbit. 

 

Portrétní studio Pělucha

Portrétní studio v centru Prahy....


 

%C4%8D%C3%ADsla/pink-11.jpgRoztoky u Prahy
Dvanáct let trvala oprava a rekonstrukce zámku v Roztokách u Prahy po ničivých povodních v létě 2002. Původně vodní tvrz dnes slouží Středočeskému muzeu.
Po znovuotevření se můžete těšit na dvě nové expozice - a sice Život v letovisku aneb Jak se jezdilo do Roztok na letní byt, a potom Vrchnostenská správa panství aneb Jak bydlel a úřadoval pan správce. Otevřeno mají od středy do neděle od 10 do 18 hodin. Ideální třeba jako zastávka na dalším cyklovýletě po okolí.

 

Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy

Muzeum představuje návštěvníkům výstavy a expozice, kulturní akce, dílny pro děti i...


 

... a ještě je tu Národní třída
Na závěr jsme si nechali vizitku trenéra této nové jedenáctky - je jím zastávka linky B pražského metra Národní třída. Po téměř dvou letech stavebních úprav už tam vlaky od konce června konečně i zastavují. Eskalátory do podzemí jsou nově rozdělané na dvě části s mezipatrem a po stěnách na cestující jako vůbec v prvním vestibulu mrkají digitální obrazovky namísto papírových reklamních plakátů.


MAPA

 

Pokud kdykoli objevíte nějaký nový podnik v centru nebo na okraji Prahy, cokoli od nové restaurace po dětské hřiště, dejte nám prosím echo na mail lukas@citybee.cz. Díky!


[LukasRozmajzl%287%29.jpg]
 

přehled článků

Navzdory koronakrizi začaly na jaře v Praze fungovat téměř dvě desítky nových podniků. Tady je 18 nováčků, včetně unikátních konceptů jako je podnik zaměřený pouze na plněné knedlíky, muzeum slivovice nebo galerie na veřejných záchodech.

Vybrali jsme sedm pražských kaváren, kde je skvělá káva standardem, ale servírují k ní vždy ještě něco navíc. P.S. Neukazujte tento seznam na Pražském hradě!

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!